Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Relacja z MORSKI PUCHAR PREZESA OKRĘGU

zawody


25 Marca reprezentacja Koła PZW nr 10  Wystartowała w zawodach
MORSKI PUCHAR PREZESA OKRĘGU.
W imprezie wzieli udział

Jarosław Wrzosek - Feeder
Paweł Komorowski
- Feeder
Paweł Nowacki
- Feeder
Zygmunt Kulik 
- Feeder
Mieczysła Sobczak
- Feeder
Krzysztof Strajch
- Feeder
Jarosław Bluj
- Feeder

Paweł Kowalski - Spławik
Artur Barszczewski - Spławik
Mieczysła Gajewski - Spławik

Jarosław Wroszek wraz z Pawłem Komorowskim zajeli 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej.


Zawodami pn. „MORSKI PUCHAR PREZESA OKRĘGU” sezon wędkarski w koszalińskim okręgu PZW został otwarty.

 

Miejscem zawodów był kanał morski w Darłowie (Darłówko Wschodnie), gdzie 25 marca spotkało się 74 zawodników, by powalczyć w połowie ryb metodą spławikową oraz gruntowo – feederową.

 

Dla koszalińskich zawodników wyniki zaliczane były do Grand Prix Okręgu.

 

Otwarty charakter imprezy zaowocował udziałem zawodników z Gdyni, Wałcza, Kartuz, Miastka, Słupska, Czaplinka, Drzonowa, Kępic, Polanowa, Łobza i wielu innych miejscowość spoza koszalińskiego okręgu.

 

Organizatorem zawodów, na zlecenie Okręgowego Kapitanatu Sportowego, było koło „Okoń” Jedliny oraz Wędkarski Klub Sportowy „Jurmen”.

 

Organizatorzy na dzień dobry proponowali zawodnikom gorące napoje, ciasta, słodycze, świetną tuszonkę z ogórkiem i papryką.

 

Pogoda dopisała, ryby też, chociaż w tym dniu upodobały sobie tylko denne żerowanie.

 

 Gruntowcy łowili spore leszcze a spławikowcy, w liczbie 26 zawodników, nie złowili żadnej wymiarowej ryby!!!

 

Podobna sytuacja nigdy nie miała miejsca w 65 letniej historii koszalińskiego okręgu!

 

No cóż, nie często zdarza się taka niespodzianka. Takie hobby wybraliśmy to i pokora wobec natury, dla nas wędkarzy, jest niemal  codziennością.

 

Na uroczyste zakończenie zawodów Piotr Ebel, prezes Zarządu Okręgu PZW w Koszalinie wręczył puchary i dyplomy.

 

W tym dniu, był to najbardziej zapracowany prezes w Polsce, bo oprócz naszej imprezy w Stolicy Wędkarstwa Morskiego, jaką niewątpliwie jest Darłowo, odbywały się tutaj (organizowane przez nasz okręg) zawody z cyklu Grand Prix Polski z jednostek dryfujących.

 

Na zakończenie „spotkania przy kanale”,  uczestnicy poprzez losowanie otrzymali od organizatorów 59 upominków.

 

 

 

WYNIKI ZAWODÓW:

 

 

 

ZAWODY GRUNTOWE 47 zawodników łowiło w 2 sektorach

 

 

 

SEKTOR „A” 23 zawodników

 

 

 

1.      Bonczkowski Jan – koło Drzonowo – 8880 pkt (8.88 kg ryb)

 

2.      Białas Łukasz – koło Wałcz Miasto – 4695 pkt

 

3.      Alfs Adam – koło „Okoń” Jedliny Koszalin – 4170

 

4.      Karczewski Mariusz – koło „Okoń” - 3410

 

5.      Jarotek Andrzej – koło Koszalin Miasto – 2615

 

6.      Kulik Zygmunt – koło Czaplinek – 2440

 

7.      Misiak Andrzej – koło „Karaś” Miastko – 2175

 

8.      Krzemiński Zenon – koło „Karaś” - 1430

 

9.      Paduch Krystian – koło „Okoń” Jedliny – 1360

 

10. Mikołajczak Wojciech – koło „Okoń”- 1110

 

11.  Komorowski Paweł – koło Czaplinek – 725 

 

12. Wosiński Tomasz – koło Polanów – 130

 

  

 

 W sektorze „A” złowiono ryby wadze 40.985 kg

 

 

 

SEKTOR „B” - 24 zawodników

 

 

 

1.      Dzikiewicz Ryszard – koło KM Policji Koszalin – 6715 pkt

 

2.      Parchimowicz Paweł – koło Łobez – 6300

 

3.      Cyrocki Marcin – Browning Gdynia – 5630

 

4.      Maziarz Krystian – koło „Karaś” Miastko – 4655 – JUNIOR

 

5.      Krzemiński Grzegorz – koło „Okoń” Jedliny – 4015

 

6.      Janczarki Rafał – koło Wałcz Miasto – 3665

 

7.      Wrzosek Jarosław – koło Czaplinek – 3530

 

8.      Ulaszewski Wojciech – koło „Okoń” - 2880

 

9.      Stryczyński Mariusz – koło Sławno – 2830

 

10. Lipkowski Kazimierz – koło „Karaś” - 2025

 

11.  Potocznik Arnold – koło Polanów – 1545

 

12. Makowski Piotr – koło Niedalino – 1485

 

13. Spalik Przemysław – koło „Okoń” - 1455 – JUNIOR

 

14. Sobczak Mieczysław – koło Czaplinek – 1195

 

15. Smagieł Grzegorz – koło Drzonowo – 1185

 

16. Nowacki Paweł – koło Czaplinek – 765

 

 

 

W sektorze „B” złowiono ryby o wadze 46.81 kg

 

 

 

KLASYFIKACJA GENERALNA INDYWIDUALNA

 

 

 

1. miejsce – Bonczkowski Jan – 1 pkt sektorowy – 8880 pkt wagowe

 

2. Dzikiewicz Ryszard – 1 pkt – 6715

 

3. Parchimowicz Paweł – 2 pkt – 6300

 

4. Białas Łukasz – 2 pkt - 4695

 

5. Cyrocki Marcin – 3 pkt - 5630

 

6. Alfs Adam – 3 pkt – 4170

 

7. Maziarz Krystian – 4 pkt – 4655 (JUNIOR)

 

8. Karczewski Mariusz – 4 pkt - 3410

 

9. Krzemiński Grzegorz – 5 pkt – 4015

 

10. Jarotek Andrzej – 5 pkt - 2615

 

11. Janczarski Rafał – 6 pkt – 3665

 

12. Kulik Zygmunt – 6 pkt – 2440

 

13. Wrzosek Jarosław – 7 pkt – 3530

 

14. Misiak Andrzej – 7 pkt - 2175

 

15. Ulaszewski Wojciech – 8 pkt – 2880

 

16. Krzemiński Zenon – 8 pkt - 1430

 

17. Stryczyński Mariusz – 9 pkt - 2830

 

18. Paduch Krystian – 9 pkt - 1360

 

19. Lipkowski Kazimierz – 10 pkt - 2025

 

20. Mikołajczak Wojciech – 10 pkt - 1110

 

21. Potocznik Arnold – 11 pkt - 1545

 

22. Komorowski Paweł – 11 pkt - 725

 

23. Makowski Piotr – 12 pkt - 1485

 

24. Wosiński Tomasz – 12 pkt - 130

 

25. Spalik Przemysław – 13 pkt – 1455 JUNIOR

 

26. Sobczak Mieczysław – 14 pkt - 1195

 

27. Smagieł Grzegorz – 15 pkt - 1185

 

28. Nowacki Paweł – 16 pkt - 765

 

 

 

Łącznie w obu sektorach złowiono ponad 80 kilogramów morskich leszczy, które po zważeniu powróciły do wody na swój tarłowy szlak.

 

 

 

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA – GRUNT

 

 

 

UWAGA -  drużyny, które w niezmienionym składzie zakończą roczną klasyfikację Grand Prix zostaną nagrodzone pucharami (do 6 miejsca).

 

 

 

1 miejsce drużyna Wałcz Miasto – 8 pkt (Białas – Janczarski), 8360 p.

 

2 miejsce drużyna „Okoń” Jedliny III -8 pkt (Alfs – Krzemiński), 8185

 

3 miejsce drużyna Czaplinek IV – 18 pkt (Wrzosek -Komorowski)

 

4 miejsce drużyna Czaplinek I – 22 pkt (Nowacki – Kulik)

 

5 miejsce drużyna Okoń Jedliny II – 22 pkt (Paduch – Spalik)

 

6 miejsce drużyna Miastko IV – 23 pkt (Krzemiński-Lankamer)

 

7 miejsce drużyna Drzonowo – 26 pkt (Bonczkowski - Karczewski)

 

8 miejsce drużyna Browning – 28 pkt (Biernacki - Cyrocki)

 

9 miejsce drużyna Miastko I – 29 pkt (Maziarz - Maziarz)

 

10 miejsce drużyna Miastko II – 32 pkt (Szachowski - Misiak)

 

11 miejsce drużyna Okoń Jedliny I – 33 pkt (Spalik G. - Ulaszewski)

 

12 miejsce drużyna Miastko III – 33 pkt (Retka - Lipkowski)

 

 

 

Pucharami uhonorowano także seniora zawodów (Tadeusz Buczak), najmłodszego zawodnika (Przemek Spalik) oraz łowcę okazów – Adama Alfsa, za złowienie leszcza o długości 55.3 cm.

 

 

 

Dziękuję sędziom koła „Okoń” Jedliny za pełną profesjonalną obsługę całych zawodów oraz paniom – Krystynie Gajewskiej z Czaplinka za sędziowską pomoc oraz Danie Makara za „kuchenne rewolucje”.

 

 

Sędzia Główny – Jerzy Makara

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin