Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

O Społecznej Straży Rybackiej.

Są zwolennicy i przeciwnicy pisania o działaniach strażników SSR.

Osobiście wolę działać -jednak jak twierdzi się powszechnie jak cię nie ma w internecie to znaczy, że nie istniejesz.


Jednak  koledzy strażnicy są, działają, a jaki jest ogrom ich społecznej pracy wie bardzo niewielu a i oni nie zawsze doceniają ich pracę.


Przedstawię tylko namiastkę kilku akcji i ich plon jaki zdołali zebrać. nie patrząc iż to jest przedświąteczny piątek, bo dla nich liczy się tylko dobro wędkarstwa.


Dziękujemy Wam koledzy za tak wielkie zaangażowanie i mamy nadzieję, że to tylko początek.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (11)

 • bili Data dodania: 10 lat temu Oceń: 1 + / -

  Witaj..:) skipe70
  Teraz rozumie o jaką burzę chodziło!dokładnie jest tak - jak w małym stopniu napisałeś,nie którym się wydaje że to same kokosy!!! lecz to nie jest etat! większość kosztów każdego patrolu pokrywają nasze kieszenie! ale jest tak jak mówisz są jeszcze ludzie którzy walczą z kłusolami choć mają małe możliwości!!! Kolego...Pozdrów swoich chłopaków doskonale wiem o czym mówisz :)tylko nie wszystkim się podobamy i nie pasujemy nad wodą:)dla nie uczciwych i kłusoli:)Pozdrawiam Ciebie Serdecznie i spokojnych udanych patroli..Bezpiecznych!!!

 • karmazyn Data dodania: 10 lat temu Oceń: 1 + / -

  karmazyn

  Pozdrawiam całą brać SSR, tak trzymać. A motto moje na fotce.

 • Nawrocki Dariusz Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  spike70

  bili i inni koledzy- to mój wkład w system dowartościowania moich chłopaków, komentarze są naprawdę jak miód na serce i oni czytając je na pewno to docenią.Osobiście jestem strażnikiem zarywam noce niszczę własny samochód, przebijają nam opony ale i tak nie odpuszczę kłusolom.

 • bili Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  spike70
  co masz na myśli pisząc ,,wywłać burzę'' w jakim kierunku? z tego co po niżej przeczytałem to jestem zdziwiony! ponieważ rzadko tak pozytywnie można czytać o SSR...

 • Nawrocki Dariusz Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  spike70

  Pisząc ten artykuł miałem zamiar wywołać burzę,mam nadzieję udało się .

 • bili Data dodania: 10 lat temu Oceń: 1 + / -

  Witam Wszystkich! :) Gratulacje dla tych panów z SSR - Czytając komentarze Kolegów,aż się uśmiechnąłem..:) w końcu znalezli się wedkarze co pozytywnie wypowiadają się o SSR.To prawda że taki straznik musi się nie raz nasłuchać pod swoim adresem róznych brzydkich śłów! czasami jest popychany:)a mimo to musi zachowadż się tak jak obowiązuje go regulamin,ma nad sobą również prawo i paragrafy, których bez względnie musi przestrzegać! tylko Ci którzy mają coś do ukrycia lub łamią Ustawe czy Regulamin - tworzom różne ploty pod adresami tych ,którzy ich kontrolują.Normalni wędkarze tak jak koledzy wspomnieli- chcieli by cześciej widzieć patrolowane łowiska,nie tylko po to są patrole SSR również - wymienie jeden przykład...,,Siedzi 9-ciu wedkarzy na zbiorniu (glinianka) nie daleko od miasta w wakacyjny dzień! póżnym popołudniem...było cich rybka brała do momętu kiedy przychodzi grupa młodzierzy lekko po alkoholu i wedkarzy bierze sobie na cel rzucając w nich co w ręke wpadnie,i co żaden ,a nawt wszycy razem wedkarzeNie zdobyli się na odwagę przerwać ten icydent - dzwonią do SSR ,owszem po kilkunasastu minutach SSR już była tylko trzy osoby!po relacji telefonicznej wedkarza liczyła się co może się stać na zbiorniku,ale przyjechała,wysłuchała przestraszonych wędkarzy co się dzieje,a młodzierz na chwilę wstrzymała ostrzał w kierunku wedkarzy,jednak umundurowanie wzbudziło respekt!zaczeli się po mału wycofywać w kierunku miasta- daremnie,ponieważ SSR natychmiast wezwała Policję i po kilkudziesiciu minutach miała cała grupę mldych ludzi na komisarjacie Policji,a tam już nie byli tacy bojowi,szczegółowe opisy przestraszonych wędkarzy wystarczyły by ponieśli karę i posprząali zbiornik z butelek!!!między inymi.od tamtej pory poszła taka fama na miasto że do tej pory jest spokój na tym zbiorniku i wedkarze czują się bezpiecznie!tylko brakło słowa Dziękuje z ich strony!!! bo przecierz powinni zadzwonić na Policję:) to tak miedzy innymi o pracy SSR:) są dla wedkrzy i dla tych co odpoczywają z rodzinami nad woda również! Pozdrawiam

 • mastiff Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  Inna sprawa to kontrowersje wzbudzane innymi działaniami strażników społecznych (stronniczość, zbytnia brutalizacja działań, itp). To po prostu PSUJE WIZERUNEK tej formacji......
  Czy możesz to Kolego "serir" jakoś rozwinąć? Stronniczość? Brutalizacja działań? Jaka brutalizacja? Społeczny strażnik jest pozbawiony REGULAMINEM jakichkolwiek możliwości brutalnego działania, nie ma i nie może mieć ŻADNEJ broni, pałki (np. tonfy),kajdanek itp,jak również nie mogą wchodzić w gre żadne ŚPB (środki przymusu bezpośredniego). Jedyną możliwością BRUTALNEGO DZIAŁANIA kolego,jest nieopatrzne uszkodzenie rekwirowanego sprzętu kłusownikowi lub wędkarzowi za złamanie przepisów prawa! Które to szkody strażnik musi potem naprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba i wina strażnika jest ewidentna. A sprawa kulturalnego przeprowadzania kontroli,to juz jest zupełnie odrębna sprawa i kwestia wychowania każdego człowieka, oczywiście w zależności od zaistniałego przebiegu danego zdarzenia, bo np. trudno stać z opuszczonymi rękoma i nastawiać pokornie drugi policzek ,kiedy jest się obrażanym lub dochodzi do rękoczynów,trudno,ALE STRAŻNIK MUSI TO POKORNIE ZNOSIĆ (i wiem ,że tak jest),niestety musi się wycofać w takich sytuacjach i prosić o pomoc lub poprostu salwować się ucieczką. Take są te "brutalne środki". A stronniczość? Strażnik stoi (powinien) po stronie RAPR i to egzekfuje,trudno żeby w przypadku rażącego łamania prawa próbował zrozumieć rację i tłumaczenia kogoś ,kto tego prawa nie przestrzega. A RAPR ustalili nie kto inny ,jak sami wędkarze. Poza tym,kto w jakim kraju na świecie "lubi" jakąkolwiek Policję i służby porządkowe? Ale ci sami zawsze twierdzą ,że tacy są BARDZO potrzebni..... Komiczne,prawda? Ale takie są niestety fakty. Pozdrawiam.

 • mastiff Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  Aż miło przeczytać takie słowa otuchy dla funkcjonariuszy SSR. Tylko za Boga nie zrozumiem, dlaczego w "realu" doświadczamy takiego wrogiego podejscia wiekszości wędkarzy (którzy nie mają nic "na sumieniu"!) na same słowa z uśmiechem na twarzy : "Dzień dobry, straż rybacka (imię ,nazwisko),poproszę o okazanie karty wędkarskiej do kontroli.....itd". Przecież wszystkie działania takich służb prowadzą niewątpliwie do poprawienia warunków i efektów wedkowania każdego UCZCIWEGO wędkarza i każdej innej osoby korzystającej z uroków przebywania nad wodą. Uswiadomic sobie musimy,że społeczni strażnicy rybaccy są również wędkarzami,tyle że intensywniej walczącymi z kłusownictwem i "brudasami" na łowiskach. Po to wstępują do SSR. Niestety mentalność wielu osób nie pozwala na zrozumienie i podporządkowanie się wszelkim zasadom,regulaminom ,nakazom i zakazom,które służą nam samym w wypoczynku i hobby związanym z wodą,wędkarstwem,a OBOWIĄZUJĄ NAD WODĄ. Na żadnym forum wędkarskim nie spotkałem się z krytycyzmem tych służb,a wręcz odwrotnie,same gratulacje za osiągnięcia,pochwały,wspomniana otucha,życzenia dalszych sukcesów itd. Natomiast nad wodą,na patrolu, jest to zjawisko tak rzadkie jak śnieg w lipcu. Wrogie spojrzenia,drwiny,ignorancja,"milutkie" odzywki,a niejednokrotnie argumenty siłowe wobec KULTURALNIE zachowujących się strażników podczas owych kontroli. Jestem również ratownikiem wodnym z dość sporym stażem pracy na kąpieliskach i identycznie są postrzegani i traktowani ratownicy PODCZAS SŁUŻBY. Każda próba zwrócenia uwagi,upomnienia, "gwizdek",prośby, spotykają sie (w większości) z natychmiastową reakcją (tych upominanych) na zasadzie - A POCAŁUJ TY MNIE W DU..... Czy taki strażnik ,czy ratownik chcą źle?! Koleżanki i Koledzy wędkarze, reagujcie prosze na strażników rybackich jak na ludzi Wam sprzyjających,a nie jak na psy z nagonki na "uczciwy naród wędkujący". Pozdrawiam wszystkich UCZCIWYCH wędkarzy ,a zwłaszcza strażników rybackich zarówno SSR jak i PSR,życząc wielu sukcesów na służbie.

 • Administrator Okręgowy Jarosław Pawlak Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  boss

  ileż to się człowiek dowiaduje w mediach czarna owca wszędzie się znajdzie , jestem przekonany im więcej będziemy pisać i pokazywać tym lepiej , niech złoczyńcy odczują oddech na plecach, nie można coś robić i ukrywać w teczkach więc jak najwięcej społecznej pracy pokazywać a zaufanie do SSR .... przecież w Polsce na wszystko się narzeka na policję sądy lekarzy nawet wędkarz narzeka na wędkarza a te powyżej zdjęcia mają jakąś historię i dają coś do zrozumienia , myślę może o zaufaniu do tych społeczników zaangażowanych w tej niewdzięcznej pracy. Powodzenia w następnych akcjach.

 • serir Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  Jak sam przyznajesz - chętnych i aktywnych, jest niewielu. To tak, jakbyś używał szpilki do polowania na pchły i twierdził, że dziczyznę pozyskujesz oszczepem. Ilość nie przystaje do rozległości zadań, a właściwie jedno do drugiego ma się jak pięść do oka. To powoduje małą widzialność nad wodami. Szczerze powiem - już nie pamiętam, kiedy kontrolował mnie jakiś strażnik. A z drugiej strony - zapewne czytałeś o tym, że część informacji o miejscach planowanych kontroli, przedostają się do kłusowników. Nawet podający tę informację kolega , uzyskał w jednym z wpisów niezależne potwierdzenie tej "teorii". Inna sprawa to kontrowersje wzbudzane innymi działaniami strażników społecznych (stronniczość, zbytnia brutalizacja działań, itp). To po prostu PSUJE WIZERUNEK tej formacji. Dziwisz się? Bo ja nie.
  A z drugiej strony, wiemy, że w SSR są naprawdę porządni Koledzy, dla których ochrona wód i zasobów jest sprawą podstawową, nadrzędną, i stanowiącą sens ich działań.
  Pisać? Raczej działać i zdobywać zaufanie wędkarzy. Wtedy SSR będzie miało sprzymierzeńców i ...nie tylko swoje oczy.

 • arnie Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  arnie

  zdecydowanie należę do tych którzy są za tym aby pisać o SSR i to jak najwięcej, ponieważ pomimo ogromnego wysiłku nadal wielu wędkarzy twierdzi że SSR nie istnieje. Praca strażnika wcale nie jest łatwa, a chętnych i aktywnych jest również mało. Mimo tego ich praca przynosi efekty.