Koło PZW Kalisz Miasto
http://www.pzw.org.pl/1144

Aktualności

Akcja sprzątania Szałego....sobota 13.04.2019 godz 10:00 do 14:00

Aktualności | 2019-03-20 | Publikujący: Koło PZW Kalisz Miasto

Zapraszamy wszystkich wędkarzy i nie tylko na akcję Sprzątania Zbiornika "Szałe" 
Zaczynamy godzina 10:00 przy Tamie.


Koło Polskiego Związku Wędkarskiego Kalisz-Miasto, kaliski samorząd oraz Gmina Opatówek wspólnie organizują akcję sprzątania terenu przy zbiorniku Szałe. Przedsięwzięcie pn. „Szałe? W porządku!” odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia, w godzinach 10.00 – 14.00.

- W odpowiedzi na oczekiwania mieszkańców, zamierzamy posprzątać brzegi podkaliskiego zbiornika Pokrzywnica. Nie brakuje przecież kaliszan, którzy tam wypoczywają. Szczególnie w okresie wiosenno-letnim bardzo dużo osób w okolicy zbiornika Szałe i Lasu Winiarskiego biega, jeździ na rowerze czy po prostu spaceruje. Pamiętajmy też o wędkarzach, którzy także licznie oddają się swojej pasji nad zbiornikiem Pokrzywnica. Wszyscy zwracają uwagę, że niestety okolica ta jest od dawna zaśmiecona. Zgadzamy się z tą opinią, ubolewamy nad takim stanem rzeczy i chcemy mu przeciwdziałać – powiedział podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Chęć posprzątania terenu zgłosiło Koło Polskiego Związku Wędkarskiego Kalisz-Miasto, do akcji włączyły się Miasto Kalisz i Gmina Opatówek. Dla uczestników przewidziane są nagrody. Na stanicy harcerskiej na wszystkich czekać będzie gorący poczęstunek. Po zakończeniu sprzątania Maciej Garbowicz – podróżnik, znawca rzeki Prosny i ekolog – zaprosi na pogadankę „Co w wodzie pływa". Bezpłatny dojazd dla uczestników akcji zapewnią Kaliskie Linie Autobusowe.

Do udziału w sprzątaniu okolic zbiornika Pokrzywnica zapraszamy wszystkich mieszkańców. Szczegóły akcji „Szałe? W porządku!” będziemy sukcesywnie podawać do wiadomości opinii publicznej.

 

Żródło informacji w linku - https://www.kalisz.pl/dla-mieszka…/…/szale--w-porzadku,13104