Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

RELACJA Z ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZEGO KOŁA PZW "KALISZ- MIASTO" ZA ROK 2018.

Aktualności | 2019-01-29 | Publikujący: Koło PZW Kalisz MiastoRELACJA

Z WALNEGO ZGROMADZENIA SPRAWOZDAWCZEGO KOŁA PZW ,,KALISZ _ MIASTO” za rok 2018

 

Dnia 26. stycznia 2019 roku odbyło się w sali „Domu Emeryta i Kombatanta” w Kaliszu Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Koła PZW ,,Kalisz-Miasto". W związku z obecnością niewystarczającej liczby członków Koła w pierwszym terminie zebrania - o godz. 9:30 , obrady rozpoczęto w drugim terminie, tj. o godz.10:00. W zebraniu udział wzięło 61 członków naszego Koła.

 

Zebranie otworzył Prezes Zarządu Koła PZW ,,Kalisz-Miasto" kol. Paweł Powałowski który zarządził wprowadzenie Sztandaru Związkowego. Następnie zebrani uczcili minutą ciszy pamięć kol .wędkarzy którzy odeszli z grona żyjących.

Następnie powitał zebranych oraz gościa z Okręgu PZW w Kaliszu w osobie , kol. Bartosza Tokarka., po czym zaproponował kandydaturę kol. Tomasza Ojrzanowskiego na przewodniczącego Zgromadzenia, która została jednogłośnie zaakceptowana przez uczestników zebrania.

Kol. Tomasz Ojrzanowski przedstawił porządek Zebrania, który został jednogłośnie przyjęty przez zebranych. Następnie zaproponował na sekretarzy Zebrania kol. Andrzeja Florkowskiego i Stanisława Tuczyńskiego, kandydatury zostały przyjęte jednogłośnie.

 

Następnym punktem Zgromadzenia był wybór statutowo wymaganych komisji tj:

 • komisji mandatowej w skład której weszli kol. : Marian Olejnik i Jakub Borowiec.
 • komisji Uchwał i Wniosków: kol. Rafał Florkowski, Piotr Szymkowiak

Następnie - zgodnie z programem zebrania, Prezes Zarządu odczytał Uchwały i Wnioski oraz protokół z poprzedniego Zebrania, które przyjęto jednogłośnie, następnie przedstawił sprawozdania z działalności Zarządu Koła w 2018 r. oraz plan pracy Zarządu Koła P.Z.W. Na rok 2019.

Kolejnym punktem Zebrania było wręczenie przez Vice- Prezesa d/s sportu kol. Arkadiusza Krzanowskiego okolicznościowych statuetek zwycięzcom w kategorii: Spławikowo – gruntowy „Wędkarz Roku” dla kol. Artura Kuchcickiego, oraz Spinningowy „Wędkarz Roku” dla kol. Rafała Mikołajewskiego. Wędkarzem Roku w kategorii junior został kol. Maciej Ibusz, który także otrzymał statuetkę oraz upominek z rąk Prezesa Koła kol. Pawła Powałowskiego.

 

Następnie swoje sprawozdania przedstawili:

1.     Sprawozdanie z działalności sportowej – kol. Robert Zagwojski

2.     Sprawozdanie rzecznika dyscyplinarnego Koła –kol. Stanisław Ibusz

3.     Sprawozdanie z działalności Sądu Koleżeńskiego – kol. Piotr Szymkowiak

4.     Sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej – kol. Marek Woźniak

5.     Sprawozdanie z realizacji wycieczek wędkarskich – Arkadiusz Krzanowski

6.     Sprawozdanie z realizacji zarybień – Prezes - Paweł Powałowski

7.     Preliminarz na rok 2019 przedstawił Skarbnik Koła- kol. Paweł Jarosławski


Wszystkie sprawozdania zostały przyjęte przez zebranych w głosowaniu , jednogłośnie, bez uwag.( sprawozdania dołączono do protokołu)


 Po przedstawieniu sprawozdań, Przewodniczący Zebrania zaprosił zebranych do dyskusji nad sprawozdaniami,

W dyskusji dominował temat porozumień między Okręgami, zawarte przez Okręg porozumienia poddano ostrej krytyce, podkreślając nikłe zdolności negocjacyjne naszych decydentów.


Drugim, bulwersującym tematem to zarybienia, zebrani domagali się podania ilości ryb wpuszczanych do poszczególnych zbiorników a nie zbiorczego wykazu dla całego Okręgu, mimo że taki wykaz istnieje (został udostępniony zebranym). Widać tam znaczne dysproporcje w ilości i gatunkach ryb w poszczególnych wodach. Rekord bije glinianka Tyniec 0 pow. 3,02 ha w 2018 roku-amur; 900 kg, karp::1.000 kg, jaź:1200 kg, nie za dużo? ( ryb tych już praktycznie nie ma, zostały rozkradzione) Za to są podane dane których nie było np.: „Kalisz-Miasto – glinianka : 400 kg karpia. Kalisz-Miasto nie ma żadnej glinianki, może się glinianki w Kaliszu Działaczom z Ostrowa pomyliły?

Dyskusja była burzliwa, kol. Bartosz Tokarek próbował odpowiadać, ale. miał trudne, niewykonalne zadanie.


Po dyskusji zebrani sformułowali wnioski do realizacji przez Zarząd Okręgu PZW Kalisz  (Wnioski w sprawozdaniu Komisji Uchwał i Wniosków dołączonym do protokołu).

Była również odpowiedz paru członków na apel Kol. Piotra Szymkowiaka dotyczący ciągłej potrzeby poszerzania liczby Strażników SSR dzięki czemu mamy nowych i chętnych do pracy w straży SSR.


Zebranie przebiegło w spokojnej i koleżeńskiej atmosferze zakończone uroczystym wyprowadzeniem Sztandaru Związkowego przez poczet sztandarowy.

 

Dziękujemy obecnym uczestnikom zebrania za aktywny udział i miłą atmosferę. 


 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (4)

 • krkr Data dodania: 5 miesięcy temu Oceń: 3 + / -

  Kalisz do Wrocławia dopłaca 100 zł a Wrocław do Kalisza 80 zł. Może warto zapłacić kartę we Wrocławiu i dopłacić na Kalisz? Niech kaliski związek utraci trochę pieniędzy może zacznie myśleć jak braknie na dyrdymałki. …………..

 • krkr Data dodania: 5 miesięcy temu Oceń: 0 + / -

  Czy zbiornik w Gołuchowie zostanie udostępniony wędkarzom???????????

 • Florkowski Andrzej Data dodania: 5 miesięcy temu Oceń: 28 + / -

  Kol. mjanek, może nie miałeś okazji zobaczyć "PORZĄDEK WALNEGO ZGROMADZENIA SPRAWOZDAWCZEGO CZŁONKÓW KOŁA" przesłanego przez Zarząd Okręgu do wszystkich Kół PZW w naszym Okręgu, to poinformuję cię że punkt 5 w/w porządku brzmi:"Wybór Komisji Mandatowej oraz Komisji Uchwał i wniosków"
  Co należy do zadań Komisji Mandatowej to już chyba wiesz.
  A tak na prawdę , jest się o co spierać? Pozdrawiam.

 • mjanek Data dodania: 5 miesięcy temu Oceń: -5 + / -

  Rozwiń