Logowanie

Zarejestruj się

Komunikaty

APEL

Komunikaty | 2009-06-05 | Publikujący: Koło Huta Okoń

A P E L !
Koło PZW Okoń powstało w 1970 roku z inicjatywy pracowników huty. Do końca lat dziewięćdziesiątych, działalność koła była znacząco dotowana z funduszu socjalnego huty i Związków Zawodowych. Koło mogło liczyć na wsparcie finansowe przy zarybianiu, organizowaniu imprez rekreacyjno-wypoczynkowych, nie płaciło za użytkowanie pomieszczeń przy ulicy Łukasińskiego i na OSWiR w Poraju. Huta zapewniała autokary na wycieczki wędkarskie, oraz zakupiła dla wędkarzy cztery łodzie wiosłowe.
To przeszłość, dzień dzisiejszy to realia gospodarki rynkowej. Brak zrozumienia a niejednokrotnie kompetencji decydentów spowodowały, że nasze działania są coraz mocniej ograniczane. Już trzeci rok nie mamy pomieszczenia dla potrzeb koła (zbieranie opłat, zebrania zarządu, spotkania wędkarzy) ; zrezygnowaliśmy po kilku przeprowadzkach i kolejnym podniesieniu opłat przez dzierżawcę. W kwietniu ub. roku wymówiono nam pomieszczenie rybaczówki, które użytkowaliśmy prawie 40 lat. Przenieśliśmy się do baraku przeznaczonego do rozbiórki, za użytkowanie którego płacimy horrendalny czynsz. W połowie maja, w pobliże pomostów użytkowanych przez nas, dostawiono jeszcze jeden pomost, który zamontowano w sposób stwarzający zagrożenie użytkownikom. Miejsce ustawienia nie było z nikim konsultowane, nic nie wiedział RFG; właściciel gruntu, RZGW Poznań ; właściciel wody, ani koło Okoń; równoprawny, wieloletni dzierżawca.
Przytoczone przykłady są wyrazem złej woli kilku ludzi, którzy swoje partykularne interesy i chore ambicje przedkładają ponad interes społeczny. 
Koło nasze zrzesza 1000 członków a dziesięcioosobowy zarząd podjął się organizacji czynnego wypoczynku dla nich i będzie to robił nadal, ponieważ są jeszcze ludzie i organizacje popierające i wspomagające nasze działania.
Dzięki dotacjom z ISD Huty Częstochowa i hutniczych Związków Zawodowych, mogliśmy zakupić trzy nowe łodzie wiosłowe (stare są od prawie 40 lat intensywnie użytkowane). Dla lubiących rywalizację sportową organizujemy corocznie ponad 20 zawodów w różnych kategoriach wędkarskich, których zwycięzcy otrzymują wartościowe nagrody. Nie zapominamy także o dzieciach, organizując im corocznie kilka zabaw z wędką w których uczestniczy ponad 200 maluchów. 
Prezes Anatolij Fiediajew stwierdził, że prowadzimy bardzo potrzebną działalność.

Nie pozwólmy tego zmarnować !

ZARZĄD KOŁA PZW OKOŃ 
PRZY ISD HUTY CZĘSTOCHOWA
Prezes Dariusz Kapinos

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • Mariak Krzysztof Data dodania: 3 lata temu Oceń: 1 + / -

    marini72

    Zgadzam się z kolegą Krzysztofem, 1000 członków to sporo i myślę, że sami musicie poradzić sobie z tym problemem. Nie liczyłbym raczej na czyjąś bezinteresowną pomoc. Co do apelu, to przekonałem się niedawno, że osoba będąca w potrzebie, może liczyć wyłącznie na siebie. Mimo wszystko, życzę powodzenia.

  • Latosiński Krzysztof Stefan Data dodania: 3 lata temu Oceń: 3 + / -

    dora

    Drodzy koledzy musicie sami próbować znaleźć lokal wiem co to znaczy, ale nie możecie czekać 1000 członków to bardzo dużo . Na pewno coś znajdziecie nie traćcie nadziei sam apel niczego nie załatwi , a co na to Okręg PZW? Pozdrawiamy was koledzy i zapraszamy na naszą stronę www.amur.kielce.pl