Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Efektowne zakończenie sezonu 2018 Szkolnej Sekcji Wędkarskiej HACZYK z Zespołu Szkół w Giedlarowej

SSW "Haczyk"

Efektowne zakończenie sezonu 2018 Szkolnej Sekcji Wędkarskiej HACZYK z Zespołu Szkół w Giedlarowej


Wchodząc w rok 2018 nie robiłem sobie większych nadziei jeżeli chodzi o sportowe sukcesy Grupy Haczyk. Specyfiką szkolnych kół zainteresowań jest to, że wraz ze skończeniem szkolnej edukacji kończy się też pewien etap w życiu młodzieży. Ponieważ Szkolna Sekcja Wędkarska Haczyk działa przy Zespole Szkół w Giedlarowej, jej członkowie to przede wszystkim uczniowie właśnie tej szkoły w większości jednego rocznika. Wyjątkiem były ostatnie dwa lata kiedy to dołączyło kilka osób z Zespołu Szkół w Brzózie Królewskiej. Niestety czas nieubłagalnie płynie i większość zapaleńców z Haczyka od nowego roku szkolnego 2017/2018 zasiliła szkoły średnie i siłą rzeczy stan Grupy solidnie się zmniejszył. Została tylko Ola Chrzan i Radek Więcław który zachęcił do zabawy z wędką swoja siostrę. W maju dołączyło się jeszcze dwóch zapaleńców: Kacper Półtorak i Ernest Niemiec . Byli to najmłodsi adepci bez jakiegokolwiek doświadczenia w sporcie wędkarskim. Aby więc dorównać do bardziej doświadczonych Oli i Radka, musieli włożyć sporo wysiłku w przygotowanie praktyczne, teoretyczne i sprzętowe. Trzeba powiedzieć że swoim zapałem i regularnymi treningami sprawili że poziom naszej grupy nie tylko się nie obniżył, ale nawet znacznie wzrósł. Mimo to, że pierwsze tegoroczne zawody młodzieżowe nie rokowały wielkiego optymizmu, bo ani w Biszczy na zawodach o tytuł Mistrza Zalewu Biszcza 2018, które od wielu lat organizowane są z okazji Dnia Dziecka przez gminę Biszcza i Leżajsk, ani na pierwszych młodzieżowych zawodach Koła, nie zajmowaliśmy lepszej lokaty jak 5 miejsce. Natomiast następne zawody o Puchar Wójta Gminy Leżajsk, pokazały że treningi zrobiły swoje i Kacper mógł poznać słodycz sukcesu zajmując drugie miejsce. Trzecie młodzieżowe zawody spławikowe Koła to sukces Ernesta i Kacpra, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce. Tym sposobem kolejne dwa puchary zasiliły dorobek Haczyka.
Mając już pewne doświadczenia i opracowaną taktykę, całą grupą pojechaliśmy na pierwsze opóźnione z różnych przyczyn zawody Młodzieżowej Ligi Okręgu Rzeszów w wędkarstwie spławikowym. Odbyły się one nad zalewem Niedźwiadek w Wólce Niedźwiedzkiej w dniu 19 sierpnia. Zawody te cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży całego województwa. Tym bardziej należało się do nich solidnie przygotować, gdyż konkurencja to w większości doświadczeni gracze. Praktycznie każdą środę wakacji poświęcaliśmy na treningi nad naszą Florydą. Dało to oczekiwany rezultat bo wróciliśmy z nich z trzema pucharami. Drugie miejsce Ernesta i trzecie Kacpra w kategorii wiekowej U-14 oraz trzecie Radka w kategorii U-18, to jeden z naszych najlepszych występów podczas Ligi Okręgu w ostatnich latach.
Jesienne zawody to już domena Oli. 9 września w Zwieńczycy koło Rzeszowa odbyły się drugie i ostatnie w tym roku zawody Okręgowej Ligi Młodzieżowej w wędkarstwie spławikowym. Jak zwykle Zwieńczyca okazała się szczęśliwa dla Oli, która zajęła II lokatę. Jako laureatka zawodów ubiegłorocznych, wręczała puchary zwycięzcom tegorocznych zawodów kategorii U-9, sama natomiast odebrała Puchar z rąk laureata zawodów U-18 poprzedniej edycji - Krzysztofa Puzona z Dębicy, który również i w tym roku obronił swój tytuł mistrzowski.
Nie był to jednak odosobniony sukces Oli w tym roku. Między czasie brała udział w drużynowych zawodach Podkarpackiej Ligi Młodzieżowej gdzie na zawodach w Tarnobrzegu jako reprezentantka Okręgu Rzeszów zajęła pierwsze miejsce wraz z kolegami z Mielca. Ostatecznie po 4 turach drużyna Rzeszowska wygrała tegoroczną edycję Ligi Podkarpackiej.
Największy tegoroczny i historyczny zarazem sukces przyszedł w październiku, kiedy to zostały rozegrane pierwsze Otwarte Młodzieżowe Mistrzostwa Podkarpacia w wędkarstwie spławikowym. Odbyły się one dwuturowo. Pierwsze 6 października na zbiorniku „No Kill" w Hermanowicach natomiast drugie 19 października na rzece Wisłok w Rzeszowie. W obu imprezach Ola zajęła drugą lokatę, natomiast Kacper w Hermanowicach zajął 3 miejsce a w Rzeszowie pomimo wielkiego pecha (dziura w siatce którą zauważyliśmy w połowie zawodów) uplasował się na 4 pozycji. Jednak dobre wyniki w obu turach sprawiły że w ogólnej klasyfikacji Ola została Młodzieżowym Mistrzem Podkarpacia w wędkarstwie spławikowym a Kacper z niewielką stratą punktową ostatecznie zajął trzecie miejsce. Tak więc sezon wędkarski 2018 zakończyliśmy z PRZYTUPEM.
Tak dobre wyniki nie były przypadkowe. Częste treningi pozwalały na dopracowanie pewnych nawyków, nabrania dyscypliny i przede wszystkim wiary w możliwość uzyskania sukcesu. Duży wpływ na uzyskane rezultaty miały też haczyki, u których zlikwidowałem zadziory. Pozwalało to na szybsze uwalnianie zdobyczy co miało spory wpływ na zachowanie tempa podczas łowienia.
Stosowanie haczyków bezzadziorowych staje się coraz bardziej popularne w wędkarstwie wyczynowym i tradycyjnym. Świetny materiał w tym temacie można znaleźć w Podkarpackim Serwisie Wędkarskim.
Oczywiście dyscyplina, zapał i wiara to jedno, ale takich wyników nie dało by się osiągnąć bez współpracy z rodzicami, którym w tym miejscu chciałbym gorąco podziękować za spory nakład czasu, środków i cierpliwości jaki włożyli w edukację wędkarsko - ekologiczną swoich pociech.
Dziękuję również sponsorom: Panu Krzysztofowi Sobejko Wójtowi Gminy Leżajsk, producentowi żyłek wędkarskich Firmie Balsax z Kłodzka, producentowi skrzynek i organizerów wędkarskich Firmie Patrol Group z Krakowa i Firmie JAXON na którego sprzęcie bazujemy od początku działalności Haczyka.
Szczególne podziękowania kieruję w stronę Pana Jurka Sienkiewicza właściciela sklepu wędkarskiego w Leżajsku, który swoim doświadczeniem i życzliwością od początku wspomagał młodych adeptów wędkarstwa.
Podsumowując - W tym roku Grupa Haczyk brała udział w 8 zawodach różnej rangi nie wliczając w to występu Oli jako reprezentantki Okręgu Rzeszów w Lidze Podkarpackiej.
Kolejno:
• 09 czerwca - zawody gruntowe o Tytuł Mistrza Zalewu Biszcza 2018,
• 12 czerwca - Młodzieżowe Zawody Spławikowe z okazji Dnia Dziecka nad zalewem Floryda,
• 01 lipca - Puchar Wójta Gminy Leżajsk nad zalewem Floryda - II miejsce Kacper Półtorak,
• 12 sierpnia - Wakacyjne Zawody Spławikowe nad zalewem Floryda - I miejsce Ernest Niemiec, II Kacper Półtorak,
• 19 sierpnia - Młodzieżowa Liga Wędkarska w wędkarstwie spławikowym zalew Niedźwiadek w Wólce Niedźwiedzkiej - kat U-14 II miejsce Kacper Półtorak, III miejsce Ernest Niemiec , kat U-18 III miejsce Radek Więcław.
• 09 września - Młodzieżowa Liga Wędkarska w wędkarstwie spławikowym Zwięczyca Rzeszów - II miejsce Ola Chrzan, IV Kacper Półtorak, V Edyta Więcław,
• 06 października - Młodzieżowe Mistrzostwa Podkarpacia w wędkarstwie spławikowym zalew w Hermanowicach - II miejsce Ola Chan, III miejsce Kacper Półtorak,
• 19 października - Młodzieżowe Mistrzostwa Podkarpacia w wędkarstwie spławikowym rzeka Wisłok w Rzeszowie - II miejsce Ola Chrzan, IV Kacper Półtorak , po dwóch turach Mistrzostwo Podkarpacia przypadło Oli a trzecia lokata Kacprowi.
GRATULACJE !!!

Wiesław Furmański opiekun Grupy Haczyk

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.