Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Wyniki zawodów

Spinningowe Mistrzostwa Koła Działdowo 2014 za nami.

Wyniki zawodów | 2014-10-26 | Publikujący: Koło Działdowo

Wybredne drapieżniki.

II tura Spinningowych MK 2014

W dniu 12.10.2014r. odbyła się na jeziorze Piaseczno w miejscowości Piaseczno, II tura Spinningowych Mistrzostw Koła Działdowo. Pogoda tego dnia nie była zbytnio naszym sprzymierzeńcem, rano było zaledwie kilka stopni, a trakcie zawodów temperatura oscylowała między 10, a 12 stopniami ciepła. Dodatkowo w trakcie zawodów pojawił się wiatr i niebo mocno się zachmurzyło, co tego dnia utrudniało łowienie oraz odbiło się znacznie na uzyskanych wynikach. Na starcie stanęło 21 wędkarzy (5 juniorów i 16 seniorów). Na odprawie ustalono, że rozegrana zostanie czterogodzinna tura. Całe jezioro stanowiło pole rywalizacji. W trakcie rywalizacji zawodnicy prześcigali się w stosowaniu  różnego rodzaju przynęt. Dominowały niewielkie jasne blaszki, małe i średnie jasne twisterki oraz średnie ripperki popularne były również niewielkie woblerki. Ryby były jednak bardzo wybredne. W trakcie rywalizacji złowiono zaledwie dwa wymiarowe okonie pierwszego złowił po godzinie rywalizacji Rysiek Świderski, a okaz miał 21 cm. Potem pomimo usilnych prób zawodników praktycznie nic się nie zmieniało. Praktycznie każdy z zawodników miał jakiś mniejszy lub większy kontakt z rybami (nie licząc sędziów wpuszczających złowione okazy). Padło sporo niewymiarowych szczupaków i okoni. O pechu może mówić Kazik Leszczewicz, który zerwał w trakcie holu 1,5 metra od brzegu około 2,5 kilogramowego szczupaka (zapewne dającego tytuł). Cóż przytrafił się pech, może następnym razem będzie lepiej. Pod koniec zawodów szczęście uśmiechnęło się do Mirka Świontkowskiego, który spod kamienia wyjął 20,5 centymetrowego okonia.  Mimo usilnych starań wędkarzy, zmian przynęt, różnego ich prowadzenia nie udało się już do końca złowić już więcej wymiarowych okazów. Kilka blach, woblerów i gum na zawsze pozostało w głębinach jeziora Piaseczno.

 Po zakończeniu zawodów zawodnicy posilili się pysznym zestawem obiadowym, który nieco osłodził niepowodzenia wędkarskie tego dnia. 

Drugą turę Mistrzostw Koła w klasyfikacji juniorów (decydowało losowanie) wygrał Kamil Dombrowski, przed Damianem Kornatowskim i Michałem Pietrzakiem.

Wśród seniorów zwyciężył Ryszard Świderski, przed Mirosławem Świontkowskim i Kazimierzem Leszczewiczem

Po podsumowaniu obu tur Mistrzem Koła został Ryszard Świderski. Drugie miejsce przypadło Mirosławowi Świontkowskiemu, a trzecie Markowi Łączyńskiemu.

 

Wśród juniorów triumfował Adrian Podowski, przed swoim bratem Damianem i Kamilem Dombrowskim.

Czołowa trójki obu klasyfikacji otrzymała puchary i dyplomy. Poza tym wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni, oraz dodatkowo otrzymali drobne upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Działdowie i Urząd Miasta Działdowo.

Warto dodać, że co prawda pogoda nam nie dopisała, ale zawody przebiegły sprawnie, rywalizowano w miłej atmosferze oraz zgodnie z duchem fair play. Niektórzy zawodnicy po raz kolejny nie będą mile wspominać tego łowiska, cóż może uda się następnym razem.  Poza tym naprawdę miło było przemierzać brzegi jeziora Piaseczno z wędką. Warto dodać, iż zawodnicy w trakcie zawodów zebrali kilka worków śmieci pozostawionych nad brzegami jeziora przez innych wędkarzy i turystów.

Piękne widoki z zawodów można podziwiać na fotkach, które znajdziecie w naszej galerii.   

 Wyniki szczegółowe znajdziecie w załącznikach.

 

Prezes Koła Działdowo

 

                                                                Marek Dembski

 

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

W jakich zawodach wędkarskich startujesz?
spławikowe
spinningowe
gruntowe
podlodowe
nie startuję w zawodach
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin