Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Wyniki zawodów

Mogło być trochę lepiej - I zawody z cyklu Grand Prix o Podlodowe Mistrzostwo Polski.

Wyniki zawodów | 2011-01-11 | Publikujący: Koło Działdowo

Pierwsze koty za płoty.

I zawody z cyklu GP 2011 o Podlodowe Mistrzostwo Polski  jez Rosnowo 79012011r

Od 7 do 9 stycznia 2011 roku odbywały się na jeziorze Rosnowo pierwsze zawody z cyklu Grand Prix o Podlodowe Mistrzostwo Polski. W zawodach wystartowało trzech zawodników naszego okręgu, jako KWS Potok Ciechanów. Byli to Marcin Majewski, Mirosław Brzeziński i Marek Dembski (na codzień reprezentujący Koło Działdowo). Zawodnicy udali się do Koszalina już we czwartek, z uwagi na to, że na piątek zaplanowano trening przed zawodami. Odbywał się on pomiędzy sektorami wyznaczonymi do łowienia w dniu zawodów (w tzw. strefie neutralnej). Tak więc nasi reprezentanci mogli zapoznać się praktycznie dokładnie z łowiskiem na którym mieli rywalizować następnego dnia. W trakcie treningu okazało się, że na jeziorze jest bardzo duży uciąg wody, a głębokość łowiska bardzo zróznicowana. Trzeba było szukać głębszych stanowisk, aby mieć ryby. Na treningu nasi złowili tylko po kilka sztuk ryb (wymiarowe okonie i płotki), co już wróżyło, że w dniu zawodów o ryby będzie trudno. Nie nastrajało to optymistycznie

Pierwsza tura odbyła się w sobotę i trwała trzy godziny. W trakcie jej tury było dokładnie jak na treningu. Ciężkie warunki do łowienia (uciąg wody) i atmosferyczne związane z odwilżą. Zawodnicy dysponujący elektronicznymi głebokościomierzami zyskiwali szybko przewagę, którą dokumentowali łowionymi rybami. Nasi wypadli tak sobie, najlepiej połowił Marcin Majewski (0,79 kg), co dało mu trzecie miejsce w swoim  sektorze, Mirek Brzeziński łowiąc 0,210 kg był 19 w swoim, a najgorzej spisał się niestety Marek, który mimo usilnych starań o ryby wyzerował pierwszą turę.

W drugiej turze rozegranej w niedzielę nasi spisali się już lepiej. Najlepszy Mirek złowił 0,785 kg i zajął w sektorze 10 miejsce, Marcin z wynikiem 0,480 kg był w swoim 16, a Marek z wynikiem 0,210 kg zajął ex equo 17-18 miejsce. Warto dodać, że łowiono w tej turze piękne płocie nawet do 0,7 kg, podobne leszcze i bardzo ładne okonie. Czesto zdarzało się, że duże ryby rwały zestawy. Aby uzyskać dobry rezultat trzeba było nęcić grubą ochotką i po prostu szukać i walczyć o każdą rybę. Pojedyncze duże okazy bardzo windowały do góry w klasyfikacji.  Warunki atmosferyczne były podobne do pierwszej tury.

 

Po podsumowaniu trzydniowych zmagań okazało się, że w stawce 79 zawodników nasi zawodnicy zajęli odpowiednio 25 miejsce Marcin, 49 miejsce Mirek i 67 Marek. Może liczyliśmy na odrobinę lepszy start, ale jak to się mówi pierwsze koty za płoty. Drużynowo nasza ekipa uplasowała się na 17 miejscu w stawce 24 zespołów.

Indywidualnie najlepszy był Ryszard Dzikiewicz, który wyprzedził Andrzeja Łapińskiego (WKS "Cupido" Iława) i Rafała Pykałę (okreg Mazowiecki IV). Drużynowo wygrał zespół WKS "Cupido" Iława przed Klubem "Łowisko NET" oraz ORKWS Radom.

Przed kolejnymi zawodami (15-17.01) za naszych dalej trzymamy kciuki i liczymy na więcej Powodzenia.

 Więcej zdjęć z zawodów znajdziecie w naszej galerii.

                              Oprac. na podstawie relacji zawodników

                                           Sekretarz Koła

                                 Paweł Wółkowski (Junior)

 

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • szmidtek Data dodania: 8 lat temu Oceń: -133 + / -

    Rozwiń
  • lalus Data dodania: 8 lat temu Oceń: -131 + / -

    Rozwiń

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Czy powinien zostać stworzony konkurs na największą rybę sezonu 2013?
TAK
NIE
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin