Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Wyniki zawodów

Pierwsza odsłona Pucharu Pięciu Jezior - rozstrzygnięta.

Wyniki zawodów | 2011-01-30 | Publikujący: Koło Działdowo

"Lisek" zerwał pierwszy skalp na inaugurację. Początek PPJ już za nami.

W dniu dzisiejszym 30.01.2011r. (niedziela) odbyły się na jeziorze Piaseczno pierwsze zawody tegorocznego cyklu Puchar Pięciu Jezior. Na starcie stanęło 49 pretendentów do tytuł mistrza pięciu jezior. Organizatorem zawodów były Koła Działdowo i Żuromin. Organizatorzy spotkali się kilka minut przed siódmą, aby wytyczyć sektory do łowienia. Wobec zalegającej warstwy śniegu sektory odznaczono poprzez odśnieżenie pasów na jeziorze, co wydawało się najrozsądniejszym rozwiązaniem. Sektory były bardzo duże i obejmowały płytsze jak i głębsze łowiska. Na zbiórce o godzinie 8.00 stawili się reprezentanci Lidzbarka, Żuromina, Strzegowa, Mławy, Pułtuska, Ciechanowa, Lubawy (co nas bardzo cieszy) i Działdowa. Nasze koło reprezentowało sześciu zawodników : Zbigniew Bartosiak, Jan Szulc, Marcin Konkiel, Bernard Barszcz, Witold Żurawski  i Mirosław Świontkowski. Jedynym utrudnieniem dla zawodników wydawał się być kilkustopniowy mróz oraz wiejący wiatr (praktycznie od początku do końca zawodów).

Następnie przeprowadzono zapisy zawodników, a po nich uczestnicy zostali przywitani przez Prezesów Kół z Żuromina i Działdowa Ryszarda Piotrowicza i Marka Dembskiego. Po słowie wstępnym, odprawę z zawodnikami przeprowadził sędzia główny zawodów Henryk Czeczko, który przypomniał wszystkim startującym obowiązujący regulamin zawodów. Rywalizacja odbyć się miała w dwóch dwugodzinnych turach.  Po wydaniu worków na ryby i tabliczek do oznaczania otworów zawodnicy ruszyli do strefy buforowej. Tam jeszcze sędziowie sprawdzili sprzęt, przynęty oraz zanęty i zawodnicy mogli po sygnale wejść w pierwszy sektor. Po przygotowaniu się zawodników zabrzmiał kolejny sygnał i o 9.02 rozpoczęła się rywalizacja.

W pierwszej turze zawodnicy szukali ryb bliżej brzegu na płyciźnie, a inni od razu w głębokich partiach wody. Brania były jednak od początku słabe. Ci którzy trafili na nie mogli od czasu do czasu wyjąć z wody pojedyncze egzemplarze. Część zawodników próbowała szczęścia w głębszych miejscach ale bez efektu. Łowiono sporadycznie płotki, okonie i  naprawdę olbrzymie nawet do 18 centymetrów jazgarze, które jak to zwykło już bywać ratowały nierzadko przed wyzerowaniem tury. Ryby żerowały raczej w głębszych partiach łowiska. Jak się później okazało wyniki tury nie były rewelacyjne, bo 12 zawodników wyzerowała turę. Wartym odnotowania w tej turze  jest płoć o wadze 0,165 kg złowiona przez Zenona Wiśniewskiego ze Strzegowa ( która jak się później okazało była największą rybą  zawodów), co przy ogólnie słabych wynikach była całkiem sporą rybką. Pierwszą turę  wygrał reprezentant Koła Działdowo Marcin Konkiel (0,475 kg), drugi Piotr Liszewski z Lidzbarka legitymował się rezultatem 0,39 kg, a trzeci w pierwszej turze kolejny reprezentant Koła Działdowo Mirosław Świontkowski złowił 0,36 kg. Złowiono w turze ogółem 6,465 kg ryb. Drugą turę poprzedziła przerwa na ważenie ryb oraz odpoczynek w której startujący posilili się pyszna grochówką oraz kiełbaskami. W przerwie wszyscy zastanawiali się jak przechytrzyć ryby w kolejnej turze W kolejnej odsłonie zmagań zawodnicy jeszcze bardziej musieli się sprężać, aby coś złowić wyniki jak się później okazały były minimalnie lepsze niż w pierwszej. Tak jak i w pierwszej turze większość ryb złowiono w głębszych miejscach w sektorze. Wśród poławianych okazów znowu dominował jazgarz i pojedyncze płoteczki oraz okonki. W tej turze wyzerowało 13 startujących. Turę ku naszemu zadowoleniu wygrał reprezentant Koła Lubawa Stanisław Graman z najlepszym tego dnia wynikiem tury (0,77 kg) przed  Piotrem Karbowskim także z Lubawy (0,555 kg) i Sławomirem Retkowskim z Żuromina (0,495 kg). O poszczególnych miejscach w tej turze decydowały naprawdę pojedyncze sztuki. W tej turze złowiono łącznie 7,54 kg ryb.

 Po zaciętej walce zwyciężył najrówniej łowiący tego dnia Piotr Liszewski z Lidzbarka. Popularny „Lisek” zgromadził 6 pkt karnych i wyprzedził Piotra Karbowskiego z Lubawy  7 pkt i Marcina Konkiela  z Działdowoa  8 pkt. Czwarte miejsce wywalczył Sławomir Retkowski z Żuromina (13 pkt, piąte Waldemar Wenzelewski ze Strzegowa (15 pkt), a szóste Mirek Świontkowski z Działdowa (20 pkt). Pierwsza szóstka i łowca największej ryby zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Działdowie i Urząd Miasta Działdowo, pierwsza trójka otrzymała także piękne puchary.  Nasi zawodnicy wypadli dobrze w tych zawodach, poza Marcinem, na szóstej pozycji znalazł się Mirek Świontkowski (20 pkt), na dwudziestej dziewiątej ex aequo  Jan Szulc i Bernard Barszcz (obaj po 60 pkt), na trzydziestej trzeciej Zbigniew Bartosiak (64 pkt) i na czterdziestej trzeciej Witold Żurawski. Ogólnie start naszych zawodników należy uznać za udany. Nasi reprezentanci potwierdzili, iż mamy wielu dobrych podlodowców. Z niecierpliwością czekamy na drugą odsłonę PPJ, która odbędzie się już 13.02 na jeziorze Lidzbarskim.

Generalka PPJ wygląda dokładnie tak samo jak klasyfikacja pierwszych zawodów, w druzynówce prowadzi na razie Lubawa (55 pkt) przed Lidzbarkiem (59 pkt), Żurominem (61 pkt), Działdowem (88 pkt), Pułtuskiem (111 pkt), Strzegowem (115 pkt), Ciechanowem (158 pkt) i Mławą (236 pkt).

Na koniec jeszcze podziękowania dla organizatorów  i sędziów, którzy pomogli sprawnie zorganizować i przeprowadzić dzisiejsze zawody ( Henia Czeczko, Ryszarda Piotrowicza, Olka Falkiewicza, Darka Jasińskiego, Marka Dembskiego, Arka Abramowicza, Kuby Waśniewskiego, Szymona Dembowskiego, Jarka Karpińskiego, Pawła Wółkowskigo – sen. i Pawła Wółkowskiego – jun.)  

 Poniżej w załączniku można zapoznać się z całościowymi wynikami I tury PPJ.

Blisko 400 zdjęć z zawodów znajdziecie w naszej galerii.

 

Oprac. Sekretarz Koła

Paweł Wółkowski (Junior)

 

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

  • Karpinski Jarosław Data dodania: 10 lat temu Oceń: -48 + / -

    Rozwiń
  • Żulewski Przemek Data dodania: 10 lat temu Oceń: -49 + / -

    Rozwiń
  • slaw34 Data dodania: 10 lat temu Oceń: -47 + / -

    Rozwiń

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jakie dziewczyny najchętniej chciałbyś zobaczyć nad wodą ?
brunetki
blondynki
szatynki
rude
nie ważny kolor włosów byle były ładne
każdą byle nie żonę
obojętnie
ładne w stroju topless
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin