Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Wyniki zawodów

I zawody z cyklu Grand Prix o Podlodowe Mistrzostwo Koła w dniu 12.02.2012 roku na jeziorze Tarczyńskim - rozstrzygnięte.

Wyniki zawodów | 2012-02-16 | Publikujący: Koło Działdowo

Ryby nas przechytrzyły.

I zawody o Podlodowe Mistrzostwo Koła Działdowo 12022012r

 

W dniu 12.02.2012r. na Jeziorze Tarczyńskim (w miejscowości Wery) odbyły się I zawody z cyklu Grand Prix o Podlodowe Mistrzostwo Koła Działdowo. Na starcie stanęło 15 pretendentów do tytułu mistrza. Na miejscu zawodów przywitała nas mroźna pogoda około ośmiu stopni mrozu i wiatr który potęgował odczuwalny mróz. Organizatorzy spotkali się na miejscu zawodów już o godzinie 6.00, aby szybko wyznaczyć sektor do łowienia, co tym samym pozwoliło sprawnie przeprowadzić zawody. Po przywitaniu uczestników przez sędziego głównego zawodów Pawła Wółkowskiego (Juniora) oraz odprawie, na której dość szczegółowo omówiono zasady rywalizacji i wszystkie wątpliwe kwestie regulaminowe, zawodnicy o godzinie za piętnaście ósma ruszyli do strefy buforowej sektor. Oczywiście po drodze sędziowie sprawdzili ilość zanęty i sprzęt. Zawody odbywały się zgodnie z regulaminem. Łowiono wyłącznie na mormyszkę. W trakcie tury okazało się, że z rybami będzie bardzo krucho, bo po godzinie łowienia padły zaledwie dwie wymiarowe rybki  (płoteczki). Ryby brały bardzo delikatnie, a zworą wędkarzy były niewymiarowe okonie. Zawodnicy jednak dzielnie walczyli do końca i okazało się, że cierpliwość oraz czynne poszukiwanie ryb dają efekt. Łowienie zakończyliś za piętnaście jedenasta. W sumie w turze padło zaledwie 9 wymiarowych okoni, 3 płotki i 3 jazgarze. Zmiana ciśnienia była aż nadto odczuwalna przez ryby. Po podliczeniu wyników okazało się, że zaledwie 7 zawodników złowiło ryby, a aż 8 wyzerowało. Wyniki zawodów były bardzo słabe, cóż za dwa tygodnie będzie okazja do skutecznego rewanżu. Zawody wygrał Mirosław Świontkowski z rezultatem 0,36 kg, wyprzedzając Marcina Konkieta z wynikiem 0,30 kg i Marka Dembskiego 0,18 kg. Największą rybę zawodów okonia 0,16 kg złowił Marek Dembski.

Podsumowania zawodów i wręczenie nagród i upominków dokonał Prezes Koła Marek Dembski. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni nagrodami i dyplomami, a dodatkowo zwycięzca otrzymał puchar. Zawodnicy otrzymali także upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe. Po zawodach wędkarze posilali się grochówką i kiełbaskami oraz wymieniali uwagi o zawodach, rybach i wędkarstwie. Jednak co warto podkreślić i wydaje się najważniejsze to fakt, że zawody odbyły się w miłej, bardzo przyjaznej oraz zdrowej sportowo atmosferze. Mamy nadzieję, że za dwa tygodnie będzie nas jeszcze więcej  na kolejnych zawodach podlodowych, a rywalizacja będzie tak zacięta jak to miało miejsce na tych zawodach.

Podziękowania należą się sędziom i zawodnikom za pomoc przy organizacji zawodów.

 

Klasyfikacja końcowa zawodów (a zarazem klasyfikacja generalna po I zawodach z cyklu Grand Prix o Podlodowe Mistrzostwo Koła Działdowo) :

 

1. Świontkowski Mirosław - 1 pkt - 360 g,

2. Konkiel Marcin - 2 pkt - 300 g,

3. Dembski Marek - 3 pkt - 180 g,

4. Wróbel Sylwester - 4 pkt - 175 g,

5. Wenzelewski Waldemar - 5 pkt - 100 g,

6. Wilamowski Mariusz - 6,5 pkt - 30 g,

6. Myśliński Mariusz - 6,5 pkt - 30 g,

8. Barszcz Bernard - 11,5 pkt - 0g,

8. Grabowski Ryszard - 11,5 pkt - 0g,

8.Jaworski Zbigniew - 11,5 pkt - 0g,

8. Szmidt Kazimierz - 11,5 pkt - 0g,

8.Szulc Jan - 11,5 pkt - 0g,

8. Zajączkowski Piotr - 11,5 pkt - 0g,

8. Zbrzyzny Piotr - 11,5 pkt - 0g,

8. Żurawski Witold - 11,5 pkt - 0g.

 

 Zdjęcia z zawodów znajdziecie w naszej galerii.

 

Kolejne drugie, a zarazem finałowe zawody odbędą się w dniu 26.02.2012 roku także na jeziorze Tarczyńskim. Zbiórka zawodników o godzinie 7.00 na miejscu zawodów.

 

 

Oprac. Sekretarz Koła

 

Paweł Wółkowski (Junior)

 

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jak oceniasz zmiany w ustawie o rybactwie śródlądowym wprowadzone w 2010 roku ?
Przyniosą dużo dobrego
Nie wniosą nic nowego i pozytywnego
Przynoszą dużo złych rozwiązań
Nie mam zdania
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin