Wyniki zawodów

II i zarazem finałowa tura Podlodowych Mistrzostw Okręgu Ciechanowskiego na jeziorze Zarybinek - 19.02.2012 r. - rozstrzygnięta.

Wyniki zawodów | 2012-02-23 | Publikujący: Koło Działdowo

Mistrz Okręgu wyłoniony.

II tura Podlodowych Mistrzostw Okręgu na jeziorze Zarybinek 19022012 rok

W dniu 19.02.2012r. (niedziela) na jeziorze Zarybinek odbyła się II tura indywidualnych Podlodowych Mistrzostw Okręgu Ciechanowskiego. Zawody zorganizował Okręgowy Kapitanat Sportowy i Koło Lidzbark. Na zbiórce wyznaczonej na godz. 7.00 stawiło się 23 zawodników.  Byli to reprezentanci kół z Pułtuska, Ciechanowa, Lidzbarka, Działdowa, Radzanowa, Rybna i Żuromina. Na starcie stanęło 7 reprezentantów Koła Działdowo - Zbigniew Jaworski, Marcin Konkiel, Jan Szulc, Kazimierz Szmidt, Mirosław Świontkowski, Sylwester Wróbel i Piotr Zajączkowski. Pogoda tego dnia nie była sprzymierzeńcem zawodników było zimno, wietrznie, a dodatkowo łowienie utrudniał padający deszcz. Po przywitaniu uczestników przez Prezesa Koła Lidzbark Andrzeja Marchlewicza, nastąpiła krótka odprawa sędziowska, a po niej i po wydaniu worków do ryb oraz znaczników do oznaczania otworów i startujący wędkarze ruszyli do strefy buforowej. Tam jeszcze sędziowie sprawdzili sprzęt, przynęty oraz zanęty i zawodnicy weszli w pierwszy sektor. Po przygotowaniu się zawodników zabrzmiał sygnał do łowienia.

W pierwszej turze zawodnicy szukali ryb bliżej początku sektora, jednak brania były delikatne i dominowała drobna płoć. Ci którzy trafili na nie od razu mogli od czasu do czasu wyjąć z wody po kilka sztuk. Część zawodników próbowała szczęścia w połowie sektora i na jego końcu ale rezultaty były podobne. Od czasu do czasu trafiały się pojedyncze leszczyki i okonie. Jak się później okazało wyniki tury nie były rewelacyjne, bo złowiono ponad 12 kg ryb. Większe sztuki były prawdziwymi bonusami przy małych płoteczkach. Pierwszą turę wygrał Sławomir Kraszewski z Lidzbarka z wynikiem 1,040 kg, wyprzedzając Roberta Krakowskiego z Ciechanowa 1,035 kg i Jana Szulca z Działdowa 0,955 kg. Drugą turę poprzedziła przerwa na ważenie ryb oraz odpoczynek w trakcie którego startujący tradycyjnie ogrzali się herbatką i kawką oraz obmyślali taktykę na druga turę. W tej turze część czołowych zawodników nie zachwyciła wynikami i wiadomo było, że zapowiada się pasjonująca walka w ostatniej turze tegorocznych mistrzostw. W tej odsłonie rywalizacji zawodnicy jeszcze bardziej musieli się sprężać, aby coś złowić wyniki jak się później okazały były gorsze niż w pierwszej turze, bo nie było już praktycznie bonusów w postaci okoni i leszczyków, a łowiąc płoteczki trzeba było się naprawdę napracować na dobry rezultat. W tej turze większość zawodników okupowała z kolei koniec sektora ale bez rezultatu. Więc zaczęło się szukanie ryb w części w środkowej sektora i na drugim jego końcu. Wśród poławianych okazów znowu dominowała niewielka płoteczka. Wynik tej tury to zaledwie ponad 6 kg ryb.Turę wygrał Sławomir Kraszewski z Lidzbarka z wynikiem 0,850 kg, wyprzedzając Mirosława Świontkowskiego z Działdowa  0,710 kg i Tomasza Młynarczuka z Lidzbarka 0,585 kg. Warto podkreślić, że w obu turach nie było zawodnika, który wróciłby o kiju z łowiska. W trakcie ważenia ryb i podliczania końcowych rezultatów zawodnicy posilali się obiadem.

I wreszcie wyniki dzisiejszych zawodów. Okazało się, że zawody bezapelacyjnie wygrał Sławomir Kraszewski z Lidzbarka (2 pkt), wyprzedzając Tomasza Młynarczuka także z Lidzbarka (7 pkt) i Marcina Majewskiego z Pułtuska (9 pkt). Zwycięzcy uhonorowani zostali dyplomami i pucharami. Nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca :  szóste Mirosław Świontkowski (15,5 pkt), ósme Piotr Zajączkowski (18 pkt), dziesiąte Jan Szulc (18 pkt), dwunaste Marcin Konkiel (20 pkt), trzynaste Kazimierz Szmidt (28,5 pkt), czternaste Zbigniew Jaworski (31pkt)  i dwudzieste drugie Sylwester Wróbel (42 pkt).

I wreszcie została ogłoszona najważniejsza końcowa  klasyfikacja Podlodowych Mistrzostw Okręgu Ciechanowskiego. Po bardzo emocjonującej końcówce tegorocznej rywalizacji, gdzie do końca ważyły się losy miejsc medalowych, okazało się, że zawodnicy Koła Działdowo zdobyli tym razem jedno miejsce na podium. Natomiast dwa miejsca na podium zajęli zawodnicy reprezentujący powiat działdowski, zwyciężył  zdecydowanie Sławomir Kraszewski z Lidzbarka (10 pkt), przed Mirosławem Świontkowskim z Działdowa (22,5 pkt) i Marcinem Majewskim z Pułtuska (25 pkt). Na czwartej pozycji uplasował się Marcin Konkiel z Działdowa (25,5 pkt), na piątym Piotr Ignaczak z Pułtuska (29 pkt), a na szóstym Tomasz Młynarczyk z Lidzbarka (30 pky). Zwycięzcy otrzymali dyplomy, medale i okazałe puchary. Warto nadmienić, że w przyszłym roku cała pierwsza szóstka tworzyć będzie Kadrę Okręgu, a pięciu pierwszych zawodników będzie reprezentować nasz okręg na Grand Prix o Mistrzostwo Polski.

Pozostali nasi reprezentanci zajęli w klasyfikacji generalnej następujące miejsca : Jan Szulc – dziesiąte (51 pkt), Zbigniew Jaworski – piętnaste (61 pkt), Piotr Zajączkowski – szesnaste (64,5 pkt), Sylwester Wróbel – dziewiętnaste (70,5 pkt) i Kazimierz Szmidt – dwudzieste pierwsze (72 pkt). Ogólnie podsumowując należy uznać, iż start naszych zawodników w tych mistrzostwach był bardzo udany, podtrzymaliśmy dobrą passę, oby tak dalej.

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje za sportową walkę, cóż rewanż już za rok.

W naszej galerii znajdziecie kilka fotek z dzisiejszych zawodów.