Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Wyniki zawodów

Pierwsza tura tegorocznego GP na j. Zarybinek

Wyniki zawodów | 2013-05-07 | Publikujący: Koło Działdowo

Maj jak zwykle rozpoczęliśmy ze spinningiem. Pierwsza tura tegorocznego GP na j. Zarybinek już na starcie zapowiadała się sensacyjnie. Pierwszy raz w historii naszego koła brało w niej udział aż 21 członków, w tym 4 juniorów.

Maj jak zwykle rozpoczęliśmy  ze spinningiem. Pierwsza tura tegorocznego GP na  j. Zarybinek już na starcie zapowiadała się sensacyjnie. Pierwszy  raz w historii naszego koła brało w niej udział aż 21 członków, w tym 4 juniorów. 

Pogoda  dopisała, choć poranek był dość chłodny, a woda zimna. Później przywitały nas  promienie wiosennego słońca.

Po krótkiej odprawie przez zaproszonego na zawody Sędziego Głównego Pawła Wółkowskiego, rozpoczynamy rywalizację.  Już po pierwszych rzutach uwiesiło się kilka   niewymiarowych  szczupaczków, które natychmiast wrócily do wody z nakazem powrotu z „mamusią, a najlepiej z babcią”. Na pierwsze punktowane sztuki nie trzeba było jednak długo czekać. Ten iście rekordowy wynik rozpoczyna kolega Jan Szulc ze szczupakiem 52 cm. Sędzia miał szybki powrót do tego zawodnika – jakieś 10 minut  po pierwszej sztuce z tego samego miejsca  padł kolejny - 53 cm.  W międzyczasie wszystkich obiegła wiadomość, że kolega Mateusz Barszcz złowił okonia 29 cm.  Po kolejnych kilkunastu minutach znów widać wygięty kij, tym razem to  kolega Ryszard Świderski ciągnie  prawdziwy okaz,  niestety po kilkunastu sekundach holu „ryba”, bo nie wiemy dokładnie co to było, zrywa się. Pozostało nam jedynie szacowanie jej wagi i domyślanie się …  Zawody trwają dalej, co chwilka dochodzą słuchy o kolejnych niewymiarowych  szczupakach.  W końcu przynętę chwyta 60-tka złapana przez kolegę Kazimierza Leszczewicza.  Padają kolejne niewymiarowe okonie i szczupaki. Do końca zawodów pozostaje 10 minut i nagle na wodzie wśród zawodników wielkie poruszenie z oddali widzimy pięknie wygięte wędzicho. Kolega Zygmunt Bedra  po kilku minutach walki wychodzi na brzeg do sędziów z pięknym 75 cm okazem szczupaka.

Na zawodach złowiono  5 wymiarowych szczupaków oraz 1 okonia. Zwycięzcą tury okazał się łowca największego Zygmunt Bedra.

Wielka frekwencja oraz udział juniorów uradował nasze serca. Chcieli byśmy, aby  na zawodach spinningowych zawsze było  nas co najmniej tylu. Jedno co nas zmartwiło to plaga śmieci nad jeziorem, choć sprzątaliśmy  te brzegi  jesienią. Widać, że coraz więcej z nas ma chęć do integrowania się. Teraz pozostała nam żmudna walka o porządek nad wodą….

Kapitan sportowy koła

Przemysław Zdunek

 

Reszta zdjęć w GALERII

 

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Na ryby najczęściej wybierasz się z ?
Sam
Kolegą/Koleżanką
Dziećmi
Żoną/Mężem
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin