| Wymiary ochronne na następujące gatunki ryb na wszystkich wodach Okręgu PZW ZAMOŚĆ | |
| Publikujący: Okręg PZW w Zamościu | 25 lutego 2008 23:44 |
| - karp – 35 cm 3 szt/dobę - szczupak – 50 cm 3 szt/dobę - sandacz – 50 cm 3 szt/dobę - okoń – 18 cm limit zgodnie z RAPR ponadto wprowadza się limity i wymiary ochronne na wodach górskich : - pstrąg potokowy, lipień – 35 cm 2 szt/dobę na rzekach Biała Łada, Wieprz, Por (??? patrz niżej) - pstrąg potokowy, lipień – 30 cm 3 szt/dobę na rzekach Tanew Nr 1 i jej dopływach Źródło: |
C.d.
Najwyraźniej Zamość chce pobić rekord Guinesa zmian zasad obowiązujących na ich łowiskach:
| UCHWAŁA ZO PZW W ZAMOŚCIU NR 9/2008 Z DNIA 22.02.2008 ROKU | |
| Publikujący: Okręg PZW w Zamościu | 29 lutego 2008 19:21 |
| Zgodnie z § 46 pkt.27 Statutu Polskiego Związku Wędkarskiego uchwalonego na Nadzwyczajnym Krajowym Zjeździe Delegatów w dniu 19.10.2007 roku Zarząd Okręgu PZW w Zamościu, wprowadza z dniem 8 marca 2008 roku na rzece POR połów ryb łososiowatych metodą NO KILL /złów i wypuść/ Obowiązują haki bezzadziorowe. PREZES ZO
Jerzy Wiater SEKRETARZ ZO Zbigniew Dolewka Źródło: |
Jak to mówią dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. Problem nie w tym, że przyjeżdża tam wielu wędkarzy i że zabierają ryby. Takie ich prawo. Jak ktoś jedzie ponad 100 km w jedną stronę i złowi rybę to ją zabiera. Kosztuje go ona dużo ale nie liczy tego. I nie jeździ za często.
A właśnie to miejscowi poczuli się zagrożeni bo ma kto im na ręce patrzeć. Wyczerpują się szybciej zasoby łowisk, składka przestaje się im kalkulować! Nie zmieni się to dopóki nie będziemy płacić za każdą zabieraną rybę! A najlepiej zrobić to limitami. Wystarczy ostatnią część rejestru połowu ryb zarezerwować na łososiowate. NIe wiem, trzeba skalkulować 10 sztuk łącznie? I kupuj nowy rejestr - nową składkę.
