Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Nasze galerie

Liczba zdjęć: 38
W dniu 05.01.2019 odbyło się Walne Zgromadzenie Koła nr 13 Drobnica, w którym również uczestniczyliśmy. Zebranie obsługiwał kol. Zdzisław Kowalski. Na zabraniu zostali nagrodzeni najlepsi w rocznych kwalifikacjach: Klasyfikacja Oldboy: 1. Henryk Nowak 2. Michał Popławki 3. Andrzej Młodzianowski Wędkarz roku: 1. Henryk Nowak 2. Piotr Orszulak 3. Michał Popławski Spławik: 1. Piotr Orszulak 2. Henryk Nowak 3. Michał Popławski Spinning: 1. Henryk Nowak 2. Arek Nadolny 3. Piotr Waleryszak Największa ryba: Adam Koprowski Na koniec chcielibyśmy podziękować wszystkim członkom koła oraz całemu Zarządowi za wzorową współpracę oraz świetną atmosferę, którą stworzyliście w kole! Mamy nadzieję na owocną współpracę również i w tym roku :)
Liczba zdjęć: 46
Przy pięknej, jesiennej pogodzie spotkaliśmy się by zamknąć sezon spinningowy. „Tak, czy owak.. wygrał Nowak” – nie bez powodu to powiedzenie jest dobrze znane wędkarzom z Trzynastki :) Prezes Koła Henryk Nowak dał popis skuteczności w zawodach spinningowych kończących rywalizację w 2018 roku. Złowił 19 pięknych okoni, co dało wynik 3000 pkt, zaliczył też największą rybę okoń 30,7 cm. Pozostali, którzy punktowali też mogli pochwalić się niezłymi rezultatami. Dominowały okonie powyżej 20 cm , trafiały się niewymiarowe szczupaki i sandaczyki.
Liczba zdjęć: 82
Siedemnastu spinningistów przystąpiło do II Tury Mistrzostw Koła. Pogoda dopisała, poranna mgła i niska temperatura nie zwiastowała niczego dobrego. Obawy okazały się jednak płonne. Ryby zaczęły współpracować z większością spinningistów toteż czterogodzinna rywalizacja trwała do przysłowiowego ostatniego okonka . Ubiegłoroczny Mistrz nie dał za wygraną , łowiąc 14 okoni (1740 pkt), wyprzedził Henryka Nowaka 9 okoni (1462 pkt) i Potra Waleryszaka /5 okoni/ (670 pkt). Taka sama była kolejność po dwóch turach. IV miejsce zajął Andrzej Młodzianowski, V Zenon Rybczyński, VI Piotr Kielarski , VII i VIII Józef Dziewięcki i Daniel Florczak. W sumie 12 zapunktowało, 5 zaliczyło na zero. Ceremonię nagradzania pucharami poprzedziła miła uroczystość wręczenia odznaczeń dla działaczy Naszego Koła : w imieniu Zarządu Głównego PZW prezes Koła Henryk Nowak wręczył Michałowi Popławskiemu wielokrotnemu Prezesowi Złotą Odznakę z wieńcami, Ania Mróz i Edziu Matysik wyróżnieni zostali Medalami Za Zasługi w rozwoju wędkarstwa. Wcześniej Srebrną Odznaką wyróżniony został Piotr Orszulak obecny Spławikowy Mistrz Polski.
Liczba zdjęć: 3
Startowało 12 spinningistów, z czego 10 zapunktowało. Największą rybę - szczupaka - 58.5 cm złowił Adam Koprowski - zapewnił sobie tym pewne pierwsze miejsce
Liczba zdjęć: 76
Dziesięciu najbardziej wytrwałych wędkarzy uczestniczyło w zawodach sponsorowanych przez Sklep wędkarski SUMIK. Okazało się, że Zalew Czerwieńsk jest trudną wodą i jednego dnia można złowić dużo ryb, a drugiego wyjść na zero. Znakomicie poradził sobie Piotr Orszulak, tegoroczny Mistrz Polski w spławiku, wygrał z wynikiem ponad 3kg.
Liczba zdjęć: 50
Do rywalizacji przystąpiło 13 wędkarzy (szczęśliwa 13, hehe :)) Zawody chyba się udały, każdy połowił, z różnym efektem :) Szczęśliwe losowanie Prezesa (trzeci raz pod rząd wylosował to samo stanowisko, na którym zawsze łowi), zapewniło mu pewne pierwsze miejsce. Wynik zaskakujący, bo prawie 5 kg. Drugie miejsce zajął Tarłowski Adrian z wynikiem 2,140. Niezmiennie na podium również Piotr Orszulak.
Liczba zdjęć: 47
Liczba zdjęć: 15
„Od wielu dekad rywalizacja o tytuł mistrza Polski w wędkarstwie spławikowym w kategorii seniorów rozpala ogromne emocje, bo wraz z coraz bardziej postępującą profesjonalizacją sportu spławikowego szanse na to, aby zaistnieć w tym środowisku wędkarzowi spoza czołowych klubów, spadły praktycznie do zera”… a jednak, naszym gwiazdom to się udało!! Nie było łatwo, dojazd na mistrzostwa zajął dwa dni. Problemy z samochodami, spóźnienie na trening, zmęczenie, ale opłacało się! Wraz z trenerami - Łukaszem Jarzębskim i Bartkiem Jagodą, którzy mocno wpierali Piotrka, zrobili to! Dwie jedynki sektorowe, suma wagi ponad 20 kg! Wygrana w mocnym stylu!!!
Liczba zdjęć: 108
Dziś 3.06.2018r. odbyły się zawody z okazji Dnia Dziecka, które organizowaliśmy wspólnie z Kołem nr 13 PZW Drobnica oraz z Rejonem ZO nr 1 Zielona Góra. W tym roku w zawodach wzięło udział 36 dzieci! Cieszy nas, że co roku przychodzi na imprezę coraz więcej dzieci :) Jest to bardzo optymistyczna wiadomość, zważając na fakt że na zawody przychodzą również najwierniejsi kibice małych wędkarzy, czyli ich rodziny:) W sumie było nas około 80!! W grupie młodszej wystartowało 19 dzieci w starszej 17. Po wylosowaniu stanowisk uczestnicy mieli ok. 1 godziny na przygotowania. Fachowych porad udzielał sędzia główny Piotr Orszulak, świeżo upieczony Mistrz Okręgu. Rywalizacja trwała 1.5 godziny i dostarczyła dzieciom dużo radości . Wyniki były też nie najgorsze. Na koniec odbyła się dekoracja najlepszych w grupach wiekowych. Pamiątkowe puchary dla naszych mistrzów zostały ufundowane przez PREZYDENTA ZIELONEJ GÓRY Janusz Kubicki. Wręczał je Radny Zielona Góra doktor Zbigniew Binek. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał dyplom potwierdzający udział w zawodach. Chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym wszystkim sponsorom, bez których trudno byłoby zorganizować taką imprezę. W szczególności chcielibyśmy wyróżnić firmę Konger, firmę Nordis, Rejon ZO 1 w Zielonej Górze, firmę RUMPOL, KOŁO PZW nr 1 w Zielonej Górze, Koło nr 13 w Zielonej Górze, Koło PZW Przytok. JESZCZE RAZ SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! Liczni sponsorzy ufundowali tak wiele nagród, że każde dziecko biorące udział w zawodach wędkarskich wychodziło z pełnymi rękoma, a dodatkowo już w tracie trwania zawodów częstowane było słodyczami, pysznościami i napojami. Prezes koła nr 13 DROBNICA Henryk Nowak podziękował wszystkim tym, którzy z wielkim zaangażowaniem przyłożyli się do tego by impreza wypadła okazale - tak też się stało bo na pożegnanie otrzymaliśmy gromkie brawa od wszystkich. Jarek przygotował dla wszystkich pieczone kiełbaski i hamburgery.
Liczba zdjęć: 18
PIOTR ORSZULAK SPŁAWIKOWYM MISTRZEM KOŁA PZW NR 13 DROBNICA W dniu 26 maja 2018 r. na tzw. Kaczej Górce rozegrane zostały zawody wędkarskie o tytuł Spławikowego Mistrza Koła PZW NR 13 Drobnica, do których przystąpiło 7 wędkarzy. Rywalizacja przebiegała przy pięknej, słonecznej pogodzie, w jakże urokliwym miejscu! :) Na tej wodzie zawody rozgrywaliśmy pierwszy raz. Na grzebieniach lądowały topy od tyczki, łowiono również bacikami, ponieważ nikt nie wiedział, co będzie dominowało w łowisku. Od początku zawodów stało się jasne, że o wygranej będzie decydowała ukleja. To właśnie ta ryba dominowała w łowisku i skutecznie łowiona dawała pewny wynik. Taką strategię obrał Piotr Orszulak i obronił tytuł Mistrza! Wynik 3.950 dał mu I miejsce w II turze i zarazem tytuł Mistrza Koła. Wicemistrzem Koła został Henryk Nowak IV miejsce w II turze z wynikiem 1.760, II Wicemistrzem został Michał Popławski- II miejsce w II turze z wynikiem 2.110.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Na skróty