Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Nasze galerie

Liczba zdjęć: 52
Od kilku sezonów areną zmagań o tytuł Mistrza Koła są wapna w Jordanowie. To bardzo ciekawa woda, gdyż o sukcesie końcowym decyduje taktyka łowienia. Na zawodach mistrzowskich dozwolone jest łowienie uklei. Skutecznie łowiąc te ryby przez całe zawody można osiągnąć wynik 5-7 kg. Podobny wynik można zrobić nastawiając się na średnią rybą. W przypadku tej taktyki mamy jeszcze szansę na przyłów w postaci bonusów - dużych leszczy, karpi, linów. Tytułu mistrzowskiego z sezonu 2018 nie obronił Henryk Roguski który wynikiem 4000 pkt zajął 2 miejsce. Mistrzem Koła został Józef Ryzlewicz - 5000 pkt. Trzecia w rywalizacji była Marta Zembold 2840 pkt. Na 4 miejscu ex aequo uplasowali się Wiesław Radon i Krzysztof Zemboldt 2820 pkt. Szósty był Jan Soliński wynikiem 2460 pkt. Oko cieszyła rywalizacja najmłodszych zawodników. W kategorii kadet Mistrzynią Koła została Michalina Jurek 1160 pkt przed Jagodą Jurek 1000 pkt i Jakubem Greber 660 pkt. Gratulujemy!
Liczba zdjęć: 29
W dniu 7 kwietnia na kanale Obrzycy w miejscowości Smolno rozegrane zostały zawody Otwarcia Sezonu 2019.Piękna pogoda uprzyjemniła wędkarzom czas spędzony nad wodą. Zwycięzcą zawodów została Anna Roguska-Jurek wynikiem 2760 pkt. Drugie miejsce zajął Wiesław Radoń wynikiem 2690 pkt wyprzedzając Krzysztofa Zemboldta 1920 pkt. Czwarte miejsce przypadło w udziale Pawłowi Radoniowi 1440 pkt. Piąty był Janusz Raczyński wynikiem 1420 pkt. O 110 pkt mniej wyłowił Marek Klimek co pozwoliło zająć mu szóste miejsce. Po rywalizacji zawodnicy posilić się pyszną grochówką z wkładką. Zapraszamy na kolejne zawody!
Liczba zdjęć: 9
W dniach 15-16 luty na rzece Vaal nieopodal Letabo odbyły się spławikowe Mistrzostwa Świata Kobiet zaliczane do Olimpiady wędkarskiej, której organizatorem była RPA. Nasza drużyna pojechała w składzie: Joanna Drgas, Ewelina Bartosiewicz, Emilia Kondrusik, Elżbieta Mach, Bożena Larish, Anna Roguska-Jurek. Już po pierwszych treningach wiadomo było, że to trudna i nierówna woda. Były strefy, w których mieliśmy problemy ze złowieniem ryb. Naszym łupem padały głównie yellowfishe, muddfishe i sumy. Łowiliśmy je tyczkami 11,5 m oraz tzw. skrótami na 5-7 elementów. Po treningach wiadomo było, że oprócz sumów, to wszystkie pozostałe ryby bardzo reagują na zanętę. Na zawody przygotowaliśmy 2 koncepcje. Pierwsza na głębszą wodę, na odległość 11,5 metra to gnojaki podawane w glinie kopanej przez nas na łowisku, które miały wabić nam sumy. Drugi wariant to czysta zanęta z niewielką ilością robaka, podawana na ok 8-10 metr w zależności od dna na danym stanowisku. W dniach zawodów pojawił się nowy gatunek ryby: moghol. Ryba ta napłynęła w dużych ilościach i poniekąd rozdawała karty na niektórych sektorach. Bardzo często była podpinana za bok, brała przedziwnie, rzadko miała hak w pysku. Sumy nieco najadły się po treningach i w dniach zawodów brały trochę rzadziej. Zawody wygrały Węgierki a indywidualnie, po raz pierwszy w historii wygrała polska zawodniczka Joanna Drgas. Drużynowo zajęliśmy 7 miejsce, ulegając o 1 pkt gospodarzom i o kilka punktów medalistom. Ogólnie były to bardzo trudne zawody, w pewnych momentach nawet nieprzewidywalne, wystarczy dokładnie przeanalizować wyniki z poszczególnych tur. Miały natomiast wielką zaletę, a mianowicie naukę. Te zawody wiele nam dały pod względem umiejętności dostosowania się do sytuacji i reagowania na nie. Ta nauka na pewno zaprocentuje. Następne mistrzostwa za półtora roku w Holandii. Z tego miejsca pragnę podziękować Zarządowi Koła za wsparcie finansowe dzięki któremu mogłam skompletować wymagany na te zawody sprzęt :)
Liczba zdjęć: 16
Dnia 8.02.2019 w siedzibie Okręgu odbyło się zebranie sprawozdawcze Kola za 2018r. Podsumowano działalność gospodarczą statutową oraz rywalizację sportowa na najlepszego wędkarza. W kategorii ogólnej wygrał Wiesiu Radoń 125 pkt. Kategoria najlepszy wędkarz Złotego Potoku Paweł Radoń 95 pkt. Przyjęto budżet na 2019r. Za zaangażowanie w pracach Zarządu oraz wieloletnie kierowanie grupą SSR "złotą odznaką z wieńcami" otrzymał Zbigniew Greber. Srebrną odznakę otrzymał Tomasz Mikołajczak. Za pracę na rzecz łowiska w Złotym Potoku wyróżniono Lesław Raczyński i Jan Soliński.
Liczba zdjęć: 10
Ostatnim akcentem rywalizacji wędkarskiej w sezonie 2018 w naszym kole były rozegrane 27 października zawody spinningowe. Odbyły się one na łowisku specjalnym "Złoty Potok". Zawody wygrał Wiesław Radoń 604 pkt wyprzedzając Pawła Radonia 460,2 pkt. Trzecie miejsce zajął Jerzy Dziadosz 236,4 pkt. Czwarty w tej rywalizacji okazał się Henryk Roguski 182 pkt. Na piątym miejscy uplasowała się Marta Zemboldt 178,6 pkt która odebrała mocną lekcję żeby zabierać ze sobą podbierak. Szósty był Krzysztof Zemboldt 144 pkt. Gratulujemy!
Liczba zdjęć: 14
Zawody "Zakończenia Sezonu" odbyły 14 października na łowisku specjalnym "Złoty Potok". Pomimo iż dozwolone było łowienie na 2 wędki wyniki bardzo rozczarowały zawodników. Ciepła, słoneczna pogoda z jaką mamy do czynienia tej jesieni zaburzyła instynkt żerowania ryb. Z końcowego sukcesu w zawodach cieszył się Krzysztof Zemboldt 1860 pkt. który wyprzedził Marka Kosmowskiego 950 pkt. O rybi ogon dalej uplasował się Paweł Radoń 910 pkt wyprzedając Zbigniewa Grebera 720 pkt. Piąty był Janusz Raczyński 710 pkt, a szósty Bronisław Pich 500 pkt. Gratulujemy!
Liczba zdjęć: 16
W dniu 09 września na łowisku specjalnym Złoty Potok odbyły się zawody o "Babie Lato". Największy puchar do domu zabrał Józef Ryzlewicz 4600 pkt. Drugi był Henryk Roguski 2620 pkt przed Pawłem Radoniem 2170 pkt. Niewiele ustąpił mu Marek Klimek 2150 pkt. Na piątym miejscu uplasował się Jan Soliński 2080 pkt a pierwszą szóstkę zamknął Jerzy Stańczyk 1940 pkt. Gratulujemy!
Liczba zdjęć: 17
Zawody "Puchar Złotego Potoku" odbyły 26 sierpnia na łowisku specjalnym "Złoty Potok". Niestety tym razem wyniki wagowe mogły nie mogły cieszyć zawodników. Wysoką formą błysnął Jerzy Stańczyk który wynikiem 2490 pkt wygrał zawody. Drugie miejsce ex aequo zajęli Greber Zbigniew i Katura Kazimierz osiągając wynik 1920 pkt. Czwarte miejsce wywalczył Wiesław Radoń 1845 pkt. Na kolejnych miejscach uplasowali się Krzysztof Zemboldt 1805 pkt i Janusz Raczyński 1680 pkt. Gratulujemy!
Liczba zdjęć: 8
W dniu 21 lipca 2018 odbyły się na zbiorniku Złoty Potok zawody nocne dla Zarządu i aktywu naszego koła. Zawody wygrał wynikiem 7520 pkt Henryk Roguski, drugie miejsce zajął Krzysztof Zemboldt 6650 pkt. Trzeci był Jerzy Stańczyk wynikiem 4100 pkt. Gratulujemy i zachęcamy wszystkich do aktywnej działalności na rzecz koła.
Liczba zdjęć: 32
Zawody "Puchar Lata" odbyły 17 czerwca na łowisku specjalnym "Złoty Potok". To kolejne rekordowe pod względem osiąganych wyników wagowych zawody. Kunsztem wędkarskim popisał się Wiesław Radoń który wynikiem 12280 pkt wygrał całe zawody. Drugie miejsce zajął Paweł Radoń 5800 pkt, trzecie wywalczył Wiesław Morman 4970 pkt. Na kolejnych miejscach uplasowali się Henryk Roguski 3450 pkt, Janusz Raczyński 2920 pkt i Zbigniew Greber 2810 pkt. Puchar dla najlepszego kadeta odebrał Kuba Greber 910 pkt. Gratulujemy!