Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Nasze galerie

Liczba zdjęć: 15
W dniu 14.02.2020 w siedzibie Okręgu odbyło się zebranie sprawozdawcze Koła za 2019 rok. Podsumowano działalność statutową i gospodarczą na łowisku Złoty Potok. Rywalizację na najlepszego wędkarza roku 2019 wygrał Józef Ryzlewicz wynikiem 132 pkt zdobył również tytuł najlepszego wędkarza Złotego Potoku wynikiem 90 pkt. Przyjęto plan pracy oraz budżet na 2020 rok. Za działalność na rzecz Koła i łowiska wyróżniono Kol. Jan Soliński, Zbigniew Greber i Lesław Raczyński.
Liczba zdjęć: 4
Ostatnim akcentem rywalizacji wędkarskiej w naszym kole były rozegrane 26 października zawody spinningowe. Odbyły się one na łowisku specjalnym "Złoty Potok". Zawody wygrał Józef Ryzlewicz 820pkt. Drugie miejsce zajął Krzysztof Zemboldt 490 pkt wyprzedzając swoją córkę Martę Zemboldt 360 pkt. Gratulujemy i do zobaczenia w przyszłym sezonie!
Liczba zdjęć: 16
W dniu 6 października na łowisku Złoty Potok odbyły się zawody kończące ten sezon zmagań. Można było łowić na dwie wędki co jednak nie przełożyło się na wysokość wyników. Rywalizację wygrał Józef Ryzlewicz 2730 pkt wyprzedzając Lesława Raczyńskiego 1540 pkt i Krzysztofa Zembolta 1050 pkt. NA kolejnych miejscach uplasowali się Paweł Radoń 930 pkt, Janusz Raczyński 920 pkt i Wiesław Morman 880 pkt. Gratulujemy i do zobaczenia w przyszłym roku :)
Liczba zdjęć: 50
W dniu 25.08 na łowisku Zabór NR 5 odbyły się zawody spławikowe z okazji 65 lecia Koła Nr 2 w Zielonej Górze. W zawodach wzięło 20 zawodników oraz 2 juniorów. Warunki do rozgrywania zawodów były nie sprzyjające z powodu wysokiej temperatury, niskiego stanu wody i bardzo dobrej jej przejrzystości co miało wpływ na osiągnięte wyniki. I miejsce zajął kolega Janusz Raczyński uzyskując 1540 pkt, II był Wiesław Morman z wynikiem 1400 pkt, na III miejscu uplasował się kolega Bronisław Pilch z wynikiem 1240 pkt. Zakończenie zawodów odbyło się w Parku Piknikowym Klubu Sportowego "Gwardia". Koło zostało wyróżnione przez Zarząd Okręgu pamiątkową tablicą z okazji 65-lecia. Kolega Krzysztof Zembolt został wyróżniony Brązową Oznaką PZW . V-ce Prezes koła Wojciech Raunke wzniósł okolicznościowy toast życząc wszystkim zdrowia i wszelkiej pomyślności i spotkania się na następnym jubileuszu (70-lecia). Biesiada trwała w rodzinnej, wędkarskiej atmosferze do późnych godzin wieczornych, przy suto zastawionym stole, a wspomnieniom nie było końca. Wszyscy uczestnicy biesiady otrzymali okolicznościowe koszulki, czapki i inne gadżety.
Liczba zdjęć: 7
Miło nam poinformować że nasza koleżanka Ania Roguska-Jurek została Mistrzynią Polski kobiet!!!! Zawody zostały rozegrane na kanale Dwory w Oświęcimiu. Ania przez 2 dni zawodów złowiła ponad 16 kg leszczy. Gratulujemy!!!
Liczba zdjęć: 30
Zawody "Puchar Lata" odbyły 9 czerwca na łowisku specjalnym "Złoty Potok". Kunsztem wędkarskim popisał się Wiesław Morman który wynikiem 6250 pkt wygrał całe zawody. Drugie miejsce zajął Józef Ryzlewicz równie godnym wynikiem 6010 pkt, trzecie wywalczył Wiesław Greber 5110 pkt. Na kolejnych miejscach uplasowali się Jan Soliński 3500 pkt, Paweł Radoń 3350 pkt i Henryk Roguski 3100 pkt. Gratulujemy!
Liczba zdjęć: 17
Zawody o "Puchar Prezesa" odbyły 26 maja na łowisku specjalnym "Złoty Potok". Wyniki wagowe mogły cieszyć zawodników. Puchar do domu zabrał Józef Ryzlewicz który wynikiem 9930 pkt wygrał zawody. Drugie miejsce zajął PRzemysłąw Kulczyński osiągając wynik 6320 pkt. O jedną rybę mniej do wagi przedstawił Zbigniew Greber - wynik 6250 pkt. Czwarte miejsce wywalczył Henryk Roguski 5720 pkt. Na kolejnych miejscach uplasowali się Marta Zemboldt 3530 pkt i Paweł Radoń 3320 pkt. Gratulujemy!
Liczba zdjęć: 52
Od kilku sezonów areną zmagań o tytuł Mistrza Koła są wapna w Jordanowie. To bardzo ciekawa woda, gdyż o sukcesie końcowym decyduje taktyka łowienia. Na zawodach mistrzowskich dozwolone jest łowienie uklei. Skutecznie łowiąc te ryby przez całe zawody można osiągnąć wynik 5-7 kg. Podobny wynik można zrobić nastawiając się na średnią rybą. W przypadku tej taktyki mamy jeszcze szansę na przyłów w postaci bonusów - dużych leszczy, karpi, linów. Tytułu mistrzowskiego z sezonu 2018 nie obronił Henryk Roguski który wynikiem 4000 pkt zajął 2 miejsce. Mistrzem Koła został Józef Ryzlewicz - 5000 pkt. Trzecia w rywalizacji była Marta Zembold 2840 pkt. Na 4 miejscu ex aequo uplasowali się Wiesław Radon i Krzysztof Zemboldt 2820 pkt. Szósty był Jan Soliński wynikiem 2460 pkt. Oko cieszyła rywalizacja najmłodszych zawodników. W kategorii kadet Mistrzynią Koła została Michalina Jurek 1160 pkt przed Jagodą Jurek 1000 pkt i Jakubem Greber 660 pkt. Gratulujemy!
Liczba zdjęć: 29
W dniu 7 kwietnia na kanale Obrzycy w miejscowości Smolno rozegrane zostały zawody Otwarcia Sezonu 2019.Piękna pogoda uprzyjemniła wędkarzom czas spędzony nad wodą. Zwycięzcą zawodów została Anna Roguska-Jurek wynikiem 2760 pkt. Drugie miejsce zajął Wiesław Radoń wynikiem 2690 pkt wyprzedzając Krzysztofa Zemboldta 1920 pkt. Czwarte miejsce przypadło w udziale Pawłowi Radoniowi 1440 pkt. Piąty był Janusz Raczyński wynikiem 1420 pkt. O 110 pkt mniej wyłowił Marek Klimek co pozwoliło zająć mu szóste miejsce. Po rywalizacji zawodnicy posilić się pyszną grochówką z wkładką. Zapraszamy na kolejne zawody!
Liczba zdjęć: 9
W dniach 15-16 luty na rzece Vaal nieopodal Letabo odbyły się spławikowe Mistrzostwa Świata Kobiet zaliczane do Olimpiady wędkarskiej, której organizatorem była RPA. Nasza drużyna pojechała w składzie: Joanna Drgas, Ewelina Bartosiewicz, Emilia Kondrusik, Elżbieta Mach, Bożena Larish, Anna Roguska-Jurek. Już po pierwszych treningach wiadomo było, że to trudna i nierówna woda. Były strefy, w których mieliśmy problemy ze złowieniem ryb. Naszym łupem padały głównie yellowfishe, muddfishe i sumy. Łowiliśmy je tyczkami 11,5 m oraz tzw. skrótami na 5-7 elementów. Po treningach wiadomo było, że oprócz sumów, to wszystkie pozostałe ryby bardzo reagują na zanętę. Na zawody przygotowaliśmy 2 koncepcje. Pierwsza na głębszą wodę, na odległość 11,5 metra to gnojaki podawane w glinie kopanej przez nas na łowisku, które miały wabić nam sumy. Drugi wariant to czysta zanęta z niewielką ilością robaka, podawana na ok 8-10 metr w zależności od dna na danym stanowisku. W dniach zawodów pojawił się nowy gatunek ryby: moghol. Ryba ta napłynęła w dużych ilościach i poniekąd rozdawała karty na niektórych sektorach. Bardzo często była podpinana za bok, brała przedziwnie, rzadko miała hak w pysku. Sumy nieco najadły się po treningach i w dniach zawodów brały trochę rzadziej. Zawody wygrały Węgierki a indywidualnie, po raz pierwszy w historii wygrała polska zawodniczka Joanna Drgas. Drużynowo zajęliśmy 7 miejsce, ulegając o 1 pkt gospodarzom i o kilka punktów medalistom. Ogólnie były to bardzo trudne zawody, w pewnych momentach nawet nieprzewidywalne, wystarczy dokładnie przeanalizować wyniki z poszczególnych tur. Miały natomiast wielką zaletę, a mianowicie naukę. Te zawody wiele nam dały pod względem umiejętności dostosowania się do sytuacji i reagowania na nie. Ta nauka na pewno zaprocentuje. Następne mistrzostwa za półtora roku w Holandii. Z tego miejsca pragnę podziękować Zarządowi Koła za wsparcie finansowe dzięki któremu mogłam skompletować wymagany na te zawody sprzęt :)