Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Konsultacje projektu ustawy o zmianie Ustawy o rybactwie śródlądowym

Aktualności | 2008-12-02 | Publikujący: Koło PZW Kolejarz Kraków

W dniu 19 listopada 2008 r. do biura Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego wpłynął projekt ustawy o zmianie ustawy o rybactwie śródlądowym, autorstwa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi – z prośbą o ewentualne przesłanie uwag do w/w projektu w terminie do 19 grudnia 2008 r. Projekt zawiera zmiany, które nie były konsultowane z Polskim Związkiem Wędkarskim.

Projekt został skierowany do okręgów PZW oraz naukowców współpracujących z PZW w ramach Komisji Zagospodarowania i Ochrony Wód oraz Rady Naukowej, z prośbą o konsultacje. Oczekujemy na wyważone i fachowe komentarze do projektu, jak również uwagi i spostrzeżenia, które będą pomocne w wypracowaniu stanowiska Polskiego Związku Wędkarskiego.

 

Materiały dotyczące projektu zostały zamieszczone na stronach MRiRW w Biuletynie Informacji Publicznej - zobacz.

 

Jak wyjaśnia Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi projekt jest II etapem prac legislacyjnych zmierzających do nowelizacji przepisów ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym. Pierwszy etap prac nowelizujących ww. przepisy dotyczył zagadnienia funkcjonowania administracji publicznej w województwie w zakresie rybactwa śródlądowego do ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze zmianami w organizacji i podziale zadań administracji publicznej w województwie, który opracowany był w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, zgodnie z decyzją Rządu Rzeczypospolitej Polskiej o dokończeniu prac nad reformą administracyjną kraju. Opracowane w ramach I etapu prac przepisy mają wejść w życie 1 stycznia 2009 r.

 

Drugi etap prac legislacyjnych poświęcono wyłącznie zagadnieniom związanym z koniecznością wdrożenia nowych przepisów Unii Europejskiej, które na państwa członkowskie i podmioty zajmujące się chowem, hodowlą i połowami ryb w wodach śródlądowych nakładają szereg nowych obowiązków w różnych dziedzinach. Wydzielenie tych zagadnień do odrębnego etapu jest uzasadnione potrzebą zapewnienia terminowego wdrożenia regulacji dostosowujących krajowe przepisy do obowiązków nałożonych w trzech nowych unijnych rozporządzeniach. Szczegółowe wyjaśnienia znajdują się w uzasadnieniu do projektu Ustawy o zmianie ustawy o rybactwie śródlądowym zamieszczonym w Biuletynie Informacji Publicznej MRiRW.

 

Jednocześnie Ministerstwo Rolnictwa  poinformowało, że rozważane jest przygotowanie założeń merytorycznych do III etapu prac legislacyjnych, który poświęcony będzie wyłącznie zagadnieniom związanym z warunkami prowadzenia rybactwa śródlądowego w oparciu o przepisy prawa krajowego. Założenia merytoryczne przygotowywane będą miedzy innymi w oparciu o strategię rozwoju akwakultury, której przygotowanie zostało zapowiedziane w Programie Operacyjnym "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013" .

 

Ewentualne uwagi i wnioski prosimy kierować do okręgów PZW, bądź bezpośrednio na adres Zarządu Głównego - zgpzw@zgpzw.pl, z dopiskiem w temacie: Konsultacje projektu ustawy.

 

Mamy nadzieję, że głos liczącej ponad 600 tys. członków organizacji polskich wędkarzy będzie potraktowany z całą powagą.

 

Antoni Kustusz

Rzecznik prasowy ZG PZW

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Metoda którą wędkujesz:
Spinningowa
Gruntowa
Spławikowa
Muchowa
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin