Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Spinningowy Puchar Koła „KOLEJARZ KRAKÓW”

Aktualności | 2009-10-01 | Publikujący: Koło PZW Kolejarz Kraków

zbiornik Rożnów w miejscowości Lipie 19-20.09.2009r

              19-20.09.2009r odbył się pierwszy spinningowy Puchar Koła „Kolejarz" zaliczany do Krakowskiej Ligi Spinningowej. Zawody te były imprezą dwudniową a łowiskiem był zbiornik Rożnów. Rozegrano dwie sześciogodzinne tury w dwóch sektorach z łodzi. Zawody rozegrano w formule na „żywej rybie". Bazą zawodów był mały, przytulny ośrodek PZW „Kolejarz" w miejscowości Lipie. Część uczestników zawitała już w piątek  natomiast reszta zawodników dojechała w sobotę rano. Pierwszą turę zaplanowano jako turę popołudniową
w godzinach od 12 do 18 wraz z godziną przeznaczoną na spłynięcie z łowiska. Natomiast
w niedzielę łowiliśmy od 8 do 14. Pogoda była bajeczna i jedynie zimne noce przypominały, że to już druga połowa września. Rożnów jako łowisko sprawdził się pod każdym względem. Łowiono głównie okonie, których na zbiorniku nigdy nie brakowało i chcąc zrobić dobry wynik warto było poświęcić się na szukanie właśnie tych ryb. Dodatkową atrakcją łowiska ze względu na słoneczną pogodę były „powierzchniowe" klenie, których parę sztuk udało się złowić w drugiej turze. Okrasą zawodów był piękny, gruby 64cm boleń złowiony w trakcie popołudniowych zmagań przez Jacka Flammera.

Pierwsza tura wskazała ewentualnych faworytów do wygrania całych zawodów. Sektor A wygrywa tegoroczny debiutant Grzegorz Jamrozik wyprzedzając zeszłoroczną „gwiazdę" Jana Dybczaka oraz starego rutyniarza Mariusza Poradzisza. Sektor B wygrywa kolega Artur Budziński, któremu sugerujemy aby na stałe zawitał do kręgu startujących zawodników. Artur wyprzedza nieźle łowiącego w tym roku Piotrka Kasaka oraz Pawła Kalembę, który będąc w łodzi z Arturem nie zamierzał oddawać mu pola. Wieczorem po bigosie serwowanym przez organizatora  przeprowadzono losowanie nowych partnerów do łodzi. Reszta wieczora a właściwie nocy spędzona buła przy kiełbasce z ogniska, długich rozmowach oraz wielu wypitych w dobrej atmosferze toastów.

Druga turę w sektorze A wygrywa Rafał Flammer przed Tomaszem Kiperem i sympatycznym Józkiem Hałaszukiem zwanym „Jożinem". Sektor B, bijąc wszystkich na „głowę" wygrywa Mariusz Poradzisz wyprzedzając Jarka Zalasa oraz Grzegorza Jamrozika. Niedzielna tura rozwiała wątpliwości i po w sumie 12 godzinach spędzonych na łódkach można było wskazać zwycięzców i przegranych. Przed wynikami wszyscy zjedliśmy wspólny obiad podczas gdy organizator szykował się do uroczystego zakończenia. Oto podsumowanie pierwszego ligowego Pucharu Koła „Kolejarz Kraków" -  1 miejsce indywidualne zajął kolega Mariusz Poradzisz, który przeprosił się z zawodami i jeżeli zapał mu nie przejdzie to znów będzie stanowił o sile koła „Rzemieślnik". Drugie miejsce dla debiutanta roku, Grzegorza Jamrozika, który tym samym objął prowadzenie w klasyfikacji Wędkarz Roku 2009 przekraczając granicę 100 pkt.  Jest to po prostu rewelacyjny wynik a jeszcze jedne zawody przed nami. Trzecie, najniższe miejsce na podium wywalczył kolega Artur Budziński, który także ma zadatki na dobrego zawodnika i jedynie start w całym cyklu zawodów jest wstanie to zweryfikować. Całej trójce serdecznie gratulujemy. Najlepszą drużyną zawodów zostało Koło „Rzemieślnik" w składzie Mariusz Poradzisz i Józek Bularz.

Wszyscy wygrani zostali nagrodzeni przez organizatora dyplomami, pucharami oraz nagrodami rzeczowymi.

 
Wyniki indywidualne:          

1m - Mariusz Poradzisz - koło „Rzemieślnik"

2m - Grzegorz Jamrozik - koło „Zwierzyniec"

3m - Artur Budziński- koło „Kolejarz"

  
Drużynowo:

1m - Koło „Rzemieślnik" M. Poradzisz, J. Bularz

2m - Koło „Kolejarz" J. Dybczak, J. Kozłowski

3m - Koło „Soda" J. Zalas, S. Daniel

 
Szczegółowe wyniki w tabeli „Krakowska Liga Spinnigowa 2009" na stronie PZW Kraków  w zakładce WKS Kraków - Sekcja Spinnigowa

  
                                                                                                            Tekst i fot. Rafał Flammer

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • Latosiński Kris. Data dodania: 11 lat temu Oceń: 5 + / -

  dora

  Gratulacje dla organizatorów zawodów i duże uznanie. Tak to już jest Drogi Robercie zawsze ktoś musi to robić, aby inni byli zadowoleni . Wiem coś o tym, ale to nas kręci i już. Bardzo podoba mi się opis zawodów i fotki są OK! AMUR pozdrawia kolegów z Koła PZW Kolejarz i oby rok następny był lepszy, dużo zdrowia życzę Wszystkim wędkarzom . Krzysztof Latosiński AMUR Kielce.

 • Więcław Robert Data dodania: 11 lat temu Oceń: 4 + / -

  Dzięki serdeczne Grzesiu jesteś jedną jedyną osobą która doceniła wysiłek i trud włożony w przygotowanie i organizację tych nie zapomnianych zawodów były to I zawody takiej rangi (krakowska liga spinningowa) roboty była masa i chyba się udało pogoda dopisała ryba brała itd...
  pozdrawiam
  Robert

 • K Grzegorz Data dodania: 11 lat temu Oceń: 6 + / -

  sesilka

  Gratuluję pucharów , osiągnięć i miłej imprezy ,bo pewnie połowy też były niezłe czyż nie tak ?.Pozdrawiam i życzę następnej tak udanej imprezy .

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Co sądzicie o nowej stronie PZW
bardzo mi się podoba
mogło by być lepiej
poprzednia była lepsza
nie podoba mi się
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin