Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

„Nasi” na XIV Spinningowym Pucharze Starosty Powiatu Świdwińskiego.

           Godzina 05.30, rześki poranek 15-go maja 2016 roku – na miejsce zbiórki (plaża nad jeziorem Bystrzno Małe, miejsce rozgrywania zawodów) przybywają pierwsi uczestnicy oraz organizatorzy. Wśród 68 zainteresowanych zwycięstwem w powyższej rywalizacji znajduje się również reprezentacja Koła Miejskiego PZW w Kołobrzegu w liczbie 11 zawodników – byliśmy najliczniejszą reprezentacją. O ile do godz. 06.30 pogoda była stabilna, to wraz z gwizdkiem Sędziego Głównego zawodów, Sędziego Klasy Krajowej  kol. Jana Kujawskiego, który rozpoczął rywalizację wędkarzy natura również postanowiła pokazać na co ją stać. Naprzemienne intensywne opady deszczu, silny wiatr kilkakrotnie zmieniający kierunek oraz gradobicie nie stwarzał komfortowych warunków do spinningowania. Wędkarze niejednokrotnie zaprawieni w bojach poradzili sobie z aurą, największym problemem było to, że ryby nie chciały współpracować. Po przeszło 6-ciu godzinach rywalizacji złowiono tylko 10 wymiarowych ryb, dokonało tego 8 spinningistów. Szczegółowe wyniki znajdziecie na stronie okręgowej http://www.pzw.org.pl/koszalin/wiadomosci/131479/60/wyniki_xiv_spinningowego_pucharu_starosty_powiatu_swidwinskiego

Ubiegłoroczny Puchar był pod tym względem dużo lepszy, wówczas przeszło 50-ciu uczestników złowiło 29 wymiarowych szczupaków i kilkanaście okoni.

Po wręczeniu pucharów, dyplomów oraz nagród rzeczowych zwycięzcom odbyło się losowanie upominków wśród wszystkich uczestników zawodów. Do grona farciarzy zaliczyć można kol. Andrzeja Żołnierczuka który stał się posiadaczem woderów.

Odjeżdżając, poinformowaliśmy kolegów z Koła  PZW „Wodnik – Miasto” w Świdwinie, że pojawimy się u nich 23 października 2016r. na zawodach spinningowych  o „Puchar Wodnika”, które tradycyjnie odbędą się na jeziorach Bukowiec i Wilczkowo. 

Najbliższe zawody na które się wybieramy, to zawody spinningowe z łodzi organizowane przez koło Karp Złocieniec, na czele z jego Prezesem kol. Tomkiem Łajczakiem – data to 12 czerwca 2016r, miejsce rywalizacji jezioro Lubie.

Wodom Cześć!

 

Janek Bonczkowski

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • Walczak Dominik Data dodania: 4 lata temu Oceń: 4 + / -

    dominik91

    Ja tam sądzę że po prostu już nie ma ryb :) Kolejne zawody z "super spektakularnym" wynikiem tylko to potwierdzają. Wody są puste jak studnia, no ale zawsze można nawinąć makaron na uszy że to przez pogodę, kormorany albo że ryby są już takie cwane ;)

  • luki3303 Data dodania: 4 lata temu Oceń: -4 + / -

    Rozwiń