Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Małe salmonidy trafiły do zachodniopomorskich rzek

W drugiej połowie sierpnia z Ośrodka Hodowlano – Zarybieniowego PZW „Leśnica” pod Białogardem wydano około 150 tysięcy letniego narybku pstrąga potokowego, który trafił do zlewni Parsęty z Radwią, do zlewni Wieprzy z Grabową, Regi oraz kilku mniejszych rzek: Unieść, Błotnica, Dębosznica.

1

Przy okazji wpuszczono również 5 tysięcy małych łososi i 2 tysiące troci wędrownych. Wszystkie ryby były dwugramowym (około 5 centymetrowym) letnim narybkiem pozyskanym z ubiegłorocznego, jesiennego tarła, którym statystyki dają duże szanse na przeżycie (około 30%). Dla porównania przeżycie wylęgu naturalnego wynosi od 0,5 do 1,5%.

Jak zwykle w takich akcjach, czynny udział brało między innymi trzech „srebrniaków” z Kołobrzegu, czyli Stefan Przychoćko, Ryszard Pilarczyk i Edmund Rożan, nazwanych tak przez Andrzeja Wołkowskiego, kierownika Ośrodka „Leśnica” z powodu koloru włosów. W zarybieniu udział wzięli również inni członkowie Koła Miejskiego PZW z Kołobrzegu: Janek Bonczkowski, Wiesiek Skólmowski i osiemnastoletni Karol Gołębiowski. Szczególnie cieszy postawa i zaangażowanie ostatniego z wymienionych wędkarzy. Jednak by móc napisać o sztafecie pokoleń trzeba poczekać na większe zaangażowanie kołobrzeskiej młodzieży.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (4)

 • Pol Łukasz Data dodania: 11 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • serir Data dodania: 11 lat temu Oceń: 1 + / -

  To musi być wielka frajda, takie wpuszczanie małych rybek do naturalnego cieku. Szkoda, ze nie ma możliwości podpatrywania później, jak maluchy rosną.. Oby zagrożeń było jak najmniej. Bardzo miły opis.

 • malinojezyna Data dodania: 11 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Rodzeń Łukasz Data dodania: 11 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń