Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Wędkarstwo na plaży

W ostatni piątek września na zaproszenie Zarządu Koła Miejskiego PZW i portalu internetowego „wedkomania.pl”, na zachodniej kołobrzeskiej plaży spotkało się kilkudziesięciu sympatyków wędkarstwa, a ściślej surfcastingu i morskiego wędkarstwa muchowego.

01

Pogoda, jak to często bywa nie sprzyjała organizatorom. Powodem był silny wiatr, który praktycznie uniemożliwił zademonstrowanie wędkarstwa muchowego. Jednak Artur Furdyna, znany i lubiany wędkarz, ichtiolog i ekolog z Goleniowa, łowiący muchówką Aquarius Fly Master poradził sobie z utrudnieniami znakomicie. Jego wiedza i komunikatywność pozwoliły wypełnić w 100% czas jaki miał do dyspozycji, by zainteresować zgromadzonych tą dyscypliną wędkarstwa.

Wiatr i wzburzone morze, nie miały bezpośredniego wpływu na pokaz surfcastingu, czyli ciężkiego, gruntowego wędkarstwa morskiego. Szum wzburzonego morza przeszkadzał jednak w prowadzeniu rozmowy. Na szczęście nie na tyle by ze zgromadzonymi wędkarzami i kuracjuszami, swoim doświadczeniem nie mógł się podzielić Edward Dżyga, kołobrzeski wędkarz, zdobywca pierwszego miejsca na VII Memoriale Henryka Nizioła, maratonie wędkowania z plaży, rozegranym kilkanaście dni wcześniej na tym samym odcinku polskiego wybrzeża.

Obie techniki łowienia były demonstrowane przy użyciu wędzisk Robinson, które do Kołobrzegu przywiózł Andrzej Paruzel, właściciel portalu „wedkomania.pl”.

Na zakończenie prezentacji, w drodze losowania wyłoniono szczęśliwca, który otrzymał spinning z serii Diaflex, wędzisko w którym unikatową technologię RNT Nano Technology zastosowano w połączeniu z wysokomodułowym grafitem oraz wykorzystano najdoskonalsze elementy uzbrojenia (uchwyt do kołowrotka, rękojeść, przelotki) najwyższej klasy Fuji. Poza tym każdy uczestnik otrzymał kalendarz wędkarski na przyszły rok i zapewnienie, że niebawem dojdzie do kolejnego spotkania z pasjonatami wędkarstwa w Kołobrzegu.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.