Relacja z Mistrzostw w Wędkarstwie Podlodowym

Tegoroczna fala mrozów pozwoliła na bezpieczne rozegranie Mistrzostw Koła w Wędkarstwie Podlodowym, co nie zawsze było możliwe w poprzednich latach. Zawody w tej dyscyplinie rozgrywane są tylko na zbiornikach, gdzie lód ma co najmniej 15 cm grubości. W sobotę 11 lutego, na stawie w okolicy Niekanina, gdzie 12 członków naszego koła od godziny 10:30 rozpoczęło rywalizację, lód miał grubość około 25 – 30 cm.

Kilku kolegów swój udział potraktowało bardzo poważnie i przez cały czas trwania zawodów łowili w skupieniu i samotności. Dla części jednak, sobotnie mistrzostwa były okazją do spotkania i wspólnego wędkowania, co widać na zamieszczonych zdjęciach.

Po czterogodzinnej rywalizacji zawodników i pracy sędziów, wszystko było jasne -  tegorocznym Mistrzem Koła w Wędkarstwie Podlodowym, z wynikiem 985 pkt, został kolega Przemek Mikołajczyk. Na drugim miejscu uplasował się kolega Krzysztof Zdyb (310 pkt). Trzecie miejsce, z wynikiem 205 pkt, zajął kolega Edmund Rożan, który otrzymał dodatkowo statuetkę za złowienie największej ryby.

Zawody zakończyły się wspólnym ogniskiem, oraz tradycyjnym wręczeniem dyplomów i pucharów. Dodatkową nagrodą dla zwycięzcy będzie wyjazd i start w Mistrzostwach Okręgu w Wędkarstwie Podlodowym, które odbędą się za tydzień w Słonowicach, koło Świdwina. Zawodnicy postanowili pojechać tam razem, w efekcie reprezentować nas będzie cała zwycięska trójka.