Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Do którego koła należymy?

archiwalne dokumenty Koła Miejskiego PZW w Kołobrzegu

Problem z identyfikacją przynależności do kół wędkarskich jest tak stary jak Polski Związek Wędkarski. Po prostu duża część członków PZW nie przykłada żadnej wagi do którego koła należy, a opłacenie składek traktuje jak zwykłą licencję na wędkowanie. Problem potęguje używanie nieprawidłowych nazw przez działaczy posługujących się często nawet pieczątkami z „udziwnieniami” co dodatkowo wprowadza niepotrzebny zamęt. Jak w takiej sytuacji wymagać od „szeregowych” członków szczegółowej wiedzy na temat nazwy macierzystego Koła? Niestety ten problem dotyczy także kołobrzeskiego Koła Miejskiego, którego mam zaszczyt być członkiem, a z racji piastowanej funkcji próba wyjaśnienia tego tematu jest wręcz moim obowiązkiem. Dlatego dzisiaj przedstawię własną interpretację przepisów, z nadzieją rozwiania wszelkich wątpliwości tego czy jesteśmy członkami Koła Miejskiego, „siedemnastki”, czy koła Kołobrzeg-Miasto.

Zacznijmy od przepisów związkowych. W Regulaminie Organizacyjnym Koła (dokumencie wciąż obowiązującym) jest napisane, cyt.:

7.1. Koło, w zależności od ustalonego terenu działania, otrzymuje nazwę: miejskiego, dzielnicowego, powiatowego, gminnego, lub środowiskowego, z oznaczeniem tego środowiska (np. nauczycielskie, policyjne, fabryczne, zakładowe, itp.).

7.2. Jeśli na danym terenie działania nazwy kół byłyby identyczne nadaje się kołom dodatkowo kolejne numery i ewentualnie wyróżniające je miana.

Na terenie naszego powiatu działa sześć Kół PZW, wśród których tylko jedno ma w nazwie „miejskie”. W Kołobrzegu działają dwa koła, od 1950 roku funkcjonuje Koło Miejskie PZW, które przez kilkadziesiąt lat w dokumentacji koszalińskiego Okręgu miało nr 1, a obecnie ma nr 17. Drugim Kołem PZW w naszym mieście jest istniejące od 34 lat Koło Wojskowe o numerze identyfikacyjnym 18. Żeby było śmieszniej zupełnie inne numery mamy w księgowości Okręgu, gdzie nasze Koło ma nr identyfikacyjny 25.

Zależy mi również na tym abyście mieli świadomość, że w Polsce funkcjonuje kilkadziesiąt Kół PZW o numerze „17”, dla przykładu wymienię kilkanaście:

Koło PZW nr 17 w Zielonej Górze,

Koło PZW nr 17 Piaseczno,

Koło PZW nr 17 Kostrzyn,

Koło PZW nr 17 w Kolbuszowej,

Koło PZW nr 17 w Nowym Targu,

Koło PZW nr 17 w Dąbie,

Koło PZW nr 17 Lubin,

Koło PZW nr 17 Jasienica,

Koło PZW nr 17 Imielin,

Koło PZW nr 17 Kłodzko, czy niedaleko działające Koło nr 17 PKS Gryfice… najprawdopodobniej jest ich tyle ile mamy Okręgów.

Firmy mają NIP, miasta kody pocztowe, ludzie PESEL, pomimo to funkcjonują nazwy i nazwiska i nieprawdopodobne wydaje się by ktoś ograniczał się tylko do podawania numerków wypowiadając się publicznie na ich temat, a niestety w naszym Związku jest to często praktykowane. Oby takie wypadki przy pracy zdarzały się coraz rzadziej.

Prezes Zarządu Koła

Wiesław Skólmowski

 

 

UWAGA!

Informujemy wszystkich zainteresowanych wstąpieniem w szeregi członków Koła Miejskiego PZW w Kołobrzegu, że od 2013 roku jedynym miejscem opłacenia składek członkowskich (przedłużenia karty) jest sklep Zoologiczno-Wędkarski Filipa Żulickiego przy ulicy Jedności Narodowej 30.

 

Opłacając składki w sklepie wędkarskim przy ulicy Portowej i sklepie sportowym przy ulicy Łopuskiego w Kołobrzegu stajecie się członkami Koła Wojskowego.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (7)

 • luki3303 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 5 + / -

  luki3303

  Smutne jest to że tak późno do tego doszło ...

 • prezesgrajek Data dodania: 5 lat temu Oceń: -6 + / -

  Rozwiń
 • wędkomaniak Data dodania: 5 lat temu Oceń: 3 + / -

  wedkomaniak

  kołobrzeskie Koło Miejskie w tym roku ma 252 członków, którzy dokonali świadomego wyboru wykupując znaki w całkowicie nowym miejscu, w którym nigdy wcześniej ich nie sprzedawano. Koło Wojskowe liczy 378 członków.

 • prezesgrajek Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  mam pytanie,krótkie bardzo. Ilu członków jest aktualnie w naszym Kole ?

 • witek_ziemkowski Data dodania: 6 lat temu Oceń: 5 + / -

  Panowie istnieje coś takiego jak karta ewidencyjna członka PZW. Oczywiście nie ma żadnego problemu aby członek PZW zmienił koło ale aby to miało ręce i nogi powinno się przenieść się do nowego koła ze swoją kartą ewidencyjną, proszę zresztą zapoznać się z paragrafem 13 pkt. 9 statutu PZW. Jak wygląda to w praktyce, wszyscy wiemy - chcąc zmienić koło idziemy po prostu do skarbnika lub osoby upoważnionej dokonujemy opłaty członkowskiej i okręgowej i po problemie wszyscy są zadowoleni. Żebyśmy jasno się zrozumieli nie mam zamiaru krytykować, powiedzmy to, takiej formy załatwienia sprawy zresztą niewykluczone, iż niebawem sam zdecyduję się w ten sposób zostać członkiem Koła nr 17 PZW Kołobrzeg i nie będę miał ani czasu ani ochoty bawić się w odszukiwanie osoby która wyda mi kartę ewidencyjna w moim dotychczasowym kole. PZW to taka skamielina z okresu słusznie minionego, więc nie ma w tym nic nadzwyczajnego, że jego własni członkowie olewają zapisy statutu stowarzyszenia do którego należą. Pozdrawiam.

 • wędkomaniak Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

  wedkomaniak

  W tym roku jest kolega na liście członków Koła Miejskiego PZW w Kołobrzegu. Bardzo dziękuję za opłacenie składek w sklepie Filipa Żulickiego, dzięki czemu część składki pozostała w naszym Kole. To z tych pieniędzy mogliśmy przed kilkoma dniami doposażyć strażników społecznych patrolujących okoliczne wody PZW.
  Jeżeli chodzi o przynależność w latach poprzednich, ponownie sprawdzałem listy członków z lat 2011 oraz 2012 i niestety nie ma tam kolegi. Jest jeszcze możliwość sprawdzenia zdjęć oryginalnych arkuszy wpłat, jednak w tym celu potrzebuję numer wpisany nad wklejonymi znaczkami, a najlepiej zdjęcia tych stron z legitymacji PZW. Pozwoli to zawęzić obszar poszukiwań.
  Ewentualna korespondencję lub zdjęcia proszę kierować na e-mail: pzwkolobrzeg@wp.pl

 • Kasprowicz Łukasz Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

  kordeczek

  W ubiegłym roku niby nie byłem członkiem koła numer 17 a zrobiłem wszystko aby nim być.
  Ciekawy jestem jak to wygląda w tym roku. Opłatę zrobiłem u Żulickiego.