Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Wyniki GPO Ind

Wyniki indywidualne Grand Prix Okręgu dyscypliny spławikowej

 

2020

Lp Zawodnik Drużyna PC POM PPZOS POCh PPB Pkt Pkt
GPO
M-sce
1 Dziedzic Wojciech Bielsko-Biała FSM 3 9 3 9   24    
2 Łyczko Damian   5 3 3 14   25    
3 Pecuch Tomasz   9 6 3 2   20    
4 Adamczyk Mateusz Bielsko-Biała Karaś 1 12 14 3   30    
5 Binek Marcin   14 14 10 14   52    
6 Kąkol Bogusław   6 4 14 6   30    
7 Niehrebecki Janusz   11 2 8 14   35    
8 Zając Fabian   14 14 8 11   47    
9 Fenski Jacek Bielsko-Biała Południe 14 12 6 12   44    
10 Sadowski Leszek   8 10 2 8   28    
11 Sadowski Mirosław   11 9 4 11   35    
12 Knawa Mieczysław Kalwaria Zebrzydowska 7 14 14 14   49    
13 Kolasa Stanisław   6 14 12 10   42    
14 Lenik Paweł   9 13 12 10   44    
15 Szczęsny Paweł Kęty 14 11 13 13   51    
16 Chrzanowski Jan   14 14 11 14   53    
17 Pyrdziak Bogdan   4 7 9 4   24    
18 Sternal Stanisław   2 7 14 3   26    
19 Wieczorek Grzegorz   13 4 11 7   35    
20 Dyczek Adam Kobiernice 11 12 9 14   46    
21 Dyczek Janusz   14 14 14 12   54    
22 Kruczek Jan   14 14 8 14   50    
23 Matejko Bogdan   11 9 14 12   46    
24 Matusiak Janusz   8 10 9 13   40    
25 Gwiazdoń Krzysztof Oświęcim Chemik 3 14 14 4   35    
26 Klimek Marek   1 6 6 1   14    
27 Koza Paweł   3 14 5 7   29    
28 Kumorek Piotr   5 14 14 14   47    
29 Madeja Tomasz   7 5 1 3   16    
30 Mikosz Michał   14 8 14 14   50    
31 Stańczyk Krzysztof   10 14 6 1   31    
32 Dzięgło Janusz Pogórze Beskid 4 1 4 8   17    
33 Pietrzyk Krzysztof   2 8 7 5   22    
34 Pietrzykowski Zbigniew   2 14 2 9   27    
35 Szczypka Dominik   14 2 14 14   44    
36 Kowalczyk Bogusław Wadowice 4 3 1 1   9    
37 Paletko Dariusz   5 2 7 7   21    
38 Paletko Marcin   14 7 14 8   43    
39 Tatar Józef   10 14 10 14   48    
40 Bożek Władysław Żywiec Miasto 9 5 7 9   30    
41 Bożek Zdzisław   1 10 14 2   27    
42 Kubica Bartłomiej   12 6 5 5   28    
43 Kubica Ireneusz   12 11 13 10   46    
44 Biszof Tomasz Robinson Team Bielsko-Biała 8 1 1 2   12    
45 Przygoda Marcin   14 5 5 11   35    
46 Worek Piotr   6 14 14 14   48    
47 Woźniewicz Paweł   7 1 2 6   16    
48 Kurasik Artur Klub Żylica FSM 14 4 14 14   46    
49 Kurasik Martyna   14 14 11 6   45    
50 Kurasik Natalia   14 11 10 5   40    
51 Pyka Paweł   14 8 14 13   49    
52 Szafran Rafał ind - Buczkowice Żylica 10 3 2 4   19    

.

PC
- Puchar Cieszyna
pc_20_ind.pdf
POCh - Puchar Koła Oświęcim Chemik
poch_20_ind.pdf
POM
- Puchar Koła Oświęcim Miasto
pom_20_ind.pdf
PPB
- Puchar Koła Pogórze Beskid
PPZOS - Puchar Prezesa ZO ds Sportu
ppzos_20_ind.pdf
   
Przy tej samej ilości punktów o miejscu decyduje ilość 1. miejsc w punktacji GPO, następnie 2. miejsc itd.
Pkt - Suma punktów
Pkt GPO - punkty zaliczane do GPO

 

2020

Lp Zawodnik Drużyna Punkty Miejsce
1. ? ? ? 1
2. ? ? ? 2
3. ? ? ? 3
4. ? ? ? 4
5. ? ? ? 5
6. ? ? ? 6
7. ? ? ? 7
8. ? ? ? 8
9. ? ? ? 9
10. ? ? ? 10
11. ? ? ? 11
12. ? ? ? 12
13. ? ? ? 13
14. ? ? ? 14
15. ? ? ? 15

 

2019

Lp Zawodnik Drużyna Punkty Miejsce
1. Biszof Tomasz Robinson Team Bielsko-Biała 7 1
2. Dziedzic Wojciech Bielsko-Biała FSM 9 2
3. Bożek Zdzisław Żywiec Miasto 9 3
4. Paletko Dariusz Wadowice 10 4
5. Przygoda Marcin Robinson Team Bielsko-Biała 11 5
6. Sternal Stanisław Kęty 13 6
7. Zelek Wiesław Milo Matchpro Kęty 15 7
8. Pietrzykowski Zbigniew Pogórze Beskid 16 8
9. Madeja Tomasz Oświęcim Chemik 16 9
10. Paletko Marcin Wadowice 19 10
11. Woźniewicz Paweł Robinson Team Bielsko-Biała 19 11
12. Łyczko Damian Bielsko-Biała FSM 21 12
13. Pecuch Tomasz Bielsko-Biała FSM 23 13
14. Kąkol Krzysztof Bielsko-Biała Karaś 23 14
15. Pyrdziak Bogdan Kęty 24 15

 

2018

Lp Zawodnik Drużyna Punkty Miejsce
1. Biszof Tomasz Robinson Team Bielsko-Biała 4 1
2. Pecuch Tomasz Bielsko-Biała FSM 8 2
3. Przygoda Marcin Robinson Team Bielsko-Biała 9 3
4. Woźniewicz Paweł Robinson Team Bielsko-Biała 11 4
5. Niehrebecki Janusz Bielsko-Biała Karaś 14 5
6. Łyczko Damian Bielsko-Biała FSM 16 6
7. Dzięgło Janusz Pogórze Beskid 17 7
8. Sadowski Mirosław Bielsko-Biała Południe 18 8
9. Handzlik Bogdan Kobiernice 18 9
10. Sadowski Leszek Bielsko-Biała Południe 20 10
11. Zając Fabian Bielsko-Biała Karaś 21 11
12. Dziedzic Wojciech Bielsko-Biała FSM 21 12
13. Kostka Marcin Węgierska Górka 21 13
14. Pietrzykowski Zbigniew Pogórze Beskid 22 14
15. Pyrdziak Bogdan Kęty 23 15

 

2017

Lp Zawodnik Drużyna Punkty Miejsce
1. Biszof Tomasz Bielsko-Biała Karaś 6 1
2. Porębski Przemysław Łodygowice Beskidy 6 2
3. Worek Piotr Robinson Team Bielsko-Biała 7 3
4. Łyczko Damian Bielsko-Biała FSM 9 4
5. Porębski Bartosz Łodygowice Beskidy 9 5
6. Stanek Michał Żywiec Miasto 10 6
7. Pyka Paweł Buczkowice Żylica 11 7
8. Sternal Stanisław
Kęty 11 8
9. Caputa Jarosław Łodygowice Beskidy 12 9
10. Przygoda Marcin Robinson Team Bielsko-Biała 12 10
11. Mikosz Michał Oświęcim Chemik 12 11
12. Woźniewicz Paweł Robinson Team Bielsko-Biała 13 12
13. Paletko Marcin Wadowice 13 13
14. Paletko Dariusz Wadowice 14 14
15. Niewdana Wojciech Buczkowice Żylica 15 15

 

2016

Lp Zawodnik Drużyna Punkty Miejsce
1. Worek Piotr Robinson Team Bielsko-Biała 43 1
2. Łyczko Damian Bielsko-Biała FSM 41 2
3. Porębski Przemysław Łodygowice Beskidy 40 3
4. Paletko Dariusz Wadowice 40 4
5. Porębski Bartosz Łodygowice Beskidy 39 5
6. Nawrocki Mirosław Skoczów 38 6
7. Paletko Marcin Wadowice 38 7
8. Niewdana Antoni Buczkowice Żylica 38 8
9. Niewdana Wojciech Buczkowice Żylica 37 9
10. Caputa Jarosław Łodygowice Beskidy 36 10
11. Przygoda Marcin Robinson Team Bielsko-Biała 36 11
12. Kumorek Piotr Żywiec Miasto 36 12
13. Biszof Tomasz Bielsko-Biała Karaś 35 13
14. Nawrocki Tomasz Robinson Team Bielsko-Biała 31 14
15. Bożek Zdzisław Żywiec Miasto 30 15

 

2015

Lp Zawodnik Drużyna Punkty Miejsce
1. Worek Piotr Robinson Team Bielsko-Biała 43 1
2. Przygoda Marcin Robinson Team Bielsko-Biała 43 2
3. Paletko Marcin Wadowice 41 3
4. Woźniewicz Paweł Robinson Team Bielsko-Biała 35 4
5. Niewdana Wojciech Buczkowice Żylica 34 5
6. Bies Szymon Kęty 34 6
7. Gibas Jarosław Buczkowice Żylica 33 7
8. Paletko Dariusz Wadowice 33 8
9. Stanek Michał Żywiec Miasto 32 9
10. Biszof Tomasz Bielsko-Biała Karaś 32 10
11. Wojciechowski Konrad Kalwaria Zebrzydowska 31 11
12. Gwiazdoń Krzysztof Oświęcim Chemik 30 12
13. Porębski Bartosz Łodygowice Beskidy 30 13
14. Kumorek Piotr Żywiec Miasto 29 14
15. Caputa Jarosław Łodygowice Beskidy 28 15

 

2014

Lp Zawodnik Drużyna Punkty Miejsce
1. Worek Piotr Robinson Team Bielsko-Biała 63 1
2. Bies Łukasz Kęty 58 2
3. Wojciechowski Konrad Kalwaria Zebrzydowska 49 3
4. Paletko Dariusz Wadowice 48 4
5. Caputa Jarosław Łodygowice Beskidy 47 5
6. Pecuch Tomasz Bielsko-Biała FSM 46 6
7. Niewdana Wojciech Buczkowice Żylica 45,5 7
8. Kumorek Piotr Żywiec Miasto 44 8
9. Paletko Marcin Wadowice 42 9
10. Stanek Michał Żywiec Miasto 40 10
11. Bożek Władysław Złota Rybka Oświęcim 36 11
12. Niewdana Antoni Buczkowice Żylica 33 12
13. Gibas Jarosław Buczkowice Żylica 32 13
14. Woźniewicz Paweł Ind Robinson Team 32 14
15. Wojtyła Sławomir Łodygowice Beskidy 31 15

 

2013

Lp Zawodnik Drużyna Punkty Suma wag Miejsce
1. Nawrocki Tomasz Indywidualnie 9   1
2. Wojtyła Sławomir Łodygowice Beskidy 10   2
3. Worek Piotr Klub Robinson Team Bielsko-Biała 13   3
4. Paletko Dariusz Wadowice 16   4
5. Kumorek Piotr Żywiec Miasto 19   5
6. Caputa Jarosław Łodygowice Beskidy 20   6
7. Markiewicz Krzysztof Bielsko-Biała FSM 21 18 620 7
8. Niewdana Wojciech Buczkowice Żylica 21 16 255 8
9. Bies Łukasz Kęty 23   9
10. Gibas Jarosław Buczkowice Żylica 24 18 890 10
11. Bożek Władysław Klub Złota Rybka Oświęcim 24 17 480 11
12. Stanek Michał Żywiec Miasto 24 14 765 12
13. Sanetra Grzegorz Łodygowice Beskidy 25 13 905 13
14. Pecuch Tomasz Indywidualnie 25 13 330 14
15. Przygoda Marcin Robinson Team Bielsko-Biała 26 22 480 15

 

2012

Lp Zawodnik Drużyna Punkty Suma wag Miejsce
1. Markiewicz Krzysztof Bielsko-Biała FSM 15   1
2. Bożek Władysław Złota Rybka Oświęcim 17   2
3. Caputa Jarosław Łodygowice Beskidy 19 18.465 3
4. Paletko Dariusz Wadowice 19 13.685 4
5. Worek Piotr Robinson Team Bielsko-Biała 21   5
6. Kumorek Piotr Żywiec Miasto 22   6
7. Kuśmierz Władysław Złota Rybka Oświęcim 24   7
8. Woźniewicz Paweł Robinson Team Bielsko-Biała 25 26.130 8
9. Paletko Marcin Wadowice 25 13.455 9
10. Adamczyk Grzegorz Buczkowice Żylica 26 31.200 10
11. Sadowski Leszek Bielsko-Biała Południe 26 25.565 11
12. Bies Łukasz Kęty 26 19.885 12
13. Tondaś Marek Bielsko-Biała FSM 27 16.280 13
14. Knapik Mirosław Maków Podhalański 27 13.730 14
15. Rożek Bogdan Bielsko-Biała FSM 28   15

 

2011

Lp Zawodnik Drużyna Punkty Suma wag Miejsce
1 liga
1. Worek Piotr Robinson Team Bielsko-Biała 65   1
2. Jurczak Paweł Oświęcim Miasto 61   2
3. Markiewicz Krzysztof Bielsko-Biała FSM 57   3
4. Bies Łukasz Rak Kety 54   4
5. Piecuch Przemysław Bielsko-Biała Południe 50 11.140 5
6. Tondaś Marek Bielsko-Biała FSM 50 11.035 6
7. Urbanicz Władysław Ara Oświęcim 50 7.290 7
8. Wilusz Jarosław Robinson Team Bielsko-Biała 49   8
9. Przygoda Marcin Robinson Team Bielsko-Biała 48   9
10. Paletko Dariusz Wadowice 47 14.935 10
2 liga
1. Wojciechowski Konrad Kalwaria Zebrzydowska 63 10.480 1
2. Basiorka Stanisław Kalwaria Zebrzydowska 62 7.025 2
3. Knapik Mirosław Indywidualnie 59 16.500 3
4. Hazuka Bogdan Indywidualnie 59 13.310 4
5. Adamczyk Grzegorz Buczkowice Żylica 55 3.935 5
6. Łyczko Janusz Bielsko-Biała FSM 55 6.195 6

 

2010

Lp Zawodnik Drużyna Punkty Suma wag Miejsce
1. Kurzak Edward Podolsze 107   1
2. Stanek Michał Żywiec Miasto 106   2
3. Jurczak Paweł Oświęcim Miasto 103 16.315 3
4. Wilusz Jarosław Robinson Team Bielsko-Biała 103 8.490 4
5. Przygoda Marcin Robinson Team Bielsko-Biała 102 14.250 5
6. Paletko Dariusz Wadowice 102 12.095 6
7. Garbarz Lech Ara Oświęcim 102 11.205 7
8. Stankiewicz Leszek Oświęcim Miasto 100 15.670 8
9. Worek Piotr Robinson Team Bielsko-Biała 100 11.620 9
10. Głowacki Jacek Indywidualnie 100 10.800 10
11. Majkut Tomasz Rak Kęty 99   11
12. Mikosz Michał Oświęcim Miasto 97   12
13. Łapuk Mieczysław Pogórze Beskid 96   13
14. Bies Łukasz Rak Kęty 92   14
15. Michalak Mirosław Oświęcim Chemik 90   15

 

2009

Lp Zawodnik Drużyna Punkty Miejsce
1. Kudzia Zbigniew Wadowice Miasto 57 1
2. Łyczko Damian Bielsko-Biała FSM 47 2
3. Tondaś Marek Bielsko-Biała FSM 44 3
4. Klimek Marek Ara Oświęcim 43 4
5. Worek Piotr Robinson Team Bielsko-Biała 41 5
6. Mrożkiewicz Bogusław Robinson Team Bielsko-Biała 38 6
7. Michalak Mirosław Oświęcim Chemik 37 7
8. Bies Łukasz Rak Kęty 37
9. Majkut Tomasz Rak Kęty 37
10. Głowacki Jacek Oświęcim Chemik 37
11. Urbanicz Władysław Ara Oświęcim 36 11
12. Garbarz Lech Oświęcim Chemik 33 12
13. Bożek Stanisław Złota Rybka Oświęcim 33
14. Bożek Władysław ? 32 14
15. Bożek Jadwiga Żywiec Miasto 29 15
16. Kajfasz Bartłomiej Jokers Oświęcim 29

 

2008

Lp Zawodnik Drużyna Punkty Miejsce
1. Worek Piotr Robinson Team Bielsko-Biała 49 1
2. Markiewicz Krzysztof Bielsko-Biała FSM 45 2
3. Garbarz Lech Oświęcim Chemik 42 3
4. Paletko Dariusz Wadowice Miasto 42
5. Kudzia Zbigniew Wadowice Miasto 38 5
6. Majkut Tomasz Rak Kęty 37 6
7. Stanek Michał Żywiec Miasto 37
8. Bożek Stanisław Złota Rybka Oświęcim 36 8
9. Przygoda Marcin Robinson Team Bielsko-Biała 36
10. Bożek Władysław Złota Rybka Oświęcim 34 10
11. Głowacki Jacek Oświęcim Chemik 33 11
12. Łyczko Damian Bielsko-Biała FSM 31 12
13. Tondaś Marek Bielsko-Biała FSM 31
14. Urbanicz Władysław Ara Oświęcim 30 14
15. Gaj Adam Spytkowice 29 15
16. Klimek Marek Ara Oświęcim 29
17. Łyczko Janusz Bielsko-Biała FSM 29
18. Sternal Stanisław Rak Kęty 29

 

2007

Lp Zawodnik Drużyna Punkty Miejsce
1. Michalak Mirosław Oświęcim Chemik 53 1
2. Bożek Stanisław Złota Rybka Oświęcim 44 2
3. Mrożkiewicz Bogusław Robinson Bielsko-Biała 44
4. Majkut Tomasz Kęty 41 4
5. Bies Łukasz Kęty 40 5
6. Bożek Władysław Złota Rybka Oświęcim 40
7. Urbanicz Władysław Ara Oświęcim 38 7
8. Kajfasz Bartłomiej Oświęcim Miasto 36 8
9. Klimek Marek Ara Oświęcim 36
10. Gałaj Bebedykt Oświęcim Chemik 35 10
11. Głowacki Jacek Oświęcim Chemik 35
12. Markiewicz Krzysztof Bielsko-Biała FSM 35
13. Tondaś Marek Bielsko-Biała FSM 34 13
14. Wilusz Jarosław Robinson Bielsko-Biała 34
15. Worek Piotr Żywiec Zabłocie 34

 

2006

Lp Zawodnik Drużyna Punkty Miejsce
1. Banda Krzysztof Ara Oświęcim 53 1
2. Bożek Stanisław Złota Rybka Oświęcim 43 2
3. Kajfasz Bartłomiej Oświęcim Miasto 43
4. Wilusz Jarosław Robinson Bielsko-Biała 43
5. Kurzak Edward Zator 40 5
6. Kosobudzki Tomasz Zator 38 6
7. Gaj Adam Spytkowice 37 7
8. Gałaj Benedykt Oświęcim Chemik 36 8
9. Jurczak Paweł Oświęcim-Miasto 36
10. Michalak Mirosław Oświęcim Chemik 35 10
11. Stankiewicz Leszek Oświęcim-Miasto 34 11
12. Kuśmierz Władysław Złota Rybka Oświęcim 32 12
13. Bies Łukasz Kęty 31 13
14. Garbarz Lech Oświęcim Chemik 31
15. Gwiazdoń Krzysztof Ara Oświęcim 28 15
16. Pszczeliński Łukasz Robinson Bielsko-Biała 28

 

2005

Lp Zawodnik Drużyna Punkty Miejsce
1. Wilusz Jarosław Robinson Bielsko-Biała 51 1
2. Gałaj Benedykt Oświęcim Chemik 49 2
3. Gwiazdoń Krzysztof ARA Oświęcim 48 3
4. Przesór Marcin Robinson Bielsko-Biała 48
5. Bożek Stanisław Złota Rybka Oświęcim 42 5
6. Kajfasz Bartłomiej Oświęcim-Miasto 42
7. Sarnecki Dariusz Zator 41 7
8. Głowacki Jacek ARA Oświęcim 40 8
9. Michalak Mirosław Oświęcim Chemik 39 9
10. Stankiewicz Leszek Oświęcim-Miasto 39
11. Tondaś Marek Bielsko-Biała FSM 39
12. Garbarz Lech Oświęcim Chemik 38 12
13. Jurczak Paweł Oświęcim-Miasto 37 13
14. Klimek Marek ARA Oświęcim 37
15. Kurzak Edward Zator 36 15

 

2004

Lp Zawodnik Koło Punkty Miejsce
1. Gałaj Benedykt Oświęcim Chemik II 52 1
2. Wilusz Jarosław Robinson Bielsko-Biała 48 2
3. Michalak Mirosław Oświęcim Chemik II 45 3
4. Siemieniec Łukasz Żywiec Miasto 44 4
5. Stankiewicz Leszek Oświęcim-Miasto 42 5
6. Pszczeliński Łukasz Oświęcim Chemik I 41 6
7. Bożek Stanisław Złota Rybka Oświęcim 41
8. Sałaciak Franciszek Zator 39 8
9. Garbarz Lech Oświęcim Chemik II 39
10. Kajfasz Bartłomiej Oświęcim-Miasto 38 10
11. Sordyl Krzysztof Andoria Andrychów 38
12. Kuśmierz Władysław Złota Rybka Oświęcim 37 12
13. Bożek Zdzisław Żywiec Miasto 37
14. Bożek Wiesław Złota Rybka Oświęcim 35 14
15. Markiewicz Krzysztof Bielsko-Biała FSM 34 15

 

2003

Lp Zawodnik Koło Punkty Miejsce
1. Kaciniel Henryk Wadowice 45 1
2. Wilusz Jarosław Bielsko-Biała Rzemieślnik 44 2
3. Bożek Stanisław Żywiec Miasto 43 3
4. Skowronek Emilia Spytkowice 42 4
5. Jurczak Paweł Oświęcim-Miasto 40 5
6. Pszczeliński Łukasz Oświęcim Chemik 39 6
7. Matusiak Janusz Kobiernice 37 7
8. Stankiewicz Leszek Oświęcim-Miasto 36 8
9. Ledwoń Łukasz Oświęcim-Miasto 36
10. Sałaciak Franciszek Zator 34 10
11. Urbanicz Władysław Oświęcim-Miasto 34
12. Skowronek Zenon Spytkowice 32 12
13. Kurzak Edward Zator 27 13
14. Gałaj Benedykt Oświęcim Chemik 27
15. Siemieniec Łukasz Żywiec Miasto 26 15

 

2002

Lp Zawodnik Koło Punkty Miejsce
1. Pszczeliński Łukasz Oświęcim Chemik 53 1
2. Urbanicz Władysław Oświęcim-Miasto 38 2
3. Skowronek Emilia Spytkowice 38
4. Stankiewicz Leszek Oświęcim-Miasto 37 4
5. Bożek Władysław Żywiec Miasto 37
6. Sarnecki Dariusz Wadowice 36 6
7. Tondaś Marek Bielsko-Biała FSM 33 7
8. Bożek Zdzisław Żywiec Miasto 32 8
9. Bożek Stanisław Żywiec Miasto 31 9
10. Markiewicz Krzysztof Bielsko-Biała FSM 30 10
11. Kostuś Wojciech Oświęcim-Miasto 30
12. Sałaciak Franciszek Zator 30
13. Sporysz Dariusz Oświęcim Chemik 30
14. Guzdek Stanisław Wadowice 28 14
15. Bożek Wiesław Żywiec Miasto 27 15

 

2001

Lp Zawodnik Koło Punkty Miejsce
1. Bożek Zbigniew Żywiec Miasto 55 1
2. Kuśmierz Władysław Oświęcim-Miasto 52 2
3. Kaciniel Henryk Wadowice 49 3
4. Bożek Władysław Żywiec Miasto 46 4
5. Gałaj Benedykt Oświęcim Chemik 46
6. Sałaciak Franciszek Zator 45 6
7. Pszczeliński Łukasz Oświęcim Chemik 41 7
8. Stuglik Bogdan Zator 39 8
9. Tondaś Marek Bielsko-Biała FSM 38 9
10. Stankiewicz Leszek Oświęcim-Miasto 37 10
11. Kurzak Edward Zator 33 11
12. Klimczak Janusz Oświęcim Glinianka 32 12
13. Kucki Arkadiusz Oświęcim-Miasto 32
14. Skowronek Zenon Spytkowice 31 14
15. Gwiazdoń Krzysztof Oświęcim Chemik 31