Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Wyniki ochrony wód okręgu w 2010 roku

 Wyniki pracy Okręgowej Straży Rybackiej w 2010 roku

Rok

ilość

Ilość zlikwidowanego sprzętu kłusowniczego

Ilość spraw skierowanych do:

2010

Etatowych Strażników w Okręgu

Społ. Straż. Rybackich

Przeprow. akcji

skontrolowanych

Sieci

Sznury/wędki

Sprzęt pływający /agregaty prądotwórcze

Prokuratury i Sądów Grodzkich

Mandaty

4,5

57

A – 66

B – 439

C - 120

D - 625

5673

154

51

5

21

545

A – akcje przeprowadzone wspólnie z Policją

B – akcje przeprowadzone wspólnie z PSR

C – akcje przeprowadzone wspólnie z SSR

D - akcje ogółem

 

Dzięki zaangażowaniu służb działających w tym zakresie tj. etatowej Straży Rybackiej Okręgu, Społecznej Straży Rybackiej w Ciechanowie, Działdowie, Mławie, Żurominie, Pułtusku oraz Płońsku, Komendom Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie i Państwowej Straży Rybackiej w Olsztynie, a także działającym dla dobra naszych wód jednostkom Policji, ochrona naszych wód w roku 2010 przyniosła wymierne rezultaty.

Zatrzymano kilkunastu przestępców okradających nasze wody, ilość sieci ściągniętych z wody a także, odebranych podczas rewizji świadczy o potrzebie ciągłego wzmacniania służb chroniących nasze łowiska. Martwi fakt, iż nie wszystkie sądy dostrzegają problem i dość liberalnie podchodzą do nakładania kar na schwytanych przestępców. W rozprawach sądowych przeciwko tym złodziejom nasz okręg zawsze reprezentuje radca prawny bądź dyrektor co w konsekwencji przekłada się na zaostrzanie wymierzanych kar. Życzylibyśmy sobie aby ten proces był bardziej dynamiczny a wymiar sprawiedliwości bardziej restrykcyjny dla przestępców.

Skuteczność ściągania zasądzonych nawiązek i odszkodowań utrzymuje się na wysokim poziomie 96% do czego przyczynia się wszczynanie w stosunku do bardziej opornych dłużników egzekucji komorniczych.

W roku 2010 nałożono dużą ilość mandatów karnych lecz w tym przypadku martwi fakt, iż większość z nich otrzymali członkowie PZW nieprzestrzegający obowiązujących regulaminów połowu ryb.

Bardzo ważną kwestią jest z roku na rok rosnąca świadomość społeczeństwa i naszych wędkarzy, ponieważ wnieśli spory wkład z zwalczanie kłusownictwa na wodach Okręgu poprzez przekazywanie błyskawicznych informacji naszym Strażnikom.

Jako użytkownik i dzierżawca wód ujawniliśmy kilkanaście przypadków nielegalnego zrzutu zanieczyszczeń, sprawy według kompetencji były zgłaszane do Wojewódzkich Inspektoratów Ochrony Środowiska bądź jednostek Policji.

Wszystkim, którzy w 2010 roku przyczynili się do zwalczania wszelkich patologii na naszych wodach serdecznie dziękujemy.

 

 

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Ile dni w roku wędkujesz ?
do 10 dni
od 10 do 25 dni
od 25 do 40 dni
od 40 do 60 dni
od 60 do 100 dni
prawie codziennie
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin