Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

I tura Mistrzostw Okręgu Kobiet i Seniorów rozegrana - Nowe Miasto 7.06.2015r.

Aktualności | 2015-06-12 | Publikujący: Okręg PZW w Ciechanowie

W niedzielę, 7 czerwca, rozegrana została I tura  Indywidualnych Mistrzostw Okręgu w Wędkarstwie Spławikowym Kobiet i Seniorów.

Zawody rozegrano na zalewie w Nowym Mieście. Na zbiórce o godz. 7.00 stawiło się 31 uczestników – 28 seniorów i 3 panie.

Przy momentami dość silnym i porywistym wietrze, zalew dość „oszczędnie” obdarował zawodników rybami. Dało się zauważyć stanowiskowe ich występowanie, ale podział seniorów na trzy podsektory zrekompensował w pewnym stopniu zróżnicowanie łowiska jakim jest zalew i nie przekreślił szans na wywalczenie wysokich lokat w ostatecznym rozrachunku, tym którzy nie bardzo się dopasowali do łowiska.. Tak u pań jak i u panów dominowała tyczka, choć było kilkoro zawodników sprawnie i skutecznie przy tych warunkach operujących batami i odległościówkami. W połowach dominowała dorodna płoć i niewielkie leszczyki. Do siatek zawodników trafiły też pojedyńcze jazie i okonie. Część zawodników ratowała się też uklejami.

Na zawodach, mam nadzieję na stałe,  pojawiło się sporo „nowych twarzy”. I część z tych zawodników, debiutujących w zawodach mistrzowskich, zrobiła bardzo dobre wyniki. Choćby zwycięzca w kategorii seniorów kol. Arkadiusz Filipowicz z Koła PZW w Opinogórze. W kategorii kobiet, po kilkuletniej dominacji nastąpiła - ciekawe czy na stałe - zmiana warty. Pierwszą turę wygrała kol. Luiza Pyrzyńska z Koła PZW w Cieksynie.

 

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy wszystkich na finałową turę nad j. Grądy. Podziękowania należą się  Prezesowi Koła PZW w Nowym Mieście – gospodarzowi zawodów – za ufundowanie nagrody dla najlepszego zawodnika tej tury a także kol. Pawłowi Daab za udostępnienie zdjęć.

 

Pełne wyniki zawodów znajdują się w załącznikach poniżej.

 

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • slaw34 Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

    slaw34

    Zbyszku... Data poprawiona, choć w tytule i na każdym z załączników była poprawna...nie wiem skąd w tekście pojawiła się błędna, choć wiem co ma się wydarzyć tego dnia w moim zawodowym życiu...Gdybym "Ktoś tu chyba zastosował opcję kopiuj/wklej" - to po I turze prowadziłby ktoś inny , z innym wynikiem, co można sprawdzić. Zachęcam do aktywnej moderacji strony i nie tylko poprzez komentarze. Pozdrawiam spostrzegawczych a mających ciągoty administratorów.

  • Truszczyński Zbyszek Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

    zbyszek_t

    Pierwsza tura nie mogła być rozegrana 15 czerwca, no chyba że w poprzednim sezonie. Dzisiaj mamy dopiero 11 czerwca - Ktoś tu chyba zastosował opcję kopiuj/wklej . Pozdrawiam administratora.