Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Znamy Mistrzynię i Mistrza Okręgu w spławiku.

Aktualności | 2015-06-29 | Publikujący: Okręg PZW w Ciechanowie

W przeciwieństwie do zawodów w Nowym Miście, przy wręcz idealnej pogodzie, przyszło rozegrać paniom i panom finałową turę Indywidualnych Mistrzostw Okręgu Ciechanowskiego w Wędkarstwie Spławikowym. Gospodarzami tej tury byli koledzy z Koła PZW w Działdowie.

Rozegrana ona została 28.06.2015r. na j. Grądy,  na starcie pojawiło się o jednego zawodnika mniej,  aniżeli w I turze w Nowym Mieście.

Po losowaniu i pierwszej turze wiadomym było, że rywalizacja w kategorii seniorów będzie bardzo pasjonująca. Szczególnie dlatego, że los połączył w jednym z podsektorów kilku uznanych spławikowców naszego okręgu i zawodników liczących się po pierwszej turze w walce o tytuł Mistrza. Poza tym, zastanawiającym było jak poradzi sobie z presją, pewnie też mało znanym sobie łowiskiem, debiutujący w mistrzowskich zawodach zwycięzca I tury. Inni pretendenci i pewniacy do walki o podium  jeszcze przed I turą zawodów, teraz musieli zmagać się w zaciętej rywalizacji, chcąc udowodnić swoje umiejętności i wpadkę w pierwszej turze.

 

W kategorii seniorów tura na j. Grądy była bardzo wyrównana, a wydawało się przed zawodami najbardziej rybny sektor A …. okazał się najmniej rybodajnym. Najlepszym w tej turze okazał się zwycięzca sektora C -  kol. Dawid  Karbowski  z Koła Lidzbark z wynikiem 4 395 g. Wśród Pań swój prym udowodniła kol. Luiza Pyrzyńska i z wynikiem 2 695g  została zwyciężczynią II tury mistrzostw.

 

Zgodnie z oczekiwaniami  tytuł mistrzowski seniorów rozstrzygał się w podsektorze B  II tury mistrzostw, a zacięty bój o to miano stoczyli Zbyszki Gołębiewski i Truszczyński. Dość skutecznie próbował popsuć im szyki Piotrek Żebrowski, który dodatkowo pracował na korzyść kolegi z koła - Darka Oleksiaka, który w walce o podium dorzucił także swoje „trzy grosze”. 

 

Po pasjonującej walce z konkurencją kol. Zbyszek Truszczyński z Koła PZW w Lubowidzu  został Indywidualnym Mistrzem Okręgu Ciechanowskiego w Wędkarstwie Spławikowym na 2015 rok. Tym samym obronił on tytuł zdobyty w 2014r. Drugie miejsce zajął kol. Zbyszek Gołębiewski także z Koła PZW w Lubowidzu, który nieznacznie – masą ryb - wyprzedził Dariusza Oleksiaka z Koła PZW w Ciechanowie.

Dodatkowo, podczas rywalizacji Seniorów, toczyła się walka o tytuł mistrza i udział w Mistrzostwach Polski w kategorii Weteran +55. Tu najlepszym okazał się kol. Andrzej Mrozowski z Koła PZW w Nowym Mieście.

W kategorii Kobiet bezkonkurencyjna w tym roku okazała się kol. Luiza Pyrzyńska z Koła PZW w Cieksynie, która od ubiegłego roku dzięki pracy, poczyniła znaczące postępy, pokonując  wielokrotną mistrzynię i broniącą tytuł kol. Elżbietę Brzozowską.

 

 

Podsumowując obie tury mistrzowskie w moim mniemaniu należy uznać za udane, pomimo fatalnej aury w Nowym Mieście. W porównaniu do ubiegłego roku na zawodach mistrzowskich ubyło nam kilku dobrych zawodników (w kat. Seniorów). Pojawiło się za to kilku nowych i obiecujących wędkarzy z innych kół, choćby z Koła PZW w Opinogórze. Po bardzo udanej dla niech I turze niestety na Grądach „zapłacili frycowe” i nieco spadli ze swoich bardzo wysokich pozycji.

U pań,  mam nadzieję, Luiza wykonując corocznie takie postępy, długo może być naszą najlepszą zawodniczką i godnie zastąpić koleżankę z koła, która wiodła okręgowy prym w ostatnich latach. Choć z drugiej strony, mam także nadzieję, że do walki w przyszłych latach włączy się także Klaudia i może ktoś jeszcze…??? Ich rywalizacja im i nam  może wyjść na dobre.

 

 Wszystkim uczestnikom a szczególnie zwycięzcom serdecznie gratulujmy osiągniętych wyników, a Mistrzom życzymy udanego startu w Mistrzostwach Polski. Chciałbym podziękować także współorganizatorom obu tur a także sędziom delegowanym na nie przez koła, bo bez ich zaangażowania i pomocy zawody te nie odbyłyby się.  

 

 Już we wrześniu dla seniorów przyjdzie okazja do rewanżu i ostateczną walkę o kadrę okręgu  - zawody o Puchar Prezesa Zarządu Okręgu - na co już teraz zapraszam.

 

Szczegółowe wyniki obu tur i obu kategorii znajdują się w załącznikach poniżej.

 

Zdjęcia otrzymałem dzięki uprzejmości kol. Pawła Daab, a większą ich ilość znajdziecie zapewne na stronie Koła PZW w Cieksynie

 

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (7)

 • artur_pas Data dodania: 4 lata temu Oceń: 22 + / -

  artur_pas

  Widzę,że moje słowa wzbudziły w Was bardzo wiele emocji.. Myślę,że niepotrzebnie ,bo nie taki miał być ich cel. Nigdy bym się nie spodziewał ile może być w waszych łagodnych obliczach gniewu i arogancji. I o co ?

  Zbyszku T. uważasz, że nie mam prawa pytać, tylko dlatego bo nie brałem udziału w mistrzostwach okręgu? Dla twojej wiadomości powiem Ci,że jestem członkiem okręgu ciechanowskiego i mam takie samo prawo jak każdy inny jego członek zadawać pytania choćby były nie wiem jak niewygodne. A to czy pytająca osoba była, czy nie,czy kiedykolwiek brała udział w zawodach,czy też nie nie ma żadnego znaczenia. I bez względu na to czy Ci się to podoba czy nie powinieneś wyjaśnić bez wielkiej bulwersacji, chyba ,że traktujesz wszystkich tak samo jak M.P. Zapewniam Cie,,że zainteresowanych zdarzeniem jest więcej osób Nie traktuj wszystkich z góry i nie myśl,że wszyscy zaraz są Twoimi wrogami. Ja osobiście życzę Ci jak najlepiej. Pamiętaj jednak,że Mistrzem się bywa ,a nie jest się nim cały czas.

  Zbyszku G. naprawdę wierzysz w to co napisałeś, że brak zawodników z Pułtuska spowodowany został lękiem, który nagle ujawnił się wszystkim naraz, po tylu latach brania udziału w zawodach rangi okręgowej, a które organizowane były na różnego rodzaju wodach. Bo teraz objawili się zawodnicy, którzy mogą nam zagrozić a których wcześniej to nie było. Dla mnie zawody rangi kołowej nawet mistrzostwa, to zwykła zabawa jak na towarzyskich,. Myślę, że porównywanie rangi zawodów szczebla kołowego, z zawodami rangi mistrzostw polski jest wysoce nie na miejscu. A tak prywatnie powiem Ci,że osobiście nigdy nie lubiłem i nie lubię wody płynącej, a łowienie na niej wymusiły na mnie tylko i wyłącznie organizowane tam zawody. Nawiązując do strachu to myślę, że pomyliłeś adresata. Bardziej pasowały by do jankaw, który ukrywając się pod postacią ANONIMA (pewnie ze strachu )zawsze ma wiele do powiedzenia i to na każdy temat. Gratuluję wiedzy!!!

  Jankuw. Jeżeli chodzi o moje kolano to zapewniam Cię, że wszystko z nim jest w porządku, pomimo, twojej pomocy w celowaniu podczas strzału. Piszesz, że jesteśmy kolegami. No nie wiem, ponieważ Cie nie znam. Chyba, że znam, ale jeszcze o tym nie wiem.

  Nie od dzisiaj wiadomo, że na tej stronie nie są mile widziane neutrale komentarze nie wspominając o negatywnych, no chyba, że ich nadawcą jest wszechobecny i wszechwiedzący janekw. Słodzenie jak robią to co niektórzy to nie moja bajka, dlatego zapewniam, że nie będę więcej niepokoił Was swoimi komentarzami.
  Pozdrawiam wszystkich komentujących, oraz -ujących i +ujących.
  Miłej zabawy !!!

  Przepraszam, że tak długo zwlekałem z napisaniem tych kilku słów, ale komentatorstwo, to nie jedyny rozdział mojego życia.

 • janekw Data dodania: 4 lata temu Oceń: -30 + / -

  Rozwiń
 • Gołębiewski Zbyszek Data dodania: 4 lata temu Oceń: -21 + / -

  Rozwiń
 • Truszczyński Zbyszek Data dodania: 4 lata temu Oceń: -16 + / -

  Rozwiń
 • artur_pas Data dodania: 4 lata temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • szajnos Data dodania: 4 lata temu Oceń: -10 + / -

  Rozwiń
 • Wardzyński Juliusz Data dodania: 4 lata temu Oceń: -14 + / -

  Rozwiń