Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Zarybienie narybkiem szczupaka i okonia

Aktualności | 2015-12-14 | Publikujący: Okręg PZW w Ciechanowie

 

W dniach 23 i 24 listopada przeprowadziliśmy zarybienia naszych wód narybkiem szczupaka oraz okonia. Szczupak w ilości 1.100 kg trafił do rzeki Wkra, zbiornika Nowomiejskiego, zbiornika Ruda oraz do jezior: Zarybinek, Tarczyńskie i Grądy. Okoń w ilości 1.000 sztuk wpuszczony został do jeziora Lidzbarskiego.

W zarybieniu udział brali członkowie z kół w Strzegowie, Lidzbarku, Rybnie, Nowym Mieście, Żurominie oraz Mławie.

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (4)

 • ryba070 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 0 + / -

  Panie Dyrektorze.
  Kilkakrotnie analizowałem Regulamin połowu na terenie Okręgu Ciechanowskiego i zastanawiam się nad tym czy jest jeszcze jakiś okręg w którym są takie restrykcje, Jednocześnie zastanawiam się nad tym czy jest możliwość zrealizowania tych przepisów. Np. punkt 19. W jaki sposób kontrola może sprawdzić realizację tego punktu ? Czy wszyscy kontrolujący są wyposażeni w wagi? Wędkujący nie musi mieć wagi - nie przewiduje tego RAPR. Po drugie czy 0,5 kg to waga zanęty suchej czy już przygotowanej do zanęcania ?
  Podobnie jest w niektórych innych punktach . Po co więc takie rozwiązania, które nie będą realizowane.
  Wiem, że ZG PZW również przygotowuje nowe regulacje dot. ochrony ryb, zarówno w ilości jak i długości, ale na pewno nie będą to takie jak w Naszym Okręgu. Rozmawiam z Kolegami z innych Okręgów np. Pomorskiego, Olsztyńskiego, i oni mówią, że u nich są niewielkie różnice w porównaniu RAPR, ale nie takie.
  Proszę o informację jaka pasza sucha czy już zamoczona? Nie chce bowiem mieć problemów z Kolegami z kontroli, a odwiedzają mnie dosyć często. Pozdrawiam.

 • ryba070 Data dodania: 4 lata temu Oceń: 1 + / -

  Dlaczego od roku 2012 nie ma szczegółowego zestawienia zarybień ?

 • Wardzyński Juliusz Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  wsumierybak

  No, jak złowili zgodnie z regulaminem łowiska, to chyba OK. Ale jak ktoś kradnie, to ja dzwonię na Policję... nie przyglądam się...trzeba interweniować jak się widzi złodziejstwo ...małe zębulce czepiają się też w lutym, czerwcu, październiku - całym rokiem... dla złodziejów nie ma wymiarów ni okresów ochronnych, regulaminów - ale są jakieś kary - często nieadekwatne, ale są ... tylko nie możemy przechodzić obojętnie... od 2016 na Zalewie Nowomiejskim limit ilościowy zębulca - 1 szt/doba, łącznie z sandaczem (jak i w całym Okręgu), 5 szt./miesiąc i 10 szt./rok.... jak ludzie będą przestrzegać regulaminów, to ryba dalej spokojnie będzie... a lodu rzeczywiście brakuje, woda by odpoczęła... pozdrawiam i do zobaczenia nad wodą

 • slowikp Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  Szkoda , że na zalewie w Nowym Mieście nie wprowadzono zakazu łowienia do końca grudnia. Podejrzewam, że chodziło o mrozik, który przyjdzie i zetnie zalew, ale nie przyszedł i szczupaki wybiorą. Byłem wczoraj tj. 27.12.2015. Trzy godziny machania, ja kruciaki, ale na przeciwnym brzegu widziałem co na kiju to do wora (mierzone, to i jadalne). Padło chyba 6 (3 łowiących) i jeszcze jakieś okonie.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jaką metodą najczęściej wędkujesz ?
muchową
spinningową
spławikową
gruntową
podlodową
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin