Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Mistrzowskie zmagania spławika Kobiet i Seniorów dobiegły końca.

Aktualności | 2018-09-03 | Publikujący: Okręg PZW w Ciechanowie

Tegoroczne zmagania w spławiku w wydaniu kobiet i seniorów miały nie jak dotychczas dwie a trzy tury. Finałowa tura Indywidualnych Mistrzostw Okręgu Ciechanowskiego w Wędkarstwie Spławikowym Kobiet i Seniorów rozegrana została w niedzielę 2.09.2018r. na zbiorniku w Opinogórze.

Pogoda dopisuje spławikowcom – było bardzo ciepło, bezchmurnie i niemal bezwietrznie. Ci którzy nie” złapali” letniej opalenizny, łowiąc mogli spokojnie się opalić.

Sędzią Głównym tej tury był Aleksander Falkiewicz z Koła PZW w Żurominie a pomocy sędziowskiej i organizacyjnej w przeprowadzeniu zawodów udzielali mu koledzy z Koła PZW w Opinogórze.  Na zawody dojechali także, kibicując zawodnikom a i próbując swoich sił przez chwilę na sąsiednim zbiorniku, Prezes Zarządu Okręgu Henryk Grześ a także Honorowy Prezes Zarządu Okręgu Bohdan Żukowski i Dyrektor Zarządu Okręgu Adam Gierej.  

Ryby?? Raczej chyba nie ma co narzekać…. Były krąpie , leszczyki, okonie, płocie, piękne karasie, amury i karpie. Było też kilka potężnych ryb, zapewne karpi, z którymi na delikatnych zestawach, zawodnicy przegrali po kilkuminutowych holach.  Jedynym któremu udało się wyjąć – złowić ponadstandardową zawodniczą rybę był nasz „Prezes Prezesów”,  łowiąc poza konkurencją karpia 67 cm. Ale wiadomo…. Doświadczenie robi swoje. Poległ za to Dyrektor, dokonujący „profanacji” muchówki zamienionej na bacik.

Co do rywalizacji mistrzowskiej. W kategorii seniorów bezapelacyjnie najlepszym w tej turze okazał się zwycięzca sektora A -  kol. Dariusz Oleksiak z Koła PZW w Ciechanowie  z wynikiem 8 630 g. Nie tak dawno napisał mi w odniesieniu do mnie: „Jak to we wojsku mówili: raz do roku to i kij od szczotki strzela”. No i wystrzelił w końcu… I to gdzie?? Na” jego wodzie”, ulubionej…od wczoraj…  Największą rybą tej tury był amur o masie 1 610g  złowiony przez Wiesława Jasińskiego z Koła PZW w Glinojecku.

Wśród Pań w tej turze minimalnie lepsza była córka od matki - Luiza Pyrzyńska i z wynikiem 1 785g  została zwyciężczynią III tury mistrzostw w kategorii Kobiet.

 

Po wyrównanej  walce z konkurencją Indywidualnym Mistrzem Okręgu Ciechanowskiego w Wędkarstwie Spławikowym Seniorów na 2018 rok został kol. Robert Krakowski z  Koła PZW w Ciechanowie.  Drugie miejsce zajął Michał Walczak z Koła PZW w Glinojecku, który nieznacznie – masą ryb - wyprzedził Łukasza Krawczyka z Koła PZW w Działdowie.

Dodatkowo, podczas rywalizacji Seniorów, toczyła się walka o tytuł mistrza i udział w Mistrzostwach Polski w kategorii Weteran +55. Tu najlepszym był  niespodziewanie dla wszystkich, ale i dla samego zawodnika -  kol. Wiesław Jasiński z Koła PZW w Glinojecku.

W kategorii Kobiet najlepszą okazała się Luiza Pyrzyńska, która wyprzedziła Anetę Pyrzyńska obie z Koła PZW w Cieksynie. Podium uzupełniła Gertruda Banach z Koła PZW w Żurominie.

 

  

 Wszystkim uczestnikom a szczególnie zwycięzcom serdecznie gratulujmy osiągniętych wyników, a Mistrzom życzymy udanego startu w Mistrzostwach Polski. Chciałbym podziękować także współorganizatorom tur a także sędziom delegowanym na nie przez koła, bo bez ich zaangażowania i pomocy zawody te nie odbyłyby się. 

 

 

Szczegółowe wyniki  obu kategorii znajdują się w załącznikach poniżej.

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

  • Borowski Marcin Data dodania: 1 rok temu Oceń: 0 + / -

    Gratulacje Panie Darku.

  • Oleksiak Dariusz Data dodania: 1 rok temu Oceń: 0 + / -

    Przed zawodami prezes koła zapytał czy przyjechałem tu wygrać, więc spełniłem jego prośbę.

  • szajnos Data dodania: 1 rok temu Oceń: 0 + / -

    Olusia zawsze do blondynek ciągnęło. Teraz też się tuli.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jaką metodą najczęściej wędkujesz ?
muchową
spinningową
spławikową
gruntową
podlodową
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin