Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Spinning. Juniorzy wyłonili Mistrza - seniorzy rozpoczęli zmagania.

Aktualności | 2019-05-27 | Publikujący: Okręg PZW w Ciechanowie

W niedzielę 26.05.2019r.  dla seniorów rozpoczęły się tegoroczne zmagania o tytuł Indywidualnego Mistrza Okręgu w Wędkarstwie Spinningowym.  Juniorzy natomiast z różnych względów tego dnia rozegrali nieco krótsze dwie tury, które zarazem były turami wyłaniającymi mistrzowskich juniorów za  2019r.  

Tradycyjnie, jak każdego roku,  pierwsze zawody spinningowe rozegraliśmy na rzece Wkra w okolicach miejscowości Strzegowo. Na starcie pojawiło się 11  juniorów i 36 seniorów – najlepszych zawodników, wyłonionych w eliminacjach Kół naszego okręgu.

Rzeka bardzo ciekawa, ale teren bardzo trudny. Odcinek dobrze znany spinningistom,  bo rozgrywamy tu już zawody od kilku lat.

Po intensywnych opadach,  w połowie tygodnia woda w rzekach była dość wysoka. Jednak tuż przed datą rozgrywania zawodów zaczęła gwałtownie opadać. Jej stan w dniu zawodów pozwalał na dość komfortowe wędkowanie.  Niestety woda jednak nie miała „swojej” normalnej przejrzystości i niosła mnóstwo roślinnych „nieczystości” utrudniających łowienie. Trudno w związku z tym było, co widać po wynikach, skusić do współpracy bolenie, jazie czy klenie (te raczej już gotowe też do tarła), z których słynie ten odcinek Wkry. Przy takiej gwałtownej huśtawce poziomu wody w rzece w ostatnich kilku dniach wyniki nie były najgorsze, a wśród poławianych ryb prym wiodły okonie.

Wśród juniorów w pierwszej turze zwyciężył Dominik Bielski z Koła PZW w Mławie a w drugiej turze zwycięstwo odniósł  Mateusz Gralewicz z Koła PZW w Strzegowie. Mistrzem Okręgu w Wędkarstwie Spinningowym Juniorów za 2019r. , łowiąc ryby jako jedyny w obu turach,  został Dominik Bielski z Koła PZW w Mławie i on będzie naszym reprezentantem na Mistrzostwach Polski , które odbędą się w sierpniu w Toruniu.

Wśród seniorów najlepszym okazał się Sławomir Kraszewski  z Koła PZW w Lidzbarku  łowiąc  szczupaka 62,2 cm i 6 dorodnych okoni (największy 32,5 cm). Statuetkę za największą złowioną rybę otrzymał Mariusz Rejniak z Koła PZW w Mławie łowiąc szczupaka 70 cm.

Zawodnikom gratulujemy, zapraszając seniorów na kolejne zawody już jesienią (rz. Wkra w Sochocinie  i rz. Wkra w okolicach Glinojecka). Serdeczne podziękowania dla gospodarza tych zawodów, którzy jak co roku spisali się na medal – Zarząd Koła PZW w Strzegowie oraz dla sędziów ze Strzegowa, Żuromina, Ciechanowa  i Mławy przemieszczających się w tym trudnym terenie,  by mierzyć nam ryby.

 

Pełne wyniki znajdziecie w załącznikach poniżej.

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (1)

  • Oleksiak Dariusz Data dodania: 1 rok temu Oceń: 2 + / -

    Niesamowity jest ten Kraszewski, niezły kozak z niego.