Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Porozumienia

Porozumienia międzyokręgowe na 2010 rok

Porozumienia | 2010-02-02 | Publikujący: Okręg PZW w Ciechanowie

Okręg PZW w Ciechanowie informuje, że dotychczas na 2010 rok zawarł następujące porozumienia: 

1. na wody nizinne ogólnodostępne z Okręgami: Częstochowskim, Mazowieckim, Olsztyńskim, Skierniewickim, Siedleckim  na zasadzie wzajemnego honorowania opłat;

2. na wody górskie z Okręgiem Częstochowskim oraz Okręgiem Toruńskim ( rzeka Wel ) na zasadzie wzajemnego honorowania opłat;

 

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (11)

 • ryba070 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  Kolego Juliuszu. Zgadzam się w pełni w sprawach dotyczących istnienia naszego okręgu oraz poszanowania praw wszystkich członków we wszystkich sprawach, w tym umożliwiania połowów na wodach sąsiednich okręgów.

 • Wardzyński Juliusz Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  wsumierybak

  I jeszcze do hlehle, bo teraz doczytałem.
  A co byś powiedział, gdyby właśnie "zlikwidować" porozumienie z mazowieckim. Część wędkarzy z naszego Okręgu by odeszła, część przyszła. A może do Płońska czy Mławy ściągną wędkarze z Wa-wy, bo co weekend łowią na Wkrze czy którymś z naszych jezior? To jest takie myślenie w dwie strony. Zarządy Kół raczej będą trzymać się naszego Okręgu, bo w wielkim mazowieckim zginą w tłumie - w każdej dziedzinie. Uważam, że jest co najmniej kilka rozwiązań, wszystkie jednak muszą mieć na celu rozwój Okręgu, przy jednoczesnym poszanowaniu praw wszystkich członków tego Okręgu.

 • Kowalski Jerzy Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  "Liczyć sie" zawsze można, ale to wszystko odbywa się w ramach tej samej składki okregowej w jednym i w drugim okregu. Od takiego "liczenia się" nie przybywa środków na zagospodarowanie. Jak mówi znane porzekadło - herbata nie robi się bardziej słodka od samego mieszania w niej łyżeczką.... Porozumienia są szkodliwe ....

  Pozdrawiam serdecznie

  Jerzy Kowalski

 • Wardzyński Juliusz Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  wsumierybak

  Powinniśmy się policzyć. Koledzy z Mazowieckiego depczą nasze wody za friko - w jakiej ilości, Bóg raczy wiedzieć. Za tym idzie ilość wyłowionych ryb. Mazowieckie pewno tłumaczy, że nasi wędkarze "wyławiają ich ryby" i chcą za to cash. Dosyć łatwo im nas policzyć, bo to pewnie obydwa Koła w Pułtusku, część Nasielska, Płońska, może Nowego Miasta itp. Mimo, że moje Koło liczy sobie 330 wędkarzy, połowa jest z naszych okolic, a druga połowa to mieszkańcy W-wy i okolic, posiadający blisko N.M. działki. Powinniśmy się policzyć.
  Najlepszego w Nowym Roku!!!

 • ryba070 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 1 + / -

  Hlehle, jestem za zawieraniem porozumień między okręgami, ale nie takich , gdzie jeden okręg płaci drugiemu 1/4 kwoty, którą przeznacza na zarybienie. Poza tym z tego porozumienia o którym piszę, korzysta tylko część członków, którzy zamieszkują okolce siedziby władz okręgu. 95 % a może i więcej z płn. części okręgu nigdy z tego porozumienia nie skorzysta. Ta część okręgu w dużej mierze korzysta z wód Okręgu Toruńskiego, jednak za własne pieniądze. A jakie są składki w okręgu toruńskim to proszę zajrzeć do tabeli tego okręgu. Proszę więc rozważyć jak są taktowani członkowie okręgu ciechanowskiego. Jeżeli jedni chcąc łowić u sąsiadów moga sami płacić to dlaczego nie mogą płacić sami członkowie mieszkający niedaleko Zalewu Zegrzyńskiego i Wisły. Zarząd Okręgu Mazowieckiego może chwalić się wynikami finansowmi. Proszę przeczytać wywiad jakiego udzielił rzecznik tego okręgu.

 • hlehle Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  Darek, mazowieckie to taki komercyjny twór. Dużo porozumień za które inne okręgi płacą. Rybacy i małe ograniczenia względem wędkarzy (limity, wymiary). To nakręca zarybienia. "Pięknie" prosperujące przedsiębiorstwo. Dlatego ja nie opłacam bezpośrednio mazowieckiego, mimo że mieszkam w Wawie. Aha nie miałem kontroli od ponad 20 lat na Wiśle, czyli nigdy ...

 • Kowalski Jerzy Data dodania: 9 lat temu Oceń: 1 + / -

  Dariuszu,

  W tych okręgach, w których zrzeszeni wędkarze prowadzą działalnosć statutową w postaci organizowania wędkarstwa, a nie ograniczają się tylko do uzyskiwania jak najłatwiejszych (najtańszych) warunków dostępu do amatorskiego połowu ryb, bez oglądania sie na konsekwencje, rozumieją szkodliwośc tych "porozumień" i nie zawierają ich. Jednocześnie zapraszają wszytkich do korzystania z dzierżawionych przez nich obwodów rybackich, jednak pod warunkiem dokładania się do wspólnego przedsięwziecia choćby w postaci wniesienia okręgowej składki. To dotyczy wszystkich albo części dzierżawionych wód.
  Przywołany przez Ciebie okręg w Lublinie nie zawarł porozumień na wody górskie z żadnym z okręgów, bo tymi wodami zajmują się aktywni wędkarze, organizujący wedkarstwo, dbający o swoje skromne zasoby, rozwijający je, mający świadomość uwarunkowań gospodarczych i organizacyjnych. Jednocześnie zdający sobie sprawę z tego, że "samo" nic się nie zrobi i mający swoją zorganizowaną reprezentację w ZO nie po to, żeby zwiększać rabunkową eksploatację, ale wprost przeciwnie - żeby rozsądnymi decyzjami zwiększać racjonalność podejmowanych działań gospodarczych i ochronnych ...

  http://lubelskiepstragi.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=333&Itemid=133

  Pozdrawiam serdecznie

  Jerzy Kowalski

 • Krystosiak Dariusz Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  Daniel
  A mnie tak trochę zastanawia to że jedne okręgi mają porozumienia z połową Polski (Kielce) lub niewiele mniej (Lublin) a niektóre o ile podpisują to z jednym czy dwoma okręgami.Czy te okręgi nie chą czy nikt inny z nimi nie chce?

 • hlehle Data dodania: 9 lat temu Oceń: 0 + / -

  Ryba070, jeśli porozumienie z mazowieckim zostałoby zlikwidowane, to zrezygnowałoby pewnie z 50% wędkarzy z ciechanowskiego (Wisła, Narew). Ciekawe jak duża to byłaby strata finansowa? Pozatym czy okręg z tak małą ilością członków miałby rację bytu? Jeśli nie to zapewniam Cię, że inne okręgi nie dbałyby tak o Twoje (a w zasadzie nasze) wody.

 • KUŹMIŃSKI PIOTR Data dodania: 9 lat temu Oceń: 1 + / -

  apuus

  Ustawa prawo o stowarzyszeniach na podstawie której działa PZW, daje możliwość ustanawiania składek członkowskich przez stowarzyszenie.Natomiast nie daje możliwości ustanawiania składek przez jednostki terenowe stowarzyszenia jakimi w PZw są okręgi i koła.Składki zgodnie ze Statutem PZW może ustalać ZG PZW.Czy delegacja przepisu paragraf 46 pkt 8 Statutu PZW jest zgodna z prawem? Czy ustalanie składki przez Zarządy Okręgów jest legalne?

 • ryba070 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 3 + / -

  Jestem zainteresowany bardziej szczegółową informacją na temat zawartych porozumień. W latach ub. Okręg Ciechanowski płacił znaczne kwoty dla Okręgu Mazowieckiego. Mam propozycję, a mianowicie podać do wiadomości wszystkim członkom Okręgu Ciechanów, ile jeden okręg płaci drugiemu, bowiem sucha informacja jaka została podana nic nie mówi o gospodarce finansoswej. Szczegółowe informacje mogą być podstawą do dyskusji na zebraniach sprawozdawczych. W ub. roku za możliwość łowienia w br. na wodach Okręgu Mazowieckiego Okręg Ciechanów zapłacił 80 tys. zł. Członkowie północnej części Okręgu Ciechanów nie mogą się godzić z taką sytuacją. Członkowie Kół Żuromin, Bieżuń, Lidzbark chcąc łowić na wodach sąsiedniegu Okręgu Toruńskiegomuszą płacić indywidualnie osobiście i to kwoty znaczne, bowiem takowe ma Okręg Toruń.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jaką metodą najczęściej wędkujesz ?
muchową
spinningową
spławikową
gruntową
podlodową
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin