Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Wyrok dla kłusowników z jeziora Piaseczno

Aktualności | 2010-05-11 | Publikujący: Okręg PZW w Ciechanowie

skłusowane ryby z jeziora Piaseczno

 

Zapadł wyrok w sprawie nielegalnego połowu ryb na jeziorze Piaseczno. Kłusownicy Kazimierz K i jego syn Tomasz K. zostali uznani winnymi zarzucanych im czynów i skazani na karę czterech miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na rzecz Urzędu Miasta i Gminy w Lidzbarku w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Sąd orzekł nawiązki na rzecz Okręgu PZW w Ciechanowie po 500 zł oraz przepadek czterech sieci.

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (11)

 • Sadowski Robert Data dodania: 10 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • adam_gierej Data dodania: 10 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Wardzyński Juliusz Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  wsumierybak

  Także i mnie cieszą te informacje. Podanie wyroku do publicznej wiadomości musi być orzeczone przez Sąd. Dlatego rozumiem publikującego te powyższe informacje, że ostrożnie podchodzi do tematu ochrony danych osobowych. Oczywiście - moim zdaniem - wyrok powinien być ogłoszony w lokalnej prasie, wywieszony na lokalnych tablicach urzędowych do powszechnego wglądu, a także powinien być powiadomiony o tym ich pracodawca (w tym przypadku pewnie nigdzie nie pracują).
  Z wyrokiem można dyskutować. Te godziny do odpracowania, phi - nie wolno dać im łopaty, bo ukradną. Słusznym wydaje się być raczej minimalne pozbawienie wolności w zawieszeniu.
  A co do nawiązki - taka typowa orzekana przez Sądy to dwukrotna wartość wyrządzonej szkody i przysługuje pokrzywdzonemu, w tym przypadku Okręgowi Ciechanowskiemu. Czyli szkoda nie wynosiła pewno więcej niż 250 zł. O ile dobrze pamiętam, nawiązkę orzeka się zamiast obowiązku naprawienia szkody. No, sami kłusole lepiej niech nie zarybiają. Choć z drugiej strony patrząc, gdyby taki kłusol musiał zapłacić za: transport np. 20 ryb specjalistycznym samochodem np. z Kieleckiego, badanie weterynaryjne tych ryb na atest, opinię ichtiologa czy te 20 ryb dotarło w dobrym stanie i zostały prawidłowo wprowadzone na łowisko itp ...

 • Krystosiak Dariusz Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  @Adamie,a tak mnie wątpliwość opadła bo na tyle prawa nie znam.
  Czy jest możliwe podawanie do wiadomości publicznej wyroku w lokalnej prasie?
  Czy nie byłby to element odstraszający?

 • Krystosiak Dariusz Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  @ Maciek,chyba nie do końca zrozumiałeś.Ja bym był szczęśliwy jakby oni dostali po 4 miechy ale nie ograniczenia wolności a odsiadki.Goście nie mogą opuszczać miejsca zameldowania,pewnie muszą się meldować raz a może dwa w tygodniu na komisariacie i to na tym polega.W międzyczasie mogą skoczyć na targ po kolejną siatę a później nad jezioro.

  Okręg Ciechanowski ma całkiem niezłą opinię wśród wędkarzy jeśli chodzi o działaczy i byłbym zdziwiony gdyby ktoś z ZO nie był w sądzie na sprawie więc Adam wie o czym pisze.

  @Adam,ja sobie nie przypominam żeby ktoś oprócz Was i Zamościa podawał wyroki za kłusownictwo czyli albo w innych okręgach nie ma kłusownictwa albo działacze maja to w d.....
  Jestem jednak przekonany że kłusownictwo jest czyli prawdziwa jest druga opcja.

 • mastiff Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  PANOWIE! Alez to naprawde krok milowy w tak precedensowych sprawach! Większość wyroków ,to TYLKO "zawiasy",umorzenia,liche grzywny i nawiązki! A w tym wypadku ,nareszcie kłusole dostali po dupach! Macie rację, nie jest to napewno wysoki wyrok,ALE JEST! Przecież ten Kaziu z Tomaszkiem mogli wrócić do domu i przez te cztery miechy nawalić zdrowo ryb w siaty. A tak będą mieli "siatę" w oknach z nieco grubszymi okami i napewno ryby w niej nie zobacza ,chyba że śledzia z kolacji na nich powieszą, a jeszcze tyrać będą przez 20 godzin. A wiecie ile ryb mozna wytłuc przez 4 miesiące i 20 godzin!? Teraz czekajmy na wiadomość ,że kolejni kłusole dostali już max wyroki: 2 długie latka na "bezrybiu". Mi tam się gęba uśmiechnęła po przeczytaniu tego :)

 • tomek_88 Data dodania: 10 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • adam_gierej Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  adam_gierej

  Mnie wcale to nie śmieszy, w rejonie działania naszego okręgu taki wyrok to już sukces. Może w Kolegów rejonie wyroki są surowsze. U nas niestety wszystko trzeba wypracowywać małymi krokami. Jeszcze nie tak dawno za kłusownictwo grożono jedynie palcem. Sąd jest niezawisły i ma własny pogląd na życie. A kłusol jak to kłusol zawsze zgrywa ofiarę losu. Ja wychodzę z założenia, że lepsze to niż nic a dodatkowo jak taki złodziej trafi się drugi raz to nawet bardzo liberalny sąd nie będzie miał wyjścia i nałoży surową karę.

 • tomek_88 Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  tomek_88

  Ludzie bez jaj bo pęknę ze śmiechu. Co to ma być - wyrok? Chciałoby się przekląć w tym momencie ale administrator strony nie pozwoli.

 • Krystosiak Dariusz Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  Wyrok faktycznie śmieszny :-((( ale dobre to że PZW podaje w końcu to co w sądzie zdecydowano.
  Od dłuższego czasu pisałem o tym żeby publikować wyroki a może jeszcze tak uzasadnienie?
  Pamiętam jakieś wyroki z rejonu Roztocza to tam dawali po ok. 1500plz.

 • straznik Data dodania: 10 lat temu Oceń: 0 + / -

  ktos sobie jaja robi to smieszne

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jakie łowisko najczęściej odwiedzasz ?
rzekę nizinną
rzekę górską
jezioro
staw
morze
wyrobisko gliny, żwiru itp.
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin