Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Komunikat MO w wędkarstwie podlodowym

Aktualności | 2012-01-31 | Publikujący: Okręg PZW w Ciechanowie

 

K O M U N I K A T

1.Rodzaj zawodów:

Mistrzostwa Okręgu w Wędkarstwie Podlodowym, klasyfikacja indywidualna seniorów.

2. Prawo startu mają trzyosobowe reprezentacje Kół oraz podlodowa kadra Okręgu Ciechanowskiego PZW.

3. Organizator:

  Kapitanat Sportowy Okręgu, Koło Lidzbark

4. Miejsce i czas zawodów:

- zawody I ( dwie tury )- jezioro Grądy, 05.02.2012r. zbiórka zawodników o godz. 7.00 

 - zawody II (dwie tury )– jezioro Zarybinek, 19.02.2012r. zbiórka zawodników o godz. 7.00

5. Podstawowa informacja dotycząca łowiska:

Łowisko w zawodach I to jezioro Grądy - woda stojąca o głębokości około 1-5 m (max.6 m). Podstawowe gatunki ryb: leszcz, krąp, płoć, okoń, jazgarz. 

Łowisko w zawodach II to jezioro Zarybinek - woda stojąca o głębokości około 1-5 m (max.7m).

Podstawowe gatunki ryb: leszcz, krąp, płoć, okoń, jazgarz.

6. Inne informacje:

- Zawody rozgrywane będą zgodnie z “Zasadami Organizacji Wędkarskiego Sportu Kwalifikowanego” zatwierdzonymi Uchwałą Nr 83 ZG PZW z dn.15.10.2004r. z późniejszymi zmianami.

- Zgodnie z w/w „Zasadami...” każdy zawodnik musi być wyposażony na zawody podlodowe w linkę o długości minimum 10 m, przywiązaną w pasie, zakończoną rzutką lub drążkiem, w związku z czym Zarządy Kół zobowiązane są do wyposażenia swoich zawodników wodpowiednie linki, brak takiego zabezpieczenia spowoduje niedopuszczenie zawodnika do zawodów.

- Obowiązuje całkowity zakaz używania echosond zarówno w trakcie przygotowań jak i podczas zawodów.

- Przed zawodami obowiązuje całkowity zakaz treningów w dniach 04.02.2012r na jez. Grądy i 18.02.2012r.na jez. Zarybinek pod rygorem dyskwalifikacji w zawodach. W razie możliwości organizator wyznaczy sektor neutralny przeznaczony do treningów poza miejscem sektorów, na których odbędą się zawody. Informacja dotycząca ewentualnego sektora treningowego zamieszczona zostanie na stronie internetowej Okręgu.

7. Na Mistrzostwach Okręgu nie jest pobierana jest opłata startowa.

8. W związku z tym, że Okręg ubezpiecza uczestników zawodów Koła zobowiązane są do zgłoszenia drużyn najpóźniej do dnia 03 lutego 2012r. W związku z wymaganiami firmy ubezpieczeniowej każdy zawodnik zobowiązany jest podać na zawodach nr PESEL. Ze względu na warunki pogodowe ( grubość lodu ) zawody mogą zostać przełożone lub odwołane, w związku z czym prosimy Koła zainteresowane wzięciem udziału w zawodach o kontakt telefoniczny z Biurem Zarządu Okręgu PZW w Pułtusku (tel. 692-58-86) w dn. 03.02.2012r. w celu upewnienia się, czy zawody się odbędą!!

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (5)

 • slaw34 Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  slaw34

  Dopiero wróciłem z OKS i stąd późna odpowiedź. Zawody rozegrane zostaną w dwóch dwugodzinnych turach. Każda tura w odrębnym sektorze. Tak będzie i na Grądach i Zarybinku. Sektory będą podobnej wielkości jak w ubiegłym roku a uczestników niemal o połowę mniej (kadra okręgu w wędkarstwie podlodowym za 2011r. - 6 osób + 3 osobowe reprezentacje Kół).
  Jeżeli nie będzie Ciebie na pierwszych zawodach a jedynie na drugich nikt Cię z nich nie wypędzi o ile zachowana będzie zasada 3 z Koła. Z tym, że ani Ty, ani kolega za którego pojedziesz, nie odegracie znaczącej roli w klasyfikacji końcowej. Jedynie możesz odegrać jakąś rolę na tych zawodach. Zasady znajdziesz w zapisie : Cz. II pkt. 6.6.3

 • Żulewski Przemek Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  Rzeczywiście nie będzie prowadzona klasyfikacja drużynowa i zgodnie z regulaminem niema wymogu dzielenia sektorów na podsektory ale też nie jest napisane w żadnym punkcie że niemożna dzielić na podsektory. Także w tym aspekcie czekamy na decyzję.

  W wolnym czasie czytałem Regulamin i usiłowalem znaleźć "jednoznaczną odpowiedz" na moje pytania, niestety takowej nie znalazłem w najnowszym regulaminie. Może ktoś mi wskazać zapis (konkretny podpunkt) w regulaminnie z którego jednoznacznie wynika jak jest traktowany zawodnik w przypadku kiedy weźmie udział w dwóch turach ( np.GRĄDY) a nie weźmie udziału w dwóch następnych (np. Zarybinek) (niechodzi mi o sposób liczenia pkt.). Nie znalazłem także zapisu mówiącego jednoznacznie o traktowaniu zawodników którzy nie wezmą udziału w dwóch pierwszych turach (np. Grądy) a będą chcieli wziąć udział w dwóch następnych (np. Zarybinek).

 • slaw34 Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  slaw34

  Konkretnej odpowiedzi postaram się udzielić w piątek wieczorem, po spotkaniu Zarządu Koła z Kapitanatem i Sędzią Głównym Zawodów. Czy sektory będą podzielone?? Nie są to zawody drużynowe, więc nie zachodzi taka konieczność a czy będą okaże się w piątek. Na pozostałe dwa pytania można znaleźć jednoznaczną odpowiedź w "Regulaminie...." ze zmianami z dnia 17.12.2011r.

 • Żulewski Przemek Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  Jeszcze dwa pytania do organizatorów; czy zawodnicy którzy nie przyjadą na pierwsze zawody będą mogli startować w drugich na Zarybinku ? Jak organizatorzy mają zamiar rozwiązać problem z liczeniem punktów jesli zawodnik nie wezmie udzialu w drugich zawodach(Zarybinek) a weźmie udział w pierwszych na Grądach ?

 • Żulewski Przemek Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  Czy sektory będą podzielone na podsektory czy wszyscy będą wrzuceni do jednego "Wora" ?

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jakie łowisko najczęściej odwiedzasz ?
rzekę nizinną
rzekę górską
jezioro
staw
morze
wyrobisko gliny, żwiru itp.
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin