Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Zmiany regulaminu wędkowania na wodach Okręgu Ciechanowskiego w 2013r.

Aktualności | 2012-11-06 | Publikujący: Okręg PZW w Ciechanowie

 

Okręg PZW w Ciechanowie informuje, że od roku 2013 na wodach okręgu będą obowiązywały górne wymiary ochronne dla szczupaka 85 cm, sandacza 80 cm, oraz okonia 35 cm, limit dzienny dla okonia wynosił będzie 10 sztuk.

Ponadto informujemy, że został ustanowiony i wyłączony z wędkowania całoroczny obręb ochronny „Szyjki” , obejmujący kanał przepompowni cukrowni w Glinojecku do jego ujścia do rzeki Wkra.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (5)

 • Tomek Data dodania: 7 lat temu Oceń: 2 + / -

  sokol80

  Pomysł z wymiarami trafiony, jak najbardziej. Ja mam nadzieję że doczekam się jeszcze zakazu zabierania złowionych okoni spod lodu. To jedyny drapieżnik który nie ma okresu ochronnego a tarlaki są masowo wycinane właśnie zimą. Oglądałem kiedyś filmy Taszarka i Kolendowicza z lat 90tych. Już wtedy łowiąc "kilaki" Taszarek stwierdził że takich okoni za parę lat nie będzie. Cóż, połowicznie miał rację. Jeśli wszystko będzie szło w tym samym (gorszym) kierunku, to okonie moim dzieciom będę pokazywał w akwarium w ZOO. Pozdrawiam.

 • Wardzyński Juliusz Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

  wsumierybak

  A co do górnych wymiarów przeczytałem przed chwilką wypowiedź jednego z wkrzańskich wędkarzy na nowym portalu: WkraFishing.
  Pozdrawiam!

 • Wardzyński Juliusz Data dodania: 7 lat temu Oceń: 6 + / -

  wsumierybak

  Cezary, z tymi odpowiednimi reproduktorami jest tak samo jak w życiu. Tych prawdziwych jest zawsze mało i trzeba o nich dbać... A na poważnie - czym większy szczupak, tym niestety jest go mniej w polskich wodach. Nie mniej jednak w mojej okolicy, bodajże w sezonie 2009, udokumentowano połów czterech szczupaków powyżej 100 cm. Mam zdjęcia.
  Pozdrawiam!

 • adam_gierej Data dodania: 7 lat temu Oceń: 11 + / -

  adam_gierej

  Ze zjedzonego jajka nie będzie koguta! Jeśli kolega twierdzi, że takie szczupaki w naszych wodach nie występują to wprowadzenie górnego wymiaru nie powinno spędzać koledze snu z powiek.

 • Wyrzykowski Cezary Data dodania: 7 lat temu Oceń: -13 + / -

  Rozwiń