Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Wyniki ochrony wód okręgu w 2012 roku.

Aktualności | 2013-03-06 | Publikujący: Okręg PZW w Ciechanowie

 

ROK

Ilość

Ilość zlikwidowanego sprzętu kłusowniczego (łącznie z policja I innymi służbami)

Ilość spraw skierowanych do:

Okręg. etat. straż Ryb.

Społ. Straż Ryb.

Przeprow. Akcji

Skontrolowano

Sieci

Sznury/wędki

Sprzęt pływ./ agregat. prąd.

Mandaty

Prokuratury i Sadów Grodzkich

2012

4

48

A- 48

B- 231

C- 105

O- 384

2,507

45

33/2

7/1

274

40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A – akcje przeprowadzone wspólnie z Policją

B – akcje przeprowadzone wspólnie z PSR

C – akcje przeprowadzone bez udziału Policji i PSR

O – akcje ogółem

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (8)

 • adam_gierej Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  adam_gierej

  Ja słyszałem, że ma być odwrotnie :)

 • Brzozowski Ryszard Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  brzozo54

  To chyba żart prymaaprylisowy że nasz Okręg mają przyłączyć do mazowieckiego? proszę się do tego ustosunkować.

 • Brzozowski Ryszard Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  brzozo54

  Takich strażników jak w naszym Okręgu nie ma nigdzie są to ludzie duchem i ciałem zaangażowani w swoją pracę i mimo że jest ich zdecydowanie za mało to nieraz lepiej mieć czterech dobrych niż stu skorumpowanych leni.

 • adam_gierej Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

  adam_gierej

  Niestety, coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że jednak został Pan w jakiś sposób ukarany przez straż rybacką.
  Z uporem Pan próbuje deprecjonować spore osiągnięcia naszej okręgowej straży, trudno mi sobie wyobrazić, że naprawdę nie ogarnia Pan faktu, że to działania okręgowej straży rybackiej wpływają na realne zmniejszenie kłusownictwa rybackiego oraz wędkarskiego na naszych wodach. Ciągle podaje pan nieprawdziwe informacje np.: ilość członków w okręgu – nie 9 a 7 tysięcy, ilość etatowych strażników nie 5 a 4, informacje o działaniu straży przekazywane na zebraniu, w punkcie dyskusja jest czas na zadawanie konkretnych pytań na, które zawsze udzielane są odpowiedzi. Na zebraniu w Działdowie albo Pana nie było albo zabrakło odwagi aby zadawać pytania?
  Każdy kto choć trochę interesuje się działalnością okręgu wie, że okręgowa straż poświęca wiele czasu na zasiadki na kłusowników i skutecznie ich eliminuje. Zresztą o tym napisał poniżej Pan Tomek. Porównanie pracy etatowej straży z pracą społecznej straży jest co najmniej niepoważne ale myślę, że celowo przyjął pan średni wynik dla wszystkich strażników by umniejszyć osiągnięcia naszych pracowników.
  Nie spotkałem uczciwie wędkujących wędkarzy, którzy narzekali by na ilość strażników rybackich!
  Na jednego strażnika PSR w woj. mazowieckim przypada 1.800 ha wód a w woj. warmińsko-mazurskim 2.600 ha, więc jak u diabła ci ludzie mają upilnować wszystkie podległe im wody? Czy starcza Panu wyobraźni aby pojąć ile kilometrów rzek takich jak Wkra i mniejszych zawiera się w 2.000 ha?
  Twierdzę, że gdyby nie nasze okręgowe 4 etaty to dzisiaj siedzielibyśmy z ręką w nocniku. Z całą stanowczością napiszę po raz kolejny, że dopóki będę miał coś do powiedzenia w naszym okręgu to będę stawiał na ochronę wód bo jak dotąd służby państwowe są zbyt nieliczne aby nasze wody były skutecznie chronione, przed różnego rodzaju patologiami.
  Jeszcze raz zapytam co zrobił Pan w ostatnich latach jako członek PZW dla swojego koła? Ile czasu Pan poświęcił na działanie na rzecz naszej organizacji? Jeśli tylko próbuje Pan krytykować pracę innych samemu nic nie wnosząc to proszę darować ale nie mogę traktować Pańskich wypowiedzi z należytą powagą.
  P.S . Pan Tomek w przeciwieństwie do wielu innych pracuje na rzecz swojego koła i porównywanie tego Człowieka do betonu jest strzałem kulą w płot, żeby nie nazwać tego dosadniej.

 • Irys Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  Skopiowane ze strony Koła Lidzbark, gdzie Tomek betonuje:

  Słuchaj chłopie, piszę to po raz pierwszy i ostatni - przestań mnie tak wściekle obrażać. Nie wiem, czy Ty dobrze zrozumiałeś moje intencje, odpisując: "tam spytaj się ile kosztuje utrzymanie strażników, bo u nas takie rzeczy i kwoty są przedstawiane co roku na "walnym". "... Utrzymanie okręgowych, zawodowych strażników pracujących za nasze pieniądze przedstawiane jest na Twoim walnym? Brednie opowiadasz. U mnie tylko mówią o społecznych, których pracę szanuję, bo jest społeczna. Przeanalizuj w spokoju wyniki ochrony wód. Nie wiem czemu ktoś połączył liczbę skontrolowanych osób przez społecznych i okręgowych strazników. Powinien to rozdzielić i by wyszło, że społecznicy kontrolują 2000 osób na rok, resztę zawodowcy. Jeżeli nie jesteś jeszcze "twardym betonem", to zrozumiesz. Nie czepiam się okręgowej straży rybackiej dlatego, że pochodzą m.in. z Twojego Koła. Stawiam tezę, że nasze pieniądze są wydawane lekką ręką. Ile kosztuje nas, składkodawców, skontrolowanie przez jednego strażnika ledwie 48 wędkarzy na rok? W tabeli jest napisane jak wół - 2507 skontrolowanych osób (niekoniecznie wędkarzy). A w naszym Okręgu jest (podobno) 9.000 wędkarzy. Dziwisz się później, że wędkarze nad wodą psioczą, bo nie widzieli od lat żadnych strażników. Ja się już nie dziwię, czemu ich nie widuję. Ale i tak pewnie zdania innego wędkarza nie zrozumiesz i wykasujesz mój wpis. Eh...

 • Tomek Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

  sokol80

  Skopiowane ze strony naszego Koła gdzie Andrzej też trolluje:

  Słuchaj chłopie, piszę to po raz pierwszy i ostatni chociaż trolla nie powinno się karmić, a takim typem ty właśnie jesteś. Gdyby nie nasi Strażnicy, ich kontrole, nocne zasiadki i całodzienne patrole, to łowiąc na spinning wadził byś wszędzie o siatki i sznury. Każdy patrol SSR jest wspólnie z członkiem PSR aby wszystko miało moc prawną i o takie rzeczy przejmować się nie musisz. Malkontentów ciągle będzie wielu a ja ci powiem inaczej, strażników mamy ciągle za mało. Widać nie zdajesz sobie sprawy z tego ilu jest chłopaków i jaki obszar mają do patrolowania, a jednak co roku ściągają wiele siatek i łapią wielu kłusoli, jednak to co potem robi sąd to już inna bajka. I tak sobie myślę, dlaczego uczepiłeś się naszego Koła. Masz jakiś uraz? Żal? Twoje komentarze pachną mścicielską prywatą. Uczep się swojego gniazda i nie sraj w nasze, i tam spytaj się ile kosztuje utrzymanie strażników, bo u nas takie rzeczy i kwoty są przedstawiane co roku na "walnym". Kolejne idiotyczne, czepialskie, buńczuczne i trollowate, spamerskie komentarze będą kasowane.

 • Irys Data dodania: 7 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • Irys Data dodania: 7 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń