Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Znamy już Mistrzów Okręgu w dyscyplinie spławikowej w najmłodszych kategoriach wiekowych.

Aktualności | 2014-06-10 | Publikujący: Okręg PZW w Ciechanowie

W dniu wczorajszym tj.: 8 czerwca, została rozegrana II finałowa tura  Indywidualnych Mistrzostw Okręgu w Wędkarstwie Spławikowym Kadetów U – 14, Juniorów U – 18  i Młodzieży U – 23. 

 

Areną zmagań tej tury było j. Grądy. W porównaniu do pierwszej tury  na zbiórce o godz. 8.00 stawiło się o jednego uczestnika mniej -  38 zawodników – 11 kadetów, 19 juniorów i 8 młodzieży – z trenerami i opiekunami.

 

Dzień wcześniej przygotowane stanowiska dla zawodników przez kolegów z  Koła w Żurominie, pomimo odpowiednich oznaczeń i ogłoszeń, niestety ktoś (nie chcąc nazywać wulgarnie sprawcy) bezmyślnie poniszczył. Poginęły także chorągiewki i numerki oznaczające stanowiska. Z małym poślizgiem rozpoczęliśmy jednak odprawę i losowanie stanowisk.

Pogoda dopisała. Było wręcz upalnie a nieco ochłody dawał lekki wietrzyk. Przy dość krótkich sektorach i podsektorach, rywalizacja w danej kategorii wiekowej wydaje się była bardzo wyrównana i obiektywna. Choć jak zawsze, trzeba było także mieć nieco szczęścia w losowaniu, odpowiednim doborze zanęty i taktyce. Swoje także w rywalizacji robiła technika i szybkość łowienia .   Większość wędkujących łowiła batami. Była też znaczna rzesza tyczkarzy a także  i skutecznie łowiący odległościówkami.

 

 

 

Najskuteczniejszymi tego dnia zawodnikami i zwycięzcami tej tury zawodów mistrzowskich zostali:

 

 

 

- w kategorii Kadetów – Mateusz Lipski z Koła PZW w Żurominie

 

- w kategorii Juniorów – Jakub Pagórski z Koła PZW w Mławie

 

- w kategorii Młodzieży – Mikołaj Krauze z Koła PZW w Ciechanowie

 

 

 

Bezapelacyjnym i w pięknym stylu odniesionym zwycięstwem w II turze Mikołaj Krauze z Koła PZW w Ciechanowie w kategorii Młodzieży U – 23 zdobył  tytuł Mistrza Okręgu.  „Maskotka” Koła z Cieksyna , prawdopodobnie najmłodszy uczestnik mistrzostw  a zarazem bardzo skuteczny i ambitny  młody wędkarz,  Konrad Ślubowski został Mistrzem w kategorii Kadetów. Skutecznie broniący swojego wyniku z kanałku Aleks Kołakowski z Koła PZW w Pułtusku został zwycięzcą kategorii Juniorów U – 18.  

Zwycięzcom, ale i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy a Mistrzom życzymy udanego występu na Mistrzostwach Polski, które niebawem rozegrane zostaną na ziemi opolskiej.

 

 

 

Pełne wyniki wszystkich tur i całych zmagań mistrzowskich w poszczególnych kategoriach wiekowych znajdują się w załącznikach poniżej.

 

Dzięki uprzejmości kol. Pawła Daab i Artura Pasa więcej zdjęć znajdziecie w Galerii - KLIKNIJ

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.