Wyrok dla kłusowników

Aktualności | 2018-11-30 | Publikujący: Okręg PZW w Ciechanowie

W dniu 5 listopada 2018r. zapadł wyrok, wydany przez Sąd Rejonowy w Działdowie w sprawie kłusowników: Tomasza W., oraz Franciszka J., którzy 4 czerwca 2018 roku na jeziorze Hartowieckim w miejscowości Hartowiec dokonali nielegalnego połowu ryb siecią typu wonton na szkodę Okręgu PZW w Ciechanowie. Łupem kłusowników padł jeden jaź o wadze 1,1kg, którego wartość środowiskowa została wyceniona na kwotę 412zł. Sąd przyjmując argumenty Okręgu skazał kłusowników na karę: po 3 miesiące ograniczenia wolności, wpłaty ...... więcej

Finał Teamowych Mistrzostwa Okręgu w Wędkarstwie Spinningowym – j. Lidzbarskie 18.11.2018r.

Aktualności | 2018-11-19 | Publikujący: Okręg PZW w Ciechanowie

18 listopada rozegrane zostały drugie a zarazem finałowe zawody mistrzowskie teamów w wędkarstwie spinningowym. Zawodnicy łowili w duetach, a do dyspozycji dzisiaj mieli j. Lidzbarskie. Zawodnicy do godziny 7.00 zwodowali swoje jednostki, krótka odprawa z sędzią głównym kol. Andrzejem Marchlewiczem i sędziami kontrolnymi, czas na rozpłynięcie i o 7.40 można było rozpocząć łowienie. Na zbiórkę dojechało 9 teamów. Pogoda nie bardzo dopisała. Na lodzie często tak się nie marznie jak dzisiaj na łodziach. Na zbiórce był jeszcze ...... więcej

Zawody o Puchar Dyrektora

Aktualności | 2018-11-15 | Publikujący: Okręg PZW w Ciechanowie

W dniu 11 listopada nad rzeką Wkra zebrała się grupa miłośników tej pięknej rzeki, a zarazem fanów wędkarstwa muchowego, które w ostatnich latach na naszym terenie bardzo dynamicznie się rozwija. Jednym z celów tego spotkania, poza wymianą doświadczeń, rozmów o rzece, rybach, muchach oraz sprzęcie, była również mała rywalizacja w zawodach o „Puchar Dyrektora Okręgu”. Formuła zawodów, rozgrywanych już od kilku lat jest luźna i w gruncie rzeczy polega na wzajemnym zaufaniu i nade wszystko poszanowaniu żyjących ...... więcej

Ostatni akord okręgowych zamagań indywidualnego spinningu.

Aktualności | 2018-11-05 | Publikujący: Okręg PZW w Ciechanowie

4 listopada zostały rozegrane trzecie, finałowe zawody Grand Prix o Indywidualne Mistrzostwo Okręgu w Wędkarstwie Spinningowym Seniorów. Zmagania te odbyły się na rz. Wkra w okolicach Glinojecka. Łowiliśmy tradycyjnie w pięciogodzinnej turze. Na zbiórce o godz. 7.00 pojawiło się 28 seniorów. To nieco mniej aniżeli w poprzednich dwóch zawodach cyklu. O 6.30 nad rzeką była już niemal cała komisja sędziowska z Sędzią Głównym, Prezesem Zarządu Okręgu Heniem Grześ. Miał on do dyspozycji, w trudnych do sędziowania zawodach na rzece, ...... więcej

Pierwsze tegoroczne zmagania teamowe.

Aktualności | 2018-10-28 | Publikujący: Okręg PZW w Ciechanowie

28 października rozegrane zostały pierwsze zawody mistrzowskie teamów w wędkarstwie spinningowym. Zawodnicy łowili w duetach na dostarczonym przez siebie sprzęcie pływającym, a do dyspozycji dzisiaj mieli jezioro Tarczyńskie i Grądy. Zawodnicy do godziny 7.00 zwodowali swoje jednostki, krótka odprawa z sędzią głównym kol. Andrzejem Marchlewiczem i sędziami kontrolnymi z kół PZW w Działdowie i Lidzbarku, odbiór łodzi, czas na rozpłynięcie i o 7.45 można było rozpocząć łowienie. Na zbiórkę dojechało 9 teamów. Pogoda ...... więcej

Jesienne zarybienia

Aktualności | 2018-10-16 | Publikujący: Okręg PZW w Ciechanowie

W dniach 11 i 12 października rzeka Wkra oraz zbiornik Nowomiejski zostały zarybione narybkiem szczupaka oraz kroczkiem jazia, karasia pospolitego i lina. Ryby w doskonałej kondycji zostały wypuszczone przy udziale członków kół z Nowego Miasta, Opinogóry, Sochocina oraz Lubowidza. Łącznie wpuściliśmy: szczupak – 400kg, karaś pospolity – 400 kg, jaź – 150 kg, lin – 175kg.... więcej

"Ruda Jesień" - towarzysko ze spinningiem.

Aktualności | 2018-10-15 | Publikujący: Okręg PZW w Ciechanowie

W niedzielę 14.10.2018r. zorganizowane i przeprowadzone zostały towarzyskie zawody spinningowe „Ruda – Jesień” a areną zmagań był zbiornik „Ruda” nieopodal Mławy. Na starcie (co było dla nas pozytywnym zaskoczeniem) stanęło 42 zawodników w tym jedna Pani z kół naszego okręgu. Wspólnie rywalizowali stali bywalcy zawodów mistrzowskich a także i Ci, którzy chcieli spróbować swych sił po raz pierwszy lub tacy, którzy jedynie okazjonalnie „bawią” się wędkarstwem spinningowym. Nie zawsze ...... więcej

Maciek Mistrzem spinningu juniorów. II mistrzowskie zawody spinningowe.

Aktualności | 2018-10-08 | Publikujący: Okręg PZW w Ciechanowie

W niedzielę 7.10.2018r. rozegraliśmy finałowe zawody z cyklu Grand Prix Indywidualnych Mistrzostw Okręgu w Wędkarstwie Spinningowym Juniorów oraz II zawody w cyklu dla seniorów. Zmagania te odbyły się na zalewie w Nowym Mieście. Na drugie zawody dojechało 9 juniorów oraz 39 seniorów. Niestety, pomimo wydawałoby się bardzo dobrej pogody, która w niczym nie przeszkadzała łowiącym, ryby po raz kolejny na zalewie nie dopisały. Wśród juniorów jedynie trzem zawodnikom udało się skusić drapieżniki. Junior Hubert Kopczyński z ...... więcej