Drugie zawody o Mistrzostwo Okręgu w Wędkarstwie Podlodowym-podsumowanie klasyfikacji generalnej GP

Aktualności | 2011-02-07 | Publikujący: Okręg PZW w Ciechanowie

zwycięzcy klasyfikacji generalnej GP

W dniu 6.02.2011r. odbyły się na jeziorze Hartowieckim drugie zawody z cyklu GP Okręgu PZW w Ciechanowie w wędkarstwie podlodowym.

na podium znaleźli się koledzy:

1. Mirosław Bartykowski – Lidzbark

2. Jarosław Karpiński – Żuromin

3. Jan Szulc – Działdowo

Na podstawie wyników z dwóch zawodów zaliczanych do GP zostali wyłonieni najlepsi zawodnicy.

Mistrzem Okręgu został kol. Jan Szulc z koła Działdowo, drugie miejsce zajął kol. Mirosław Bartykowski z koła Lidzbark, na trzecim miejscu uplasował się kol. Mirosław Świontkowski z koła Działdowo.

Komentarze

Komentarze (1)

• Żulewski Przemek Data dodania: 8 lat temu Oceń: 9 + / -

Witam. Pisząc na naszej stronie (Koło PZW Żuromin) artykuł o mistrzostwach okręgu zauważyłem że zawodnicy z naszego koła którzy nie startowali w pierwszych zawodach nie zostali wogóle sklasyfikowani, ani w tych zawodach których uczestniczyli a co najważniejsze w klasyfikacji ogólnej. Wiem że nie zostali sklasyfikowani bo nie byli na pierwszej turze, ale dlaczego do ogólnej klasyfikacji policzono tych którzy byli na pierwszych zawodach a nie przyjechali na drugie? Czym takim odznaczały się te pierwsze na grądach od tych na hartowcu że były ważniejsze? Ale do czego zmierzam, dla własnej ciekawości sprawdziłem co by było gdyby nie policzono tych zawodników którzy łowili na grądach a nie przyjechali na hartowiec, okazuje się że kolega MIREK BARTYKOWSKI został by wtedy mistrzem okręgu a nie zajął drugie miejsce.
    Tak się składa że ten jeden punkt którym przegrał to jeden punkt który stracił na grądach na rzecz kol. Jacka Pietrzaka który nie wystartował w drugich zawodach. Według mnie chcąc być do końca uczciwym i konsekwentnym przede wszystkim należało przeliczyć jeszcze raz wyniki z pierwszych zawodów, wyłączając tych którzy nie startowali w drugich zawodach i dodać wyniki z drugich licząc je w ten sam sposób, a jeśli nie; trzeba było liczyć zawody jak leci i wszystkich klasyfikować bez względu czy byli na pierwszych czy też nie.
    Uważam że jeśli tak dalej będą przeliczane zawody rangi mistrzowskiej to nie ma to większego sensu. Taka sama sytuacja była rok temu na mistrzostwach okręgu w spławiku, jak na grądy to przyjechało więcej zawodników niż jest w stanie pomieścić zbiornik a na Narew tylko garstka. Na grądach zrobili wielkie różnice punktowe co było nie do odrobienia na zawodach na Narwi.
    Myślę że układając kalendarz zawodów mistrzowskich okręgu powinno się po pierwsze przełożyć zawody na "obleganych grądach" na koniec, po drugie zastosować jakieś obostrzenia dla niestartujących w obydwóch zawodach, po trzecie dzielić na mniejsze sektory; dwa,trzy ewentualnie cztery sektory w zawodach(mniejsze straty punktowe

Ile złowionych zgodnie z regulaminem ryb zabierasz do domu ?