Koło PZW Opatówek
http://www.pzw.org.pl/1804

Aktualności

Dzień Dziecka - relacja

Aktualności | 2019-06-02 | Publikujący: Koło PZW Opatówek

Z okazji Dnia Dziecka, 1 czerwca 2019r. nad stawami w Opatówku, pod patronatem Burmistrza Gminy Opatówek Sebastiana Wardęckiego, został zorganizowany mini festyn wędkarski. W imprezie wzięli udział najmłodsi miłośnicy wędkarstwa. Słoneczna pogoda przycięła nad wodę liczne grono kibiców, zdarzało się, że całe rodziny dopingowały młodych wędkarzy.

Uczestnicy mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności w łowieniu ryb oraz w konkurencjach zręcznościowych. Siedmiorgu wędkarzom udało się złowić ryby. Były to głównie wzdręgi i płocie, ale trafił się również karp i amur. Do ostatnich minut rywalizacja była bardzo zacięta, każdy uczestnik chciał złowić jak najwięcej ryb. Wędkarskie zmagania wspierali doświadczeni wędkarze z Koła PZW Opatówek, którzy zdradzali techniki łowienia i pomagali zawodnikom w doborze odpowiednich metod połowu. Po dwóch godzinach wędkowania, komisja sędziowska przystąpiła do ważenia ryb, okazało się, że wyniki były bardzo zaskakujące. W pierwszej trójce znaleźli się:

1. Michał Pietrzykowski (waga ryb 1300g)

2. Paulina Kaźmierczak (waga ryb 660g)

3. Bartłomiej Grudziecki (waga ryb 520g)

Osoby nie wędkujące miały okazję, by poćwiczyć zręczność. Zadanie polegało na trafieniu do celu woreczkiem lub sztuczną rybką – rzut przy użyciu wędki.  Dodatkową atrakcją było malowanie twarzy, rysowanie kredą, szkółka wędkarska. Każdy uczestnik imprezy  otrzymał upominki i słodycze, a osoby, które złowiły ryby dodatkowo puchar (za I miejsce) oraz dyplomy i nagrody.

Zarząd Koła PZW Opatówek dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji mini festynu wędkarskiego.

Zdjęcia