Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Sprawozdanie 2012

W 2012 roku Koło PZW Sianów zorganizowało zawody wędkarskie aż 7 razy.

            Sezon rozpoczęły zawody spławikowe na rzece w Osiekach, które odbyły się
25 marca 2012 roku. Z założenia miały być to zawody morskie w Łazach, lecz niestety pogoda uniemożliwiła ich realizację i dlatego przeniesiono się na rzekę Unieść w Osiekach. W zawodach wzięło udział 12 wędkarzy, najlepszy okazał się Jan Poczyńczuk, zaraz za nim na podium znaleźli się Wojciech Jegliński oraz Grzegorz Boguś.

            Kolejne zawody - o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Sianów miały miejsce
15 kwietnia 2012 roku. Były to zawody spławikowe zorganizowane również na rzece Unieść. Podobnie jak w poprzednich zawodach, tak i w tych wzięło udział 12 wędkarzy. Najlepsi
z nich otrzymali Puchary Burmistrza Gminy i Miasta Sianów, które wręczył osobiście Zastępca Burmistrza Marcin Posmyk. Pierwsze trzy miejsce zajęli kolejno:
Krzysztof Powałka, Jan Poczyńczuk i Wojciech Niziński.

            Dwa tygodnie później odbyły się kolejne zawody – tym razem walczono o Puchar Topiela. Były to zawody spinningowe, które jednocześnie rozpoczęły sezon szczupakowy. Wzięło w nich udział aż 19 wędkarzy. Niestety ryba okazała się zbyt mała, by można było
ją wyłowić, i każda złowiona sztuka trafiła z powrotem do wody, a przeznaczone puchary zostały przekazane na kolejne zawody.

            3 czerwca 2012 roku Klub Wędkarstwa Sportowego „Trotka” wraz z Urzędem Gminy i Miasta Sianów zorganizowało już po raz szósty z rzędu Otwarte Zawody Spławikowe
z okazji Dnia Dziecka. Zawody przeznaczone dla dzieci cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Tym razem wzięło w nich udział aż 53 dzieci w wieku od 3
do 16 lat, byli to zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. W zawodach tych bardzo istotne jest, że każde dziecko otrzymuje nagrodę, w tym roku były to między innymi puchary, sprzęt wędkarki, przybory szkolne i różne gadżety. Nagrody wręczali Burmistrz Gminy i Miasta Sianów Maciej Berlicki oraz Zastępca Burmistrza Marcin Posmyk.

            Następne zawody – „Ryby Topiela” odbyły się 29 lipca 2012 roku. Podzielone zostały
na dwie kategorie: spławik i spinning, a wzięło w nich udział 9 zawodników. W kategorii spławik na podium stanęli kolejno: Waldemar Bartosiewicz, Wojciech Niziński oraz Jan Małachowski. W spinningu zaś najlepsi okazali się: Jakub Bielaszewski, Piotr Motyl oraz Edward Czerenkiewicz.

            Kolejnymi zawodami zorganizowanymi przez Koło w Sianowie były Zawody Spławikowe na Jeziorze Topiele. Odbyły się one 30 września 2012 roku, udział wzięło 13 wędkarzy. Pierwsze trzy miejsca zajęli kolejno: Edward Czerenkiewicz, Marcin Osękowski oraz Jakub Bielaszewski.

            Ostatnie zawody zamykające sezon wędkarski odbyły się 28 października 2012 roku. Były to zawody spinningowe, a miały miejsce na Jeziorze Topiele. W zawodach wzięli udział wędkarze seniorzy oraz juniorzy. W kategorii osób dorosłych na podium stanęli: Krzysztof Powałka, Wojciech Niziński oraz Mariusz Barycza. Juniorów reprezentowali: Kacper Ciszek, Kacper Serwa oraz Maciej Małachowski.