Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Sprawozdanie 2013

Sprawozdanie z działalności Koła PZW nr 64 w Sianów za rok 2013

 

Wraz z początkiem roku 2013 rozpoczęły się prace dostosowujące linię brzegową jeziora Topiele do celów wędkarskich. Dzięki współpracy z właścicielem gospodarstwa rybackiego w Sianowie panem J. Dadoniem możliwe było usunięcie pasa roślin brzegowych a także pogłębienie dna jeziora.

W roku 2013 nasze koło zorganizowało kilka zawodów wędkarskich. Pierwsze zawody które równocześnie były dla nas rozpoczęciem sezonu odbyły się 3 lutego na rzece Grabowej w Jeżyczkach i były to zawody Pstrągowe. W zawodach wzięło udział 8 wędkarzy ,tylko dwóm z nich udało się złapać rybę. Pierwsze miejsce zajął Grzegorz Boguś (troć 0,84 kg) , drugie miejsce zajął Waldemar Bartosiewicz (pstrąg 0,66 kg).

Następnymi zawodami były zawody Morskie z plaży 7 kwietnia które odbyły się między Łazami a Dąbkowicami.W zawodach wzięło udział 10 zawodników. Pierwsze miejsce zajął Bogusław Siwiela (0,18 kg flądry), drugie miejsce zajął Krzysztof Powałka (0,14 kg flądry). Byli to jedyni wędkarze którzy mogli się pochwalić złowioną rybą tego dnia.

21 kwietnia odbyły się po raz VI Zawody o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Sianów. W zawodach udział wzięło 15 wędkarzy. Klasyfikacja zawodów przedstawiała się następująco: pierwsze miejsce Krzysztof Powałka (3,1 kg ryby), drugie miejsce Wojciech Jegliński (1,06 kg ryby), trzecie miejsce Jan Małachowski (0,14 kg ryby). Zwycięzcom puchary i nagrody rzeczowe wręczył Burmistrz Gminy i Miasta Sianów pan Maciej Berlicki.

Dnia 27 kwietnia członkowie naszego koła brali udział w porządkowaniu brzegu jeziora Topiele, nieocenioną pomoc zaoferowała firma MATYSZ-DREW która użyczyła koparki. Wspólnie mogliśmy przygotować brzeg dla wędkarzy.

Dnia 1 maja 2013r. odbyły się zawody spinningowe "Ryby Topiela" otwierające sezon szczupakowy. Zawody miały miejsce na Jeziorze Topiele, a wzięła w nich udział rekordowa liczba uczestników, bo aż 35 (w tym 5 juniorów). Do udziału w tych zawodach zaprosiliśmy także naszych kolegów i koleżanki z Koła Rosnowo. W trakcie zawodów złowiono 24 szczupaki i 4 okonie. W kategorii juniorów zyciężył Kacper Serwa z koła Sianów (1,54 kg ryby). W kategorii seniorzy na podium staneli kolejno: pierwsze miejsce Wojciech Jegliński z  koła Sianów (2,18 kg ryby), drugie miejsce Damian Wanga z koła Rosnowo (2,10 kg ryby), trzecie miejsce Marek Czerenkiewicz z koła Sianów (2 kg ryby).

Już po raz siódmy nasze koło wraz z Urzędem Gminy i Mista Sianów organizowało Otwarte Zawody Spławikowe z okazji Dnia Dziecka. Zawody odbyły się 2 czerwca i zgromadziły 59 dzieci w wieku od 5 do 18 lat. W zawodach wzięło udział 39 chłopców i 20 dziewczynek. Po za konkursem zgłosiło się również 10 maluszków poniżej piatego roku życia. Zwycięzcami zawodów zostali: pierwsze miejsce Sebastian Bodys (9lat), drugie miejsce Kuba Michalkiewicz (12 lat), trzecie miejsce Pamela Barycza (14 lat). Dodajmy również że każde dziecko otrzymało upominek.

W dniu 25 sierpnia 2013 odbyły się zawody gruntowe na Jeziorze Topiele. Były to zawody otwarte, udział wzięli członkowie Koła Sianów oraz goście z Polanowa. Łącznie do zawodów stanęło 12 uczestników, w tym jedna przedstawicielka płci pięknej - która rozłożyła panów na łopatki i wygrała zawody. Oto kolejność zawodów: pierwsze miejsce Pamela Barycza (5,20 kg karp), drugie miejsce Dariusz Wietecha (1,86 kg ryby), trzecie miejsce Wojciech Niziński (1,42 kg ryby). Ostatnie zawody przeprowadzone przez nasz klub odbyły się 13 października na jeziorze Topiele było to Spinningowe zakończenie sezonu. W zawodach udział wzięło 14 wędkarzy. Pierwsze miejsce zajął Marek Czerenkiewicz z koła Sianów (1600 pkt), drugie miejsce Wanga Damian z koła Rosnowo (1450 pkt), trzecie miejsce Kos Marcin z koła Przylesie Koszalin (950 pkt). W klasyfikacji Grand Prix Wędkarz Roku z pośród członków naszego koła najlepszy okazał się Krzysztof Powałka (29 pkt), drugie miejsce Marek Czerenkiewicz (28 pkt), trzecie miejsce (ex aequo) Grzegorz Boguś, Bogusław Siwiela i Pamela Barycza (po 15 pkt).

Członkowie naszego koła brali również udział w zawodach organizowanych przez inne koła.

W dniu 07.07.2013 r. na Jeziorze Rosnowskim  Koło PZW  nr 61  w Rosnowie zorganizowało zawody w kategorii spławikowej i spinningowej. W zawodach wzięło udział 29 wędkarzy miejscowych oraz gości z Sianowa, Koszalina i Kołobrzegu. W kategorii spinningowej która rywalizowała z łódek zwycięstwo dwóch kolegów z naszego koła. Pierwsze miejsce zajął Waldemar Bartosiewicz a drugie miejsce zajął Grzegorz Boguś.

Dnia 11 sierpnia 2013 r. w Rosnowie odbyły się zawody związane z obchodami 60 lat Okręgu PZW Koszalin. Nad jeziorem Rosnowskim, Kanałem Energetycznym i łowisku "Wyspa" wędkarze rywalizowali ze sobą w trzech dyscyplinach: spławikowej, spinningowej i gruntowej. W zawodach wzięło udział 6 przedstawicieli Koła PZW Sianów. Waldemar Bartosiewicz, Grzegorz Boguś, Jakub Bielaszewski zmierzyli się w spinningu a Wojciech Niziński, Krzysztof Powałka i Bogusław Siwiela w dyscyplinie gruntowej. Chcielibyśmy pochwalić członka naszego Koła - Bogusława Siwielę, gdyż otrzymał medal z podziękowaniem za długoletnią współpracę. Serdecznie gratulujemy!

Braliśmy również udział w Festynie Wędkarskim „Puchar Ziemi Koszalińskiej” który zgromadził bardzo wielu wędkarzy z całego okręgu. Nasz kolega Grzegorz Boguś zajął w kategorii spinning z brzegu piąte miejsce a Krzysztof Powałka w kategorii spinning z łodzi szóste miejsce.

Godnym odnotowania jest fakt że nasze koło posiada również swój profil na portalu społeczniościowym Facebook. Prowadzeniem profilu na facebooku zajmuje się Wojciech Niziński. Został również zmieniony admin strony Pzw Sianów na portalu www.pzw.org.pl stroną zajmuje się teraz Krzysztof Powałka.