Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Zebranie Plenarne Zarządu Okręgu PZW w Kaliszu

Aktualności | 2018-11-23 | Publikujący: Okręg PZW w Kaliszu

 

 

 W dniu 20.11.2018 odbyło się Zebranie Plenarne Zarządu Okręgu PZW w Kaliszu z udziałem Przewodniczących Komisji:

 • Okręgowej Komisji Rewizyjnej,
 • Okręgowego Sądu Koleżeńskiego,
 • Okręgowej Komisji Ochrony Wód.

Zebranie otworzył Prezes Kol. Wojciech Zuszek, który przywitał zebranych oraz pracowników biura Z.O. i dalej prowadził zebranie. Przyjęto porządek obrad i protokół z ostaniego zebrania. Kol. Mocek przedstawił realizację wniosków i uchwał z poprzedniego zebrania oraz poinformował o pracy Prezydium między zebraniami plenarnymi. Zatwierdzono uchwały Prezydium. W oparciu o zalecenia wydane przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, po dogłębnej debacie podjęto uchwałę zatwierdzającą tabelę składek na ochronę i zagospodarowanie wód Okręgu PZW w Kaliszu na rok 2019. Nastepnie:

 • podsumowano sezon sportowy,
 • przyjęto informację o gospodrace rybacko - wędkarskiej.
 • podjęto uchwały:
 • w/s porozumień międzyokręgowych - o wzajemnym uznawaniu składek członkowskich,
 • w/s kampanii sprawozdawczej,
 • zmianę uchwały w/s gospodarza wody.

 

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (18)

 • krkr Data dodania: 12 dni temu Oceń: -11 + / -

  Rozwiń
 • krkr Data dodania: 12 dni temu Oceń: -12 + / -

  Rozwiń
 • Kasprzak Jakub Data dodania: 12 dni temu Oceń: 17 + / -

  Mam jechać nad wodę przed północą i po ciemku się rozkładać ?? Przecież można by wybierając dzień, wybrać też godziny (mam zamiar łowić 29.11.2018r. od 5:00 do 30.11.2018 do 5:00). To jest logiczne. A nie tak jak teraz, to jadąc na nockę muszę wykupić dwie doby, a łącznie połowię tylko 12-14 godz (bo pojadę koło 18 do 8 nast. dnia). Dobrze, że stworzono e-zezwolenia, bo nie traci się czasu na wycieczki do Okręgu ale taki system trzeba było zrobić z głową.
  Jestem ciekawy czy osoby z naszego Okręgu czytają te nasze komentarze, apele i dyskutują nad nimi, że może warto posłuchać głosu ludu, coś zmienić. Czy czytając mają ubaw na zasadzie "humor z zeszytów szkolnych".

 • Kasprzak Jakub Data dodania: 12 dni temu Oceń: 13 + / -

  Nawiązując do porozumień, to jest śmiech na sali. Może któryś z Kolegów Wędkarzy mi wyjaśni, bo ja tego nie rozumiem. Dlaczego z sąsiednimi Okręgami: Wrocław, Opole, Sieradz, Poznań mamy dopłatę - a jest blisko i można by jechać, a Słupsk, Kielce i inne "0".
  Jeszcze jedna sprawa: jak Okręgi się dogadują ws. porozumień. Osoba z kieleckiego chciała łowić w kaliskim - skoro jest porozumienie to po co trzeba w dowolnym kole załatwiać zezwolenie/rejestr na nasz Okręg, kiedy taka osoba zda dokumenty, pic na wodę.
  Ile było apeli do Zarządu Okręgu ws. utworzenia łowiska ''złów i wypuść'' czy podniesienia wymiarów ochronnych i co nic z tym nie zrobiono, może jeden wyjątek Szałe. Okręg tłumaczy się zarybieniami, chyba napełnianiem lodówek mięsiarzy. Ktoś w Okręgu zna się w ogóle na finansach, przeliczył ktoś ile kosztuje polityka zarybieniowa jaka jest teraz prowadzona, przeliczył ktoś ile było by oszczędności choćby na jednym łowisku jeżeli byłby zakaz zabierania ryb. Na takim łowisku zamiast zarybiać ''drobiazgiem'' zarybić większymi sztukami. Może Okręg dodatkowy by zarobił bo prawdopodobnie zaczęli by przyjeżdżać wędkarze z innych okręgów, jakby się rozniosło że można połowić fajne duże ryby. Nooo na pocz. trochę by to kosztowało, zainwestowanie w infrastrukturę: pomosty, kosze, ławki itp. Byłaby konkurencja do komercji ? byłaby ! Takie oszczędności zainwestować w następne zbiorniki lub poprawę wygody itp. na obecnych zbiornikach.
  Jeszcze co mnie śmieszy, jadę nad wodę i widzę kartkę: "Zarybiono karpiem i amurem, zakaz połowu tych ryb" i co mam z tym zrobić, powiedzieć czy wysłać sms karpiom i amurom, "słuchajcie !! przyjechałem połowić ale WY z dala od haczyka".
  Kolejna sprawa e-zezwolenia, nie wiem czy osoby, które ustaliły dobę są jakimiś sowami czy nietoperzami ? Kto normalny będzie liczył dobę dla wędkarzy od godz 0:00 do 23:59 czy nawet 24:00.

 • krkr Data dodania: 12 dni temu Oceń: -18 + / -

  Rozwiń
 • x Roman Data dodania: 12 dni temu Oceń: 4 + / -

  zamela

  Co roku składki sa podnoszone o +-15zł wiadomo inflacja na razie inflacja bo niebawem może być hiper inflacja jak komuchy będą dalej tak redystrybuować pieniądze ale to jest pikuś bo nawet niech na "karta" kosztuje 500zł ale w zamian zero paszorybu tylko rodzime gatunki , ogrom ryb , ohrona wód , dbanie o akweny .
  Sprawa numer 2 ciekawe jakie będą porozumienia to może być dopiero niezły kasztan bo w roku 2018 mamy porozumienia z 6 okręgami na dodatek na końcu tej krainy pomiędzy Bugiem a Odrą bo jakies umowy 50/50 to nie sa porozumienia to kpina żeby wszędzie dopłacać , czekam za mapką na 2019 może pora zmienić okręg na ten który ma dogodniejsze porozumienia .

 • araya Data dodania: 12 dni temu Oceń: -15 + / -

  Rozwiń
 • araya Data dodania: 12 dni temu Oceń: -8 + / -

  Rozwiń
 • Cypek11 Data dodania: 12 dni temu Oceń: 0 + / -

  Koledzy czytając wasze wpisy muszę się wtrącić.Odrazu zaznaczam że jestem wędkarzem ktory wędkuje tylko na komercji ewentualnie spininguje.Żadne koło nie jest uprawnionym do rybactwa więc o jakich zmknięciach zbiorników przez koło tutaj mowa? Każde zamknięcie zbiornika przez gospodarza danego koła jest bezprawne.

 • PRZEMEK Data dodania: 13 dni temu Oceń: 6 + / -

  gorczas1

  Tak to prawda ilu wędkarzy tyle zdań.Zarząd Koła PZW przy WSK Kalisz ,również nie wprowadził zakazu połowu na zbiorniku Murowaniec ze względu zarybienie .Ale zobowiązał-poprosił Społeczną Straż Rybacką działającą przy Kole PZW przy WSK Kalisz na wzmożenie kontroli zbiornika Murowaniec w tym okresie.
  Według otrzymywanych informacji z kontroli zbiornika nie zauważono wzmożonego połowu ryb-gatunku karp czy lin.Druga sprawa obecnie panujące warunki atmosferyczne i regulacja stanu wody do stanu jesiennego nie sprzyjają połowie gatunków ryb (karp).

 • powalowski pawel Data dodania: 13 dni temu Oceń: 17 + / -

  Kolego koras ,aby nikt nie posądził nas o prywatę zamykanie zbiornika po zarybieniu jest w przypadku koła Kalisz Miasto w gestii walnego zgromadzenia koła,zdania są podzielone,ale zawsze możesz przyjść na zebranie i zagłosować za zamykaniem po zarybieniu.A tak na marginesie jesienne zarybienia to był kroczek i w związku z tym jest trochę za mały by go łowić.

 • koras72 Data dodania: 13 dni temu Oceń: -10 + / -

  Rozwiń
 • krkr Data dodania: 13 dni temu Oceń: 15 + / -

  Jeżeli jednak panowie nie potraficie działać jak inne okręgi na rzecz swoich kolegów wędkarzy, nie macie siły, nie macie chęci, a może zwyczajnie jesteście już zmęczeni pastowaniem tych zaszczytnych funkcji, to może czas zostawić tę pracę młodszym, bardziej operatywnym i chętnym do normalnej pracy dla dobra ogółu?
  Czy dla tych ograniczeń w dostępie do wód, beznadziejnym porozumieniom podnosicie składki?

 • krkr Data dodania: 13 dni temu Oceń: -17 + / -

  Rozwiń
 • krkr Data dodania: 13 dni temu Oceń: -22 + / -

  Rozwiń
 • powalowski pawel Data dodania: 13 dni temu Oceń: 11 + / -

  Koledzy Kasprzak i araya chciałbym was trochę wyprostować. Świat tak jest urządzony że ciągle coś drożeje,więc aby utrzymać poziom zarybień i innych wydatków trzeba podnosić składki.Koszty zakupu ryb czy też koszty finansowania infrastruktury nad naszymi wodami ciągle rosną więc ktoś musi za to zapłacić. Aby dowiedzieć się co i za ile zostało zrobione wystarczy przyjść na walne zebranie swojego koła i zadać takie pytanie przedstawicielowi okręgu. Opowiadanie bredni że nic się nie robi jest niesprawiedliwe. Zupełnie niezrozumiałe jest także życzenie upadku naszemu okręgowi,ciekawe gdzie połowicie jak okręg zostanie wchłonięty przez któregoś sąsiada,niech dotrze wreszcie do wszystkich wędkarzy ,że mamy ryby tylko dzięki działaniom okręgu i jakiekolwiek osłabianie go czy przechodzenie do sąsiadów to jest strzał w stopę. Mój post nie jest próbą nakładania wazeliny naszym władzom,wobec których także jestem krytyczny,chcę jedynie zwrócić kolegom uwagę ,że nie warto się wypowiadać nie mając podstawowej wiedzy. Krytykujcie władze za konkretne działania lub ich brak co niestety często ma miejsce ,ale nie wypisujcie takich farmazonów. A tak dla większej refleksji zobaczcie co stało się z Kaliszem gdy przestał być miastem wojewódzkim - rozwój stop. Moim skromnym zdaniem to samo czeka naszych wędkarzy jak nie zawalczą o Swój Okręg.

 • araya Data dodania: 14 dni temu Oceń: -5 + / -

  Rozwiń
 • Kasprzak Jakub Data dodania: 15 dni temu Oceń: -7 + / -

  Rozwiń