Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Komunikat Okręgowego Kapitanatu Sportowego Okręgu w Kaliszu!

Aktualności | 2018-02-22 | Publikujący: Okręg PZW w Kaliszu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Ostrów Wlkp. 22.02.2018

 


Zarządy Kół i Klubów PZW Okręg w Kaliszu

 


1. Zgodnie z Planem działania na 2018 rok Okręgowego Kapitanatu Sportowego Okręgu w Kaliszu, oraz zgodnie z Uchwałą Nr 105 Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego z dnia 18 grudnia 2015 roku w sprawie weryfikacji Sędziów PZW oraz nadania tytułu Sędziego Honorowego PZW i Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego PZW część II.1 Sprawy Sędziowskie, Okręgowy Kapitanat Sportowy Okręgu w Kaliszu przeprowadzi weryfikację wszystkich sędziów klasy Podstawowej i Okręgowej Okręgu w Kaliszu.

 

ZOSW część II.1 Sprawy Sędziowskie

 

1.4. Wymagania stawiane sędziom: a) sędzią klasy podstawowej może zostać członek PZW, który wykaże się przed komisją egzaminacyjną, powołaną przez właściwy OKS znajomością regulaminów zawodów w dyscyplinach wędkarskich lub w dyscyplinie rzutowej i praktyczną umiejętnością sędziowania;

 

ZOSW część II.1 Sprawy Sędziowskie

 

1.4. Wymagania stawiane sędziom: b) sędzią klasy okręgowej w dyscyplinach wędkarskich lub w dyscyplinie rzutowej może zostać aktywny sędzia klasy podstawowej danej dyscypliny, który po co najmniej 2 - letnim wykonywaniu funkcji sędziego, wykaże się przed komisją egzaminacyjną, powołaną przez właściwy OKS - znajomością zasad organizacji sportu wędkarskiego, regulaminów danej dyscypliny, przepisów dotyczących spraw sędziowskich oraz praktyczną umiejętnością sędziowania odpowiednich dyscyplin.


UWAGA:

 

ZOSW część II.1 Sprawy Sędziowskie

 

1.8. Ważność licencji sędziowskiej wynosi 3 lata. Licencje (poza krajową i międzynarodową) przedłuża okręgowy kapitanat sportowy. OKS winien przeprowadzić weryfikację sędziów klasy podstawowej i okręgowej w przypadku wprowadzenia zmian w regulaminach lub w razie wyraźnego braku aktywności sędziego, nie rzadziej niż raz na 3 lata. Weryfikację sędziów klasy krajowej przeprowadza Główny Kapitanat Sportowy z inicjatywy własnej raz na 3 lata lub na wniosek właściwego OKS. Sędzia, który nie zaliczy weryfikacji z wynikiem pozytywnym zostaje przeniesiony o jedną klasę niżej, a sędzia klasy podstawowej traci licencję sędziowską. w związku z powyższym prosimy o przesłanie w nieprzekraczalnym terminie 15.03.2018:

 1. Wykazu osób zgłaszanych do weryfikacji Sędziów Klas Podstawowej oraz Okręgowej. (według załączonych list. Jeżeli osoba jest kandydatem na sędziego i nie posiada licencji sędziego wpisujemy w rubryce - data zawodów- kandydat na sędziego).
 2. Wykazu osób, które Zarządy Kół wnioskują o nadanie tytułu Sędziego Honorowego PZW Dyscyplin Wędkarskich Klasy Podstawowej lub Okręgowej wraz z wnioskiem (regulamin oraz wzór wniosku przyznania tytułu Sędziego Honorowego Klasy Okręgowej i Podstawowej w załączeniu).      
 3.    UWAGA: 
 4. 1. Koszty związane z przyjazdem na weryfikację pokrywają macierzyste Koła PZW lub osoby przyjeżdżające na weryfikację we własnym zakresie. 2. Osoby przyjeżdżające na weryfikację muszą przywieść ze sobą zdjęcie (legitymacyjne) na licencję.

3. Sugeruje się (zaleca) Kapitan Sportowy Koła powinien posiadać licencję Sędziego PZW.

Załączniki:

 1. Wykaz osób z Koła zgłaszanych do weryfikacji na Sędziego PZW Klasy Podstawowej.
 2. Wykaz osób z Koła zgłaszanych do weryfikacji na Sędziego PZW Klasy Okręgowej.
 3. Wykaz osób z Koła zgłaszanych do Nadania tytułu „Sędzia Honorowy PZW Dyscyplin Wędkarskich".
 4. Regulamin przyznania tytułu „Sędzia Honorowy PZW Dyscyplin Wędkarskich".
 5. Wzór wniosku o nadanie tytułu „Sędzia Honorowy PZW Dyscyplin Wędkarskich".

 

Komunikat Okręgowego Kapitanatu Sportowego Okręgu w Kaliszu

 

1. Zgodnie z Planem działania na 2018 rok Okręgowego Kapitanatu Sportowego Okręgu w Kaliszu, oraz zgodnie z Uchwałą Nr 105 Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego z dnia 18 grudnia 2015 roku w sprawie weryfikacji Sędziów PZW oraz nadania tytułu Sędziego Honorowego PZW i Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego PZW część II.1 Sprawy Sędziowskie, Okręgowy Kapitanat Sportowy Okręgu w Kaliszu przeprowadzi weryfikację wszystkich sędziów klasy Podstawowej i Okręgowej Okręgu w Kaliszu wraz ze szkoleniem i egzaminami kandydatów na sędziów.

 

ZOSW część II.1 Sprawy Sędziowskie

 

1.4. Wymagania stawiane sędziom:

a) sędzią klasy podstawowej może zostać członek PZW, który wykaże się przed komisją egzaminacyjną, powołaną przez właściwy OKS znajomością regulaminów zawodów w dyscyplinach wędkarskich lub w dyscyplinie rzutowej i praktyczną umiejętnością sędziowania;

 

ZOSW część II.1 Sprawy Sędziowskie

 

1.4. Wymagania stawiane sędziom:

b) sędzią klasy okręgowej w dyscyplinach wędkarskich lub w dyscyplinie rzutowej może zostać aktywny sędzia klasy podstawowej danej dyscypliny, który po co najmniej 2 – letnim wykonywaniu funkcji sędziego, wykaże się przed komisją egzaminacyjną, powołaną przez właściwy OKS – znajomością zasad organizacji sportu wędkarskiego, regulaminów danej dyscypliny, przepisów dotyczących spraw sędziowskich oraz praktyczną umiejętnością sędziowania odpowiednich dyscyplin.

 

UWAGA:

 

ZOSW część II.1 Sprawy Sędziowskie

 

 

1.8. Ważność licencji sędziowskiej wynosi 3 lata. Licencje (poza krajową i międzynarodową) przedłuża okręgowy kapitanat sportowy. OKS winien przeprowadzić weryfikację sędziów klasy podstawowej i okręgowej w przypadku wprowadzenia zmian w regulaminach lub w razie wyraźnego braku aktywności sędziego, nie rzadziej niż raz na 3 lata.

Weryfikację sędziów klasy krajowej przeprowadza Główny Kapitanat Sportowy z inicjatywy własnej raz na 3 lata lub na wniosek właściwego OKS.

Sędzia, który nie zaliczy weryfikacji z wynikiem pozytywnym zostaje przeniesiony o jedną klasę niżej, a sędzia klasy podstawowej traci licencję sędziowską.

2. Zarządy Kół mogą wystąpić do Okręgowego Kapitanatu Sportowego Okręgu w Kaliszu z wnioskiem o nadanie tytułu Sędziego Honorowego PZW Dyscyplin Wędkarskich, Klasy Podstawowej lub Okręgowej.

W związku z powyższym wszyscy sędziowie i kandydaci na sędziów PZW klasy podstawowej i okręgowej proszeni są o bezzwłoczny kontakt w tej sprawie z Zarządami swoich Kół (w terminie do dnia 10 marca 2018 roku).

 

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • mjanek Data dodania: 8 miesięcy temu Oceń: 0 + / -

  Jak widać jedno koło tj.WSK Kalisz obchodzi dzisiaj 19 marca Dzień Wędkarza.Ani Okręg nawet Zarząd Główny zapomnieli o tym święcie.Widać komu zależy na Wędkarzach

 • Dabrowski Wojtek Data dodania: 9 miesięcy temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • PRZEMEK Data dodania: 9 miesięcy temu Oceń: 6 + / -

  gorczas1

  Sędziów i kandydatów na sędziów z Koła PZW przy WSK Kalisz proszę o kontakt w terminie do 6 marca 2018 r ,
  kontakt osobisty lub telefoniczny (pod numerem tel. 693680092)
  Pozdrawiam.
  Kapitanat Sportowy Koła PZW przy WSK Kalisz
  Przemysław Górka