Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

VII KLUBOWE MISTRZOSTWA POLSKI w WĘDKARSTWIE SPINNINGOWYM


   W dniach 18-21.08.2011r. na zbiorniku zaporowym Turawa i rzece Nysa Kłodzka, zostały rozegrane Klubowe Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spinningowym. Organizatorem zawodów był Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu, wraz z miejscowym klubem Syrenka Turawa. W mistrzostwach wystartowały 53 trzyosobowe drużyny klubowe z całego kraju. Teren mistrzostw stanowiły trzy sektory:

A zbiornik Turawa, część płytka, wschodnia.

B zbiornik Turawa, część głęboka, zachodnia.

C rzeka Nysa Kłodzka, na odcinku od Piątkowic do Melarzowic.

Losowanie sektorów odbyło się komputerowo, każdy z członków drużyny obławiał kolejno dany sektor, według ustalonej kolejności.Okręg Kalisz reprezentowały 2 drużyny z Pleszewa:

PPL-SPIN I : Mirosław Sójka, Dariusz Wojtkowiak, Jarosław Kuczkowski

PPL-SPIN II : Piotr Grzeszczak, Mariusz Kaźmierowski, Artur Pietrowski

Dodatkowo w ekipie GOBIO Namysłów III (O/Opole), wystartowało 2 członków O/Kalisz z koła Wieruszów Miasto, Grzegorz Kamiński i Dariusz Drab.

   Podczas trwania imprezy zawodnicy musieli się zmagać z różnymi warunkami atmosferycznymi, pierwszego dnia z powodu gwałtownej burzy zawody zostały przerwane po 5godzinach (2h do końca), drugi dzień to ładna pogoda ale bardzo mocny wiatr i wysoka fala, trzeci dzień to spokojna powierzchnia wody i palące słońce. Na zalewie rybą dominującą były okonki (przeważnie pomiędzy 18-20cm), trzeba było przerzucić około 50sztuk "+-" siedemnastek żeby trafić miarowego, zdarzały się garbusy po 35cm, kilka szczupaków i jeden sandacz. Na wyniki miało wpływ wiele czynników: mobilność, wielkość i szybkość jednostek pływających (stabilniejsze łodzie z szybkimi spalinowymi silnikami miały przewagę), znajomość specyfikacji zbiornika i zachowania ryb, wytrenowanie, umiejętność posługiwania się trokiem, no i szczęście... Nysa przynosiła okonie, klenie, jazie, sporadyczne szczupaki i bolenie. Brzegi rzeki bardzo zakrzaczone, trudny mało dostępny teren, woda wciąż się podnosiła i mocno ciągła. Na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna WWKS CASUS Toruń w składzie Paweł Żerkowski, Arkadiusz Gościnny, Grzegorz Fydryszewski. Po weryfikacji wyników przez Główny Kapitanat Sportowy na drugie miejsce awansował Klub Ziemi Piotrkowskiej, na trzecim miejscu znalazł się ostatecznie NURT Książ Wielkopolski. W klasyfikacji indywidualnej najlepszym okazał się Ireneusz Gębski z NKS Piła.

   Członkowie Pleszewskiego Klubu łowili z zmiennym szczęściem... łowiono okonie, klenia i jazia, czasami mimo mnóstwa brań krótkich ryb nie udawało się zaliczyć tury. Ostatniego dnia dwóch reprezentantów PPL-SPIN I wygrało sektory, Dariusz Wojtkowiak w sektorze "A" złowił 24 okonie, Mirosław Sójka w sektorze "C" wyholował okazałego szczupaka 92cm. Dodatkowo w godzinie po szczupaku Mirosław Sójka miał jeszcze na kiju suma około 80-90cm, nie mógł go podebrać poplątanym podbierakiem i ryba w końcu spadła... W końcowej klasyfikacji PPL-SPIN II uplasował się na 21miejscu, a PPL-SPIN I na 37 miejscu.Najlepszy wynik w nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej osiągnął Artur Pietrowski, zajął 9 miejsce. PPL-SPIN przy dekoracji był więc wyczytywany trzykrotnie, puchary dla Dariusza Wojtkowiaka i Mirosława Sójki za wygranie sektorów i statuetka dla Mirka Sójki za największą rybę zawodów. Wiele się nauczyliśmy dzięki tej imprezie (troka, wyścigów, miejscówek), z lepszymi miejscami mogliśmy liczyć tylko na farta. Teraz patrząc na to wszystko na "zimno" zrobiliśmy to co na tą chwile i możliwości było w naszym zasięgu...

Start w Mistrzostwach, nie był by możliwy gdyby nie wsparcie: Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Kaliszu, Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie, Starostwo Powiatowe w Pleszewie, Sport Pleszew sp. z o. o. .

Serdeczne podziękowania dla osób, które dzięki swojemu zaangażowaniu pomogły nam w zorganizowaniu wyjazdu na w/w mistrzostwa.

                                                                                                          Piotr Grzeszczak

FOTO - autor

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • belleisle Data dodania: 8 lat temu Oceń: 3 + / -

  Dokładnie, Jarek ma racje...
  Grzegorz dzięki za wszelkie informacje, gdyby nie Twoje podpowiedzi jak wyglądały Klubowe Mistrzostwa O/Opole, to nie mieli byśmy pojęcia jak przygotować się na te zawody.

  Przy okazji, chce jeszcze podziękować wszystkim osobą, które poświęciły swój czas, żeby odpisywać na nasze zapytania dotyczące sektorów mistrzostw... często były to prawdziwe szczegółowe referaty ;-)
  DZIĘKI PANOWIE !

 • Kuczkowski Jarosław Data dodania: 8 lat temu Oceń: 3 + / -

  jarek775

  Spore podziękowania należą się Grzegorzowi Kamińskiemu za setki wskazówek dotyczących Turawy... Zreszta na chłopaków z Gobio Namysłów można w każdych Mistrzostwach liczyć! :)

 • Kamiński Grzegorz Data dodania: 8 lat temu Oceń: 4 + / -

  szczepan5

  to trzeba przyznać Pleszewski PPL- SPIN pokazał się z jak najlepszej strony na tych mistrzostwach tak jak opisał to PIOTREK nie było łatwo nie znając wody nie dysponując mocnym silnikiem i dostosowaną łodzią oraz iwielu innych czynników wpływających na sukces ale z obserwacji chłopaków z PPL-SPIN zawsze muskają o czołowe miejsca a już na pewno potrafią dostosować się do danego łowiska i połowić tak aby deptać po nogach najlepszym i z większym lub mniejszym rezultatem być w pobliżu pudła a to za sektor a to za największe ryby wyniki te zarówno w tych zawodach jak i zawodach z wcześniejszych lat zarówno tych na szczeblu wojewuckim jak i krajowym świadczą o dobrej klasie zawodników z którymi na wszystkich zawodach trzeba się liczyć !!!!!