Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Spinningowy Wice Mistrz Okręgu w Kaliszu - Gzregorz Kamiński na Mistrzostwach Polski seniorów w wędkarstwie spinningowym.

W pierwszy weekend października na zalewie Zegrzyńskim pod Warszawą odbyły się  Mistrzostwa Polski seniorów w wędkarstwie spinningowym. Organizatorem zawodów był Okręg Mazowiecki. W zawodach wystartowało 129 zawodników reprezentujących Okręgi Polskiego Związku Wędkarskiego - Mistrzowie Okręgów oraz zawodnicy uprawnieni do startu w zawodach Grand Prix. Reprezentantem Okręgu Kaliskiego był członek Koła PZW Wieruszów-Miasto Grzegorz Kamiński.

Jako debiutant w tej randze zawodów może je zaliczyć do udanych. Nasz zawodnik rozkręcał się z tury na turę zajmując coraz wyższe miejsca w sektorach. Pierwszą turę z wynikiem 450 pkt zakończył na 27 miejscu. W drugiej turze poprawił swój wynik, z 940 pkt zajął 18 miejsce. Trzecia ostatnia tura w jego wykonaniu była najlepsza, z wynikiem 1040 pkt zajął 13 miejsce. Ostatecznie po trzech turach nasz zawodnik uplasował się na 48 miejscu. Największą rybę jaką złowił to szczupak 51,9 cm.

Zwycięzcą Spinningowych Mistrzostw Polski 2011 został Czajkowski  Sławomir z Okręgu Nadnoteckiego Piła. Drugie miejsce zajął Śmiejkowski Radosław z Okręgu Zielona Góra, a trzecie Wowra Dariusz z Okręgu Katowice.

W zawodach łowiono głównie okonie (1533 sztuk), szczupaki (169 sztuk) oraz pojedyńcze sztuki boleni (3 szt.) i sandacza (2 szt.). Najdłuższą rybą zawodów, szczupaka długości 84,4 cm złowił  Arkadiusz WALUGA z Okręgu Katowickiego.

                                                                                              Drab Darek

 

 

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

 • Kamiński Grzegorz Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  szczepan5

  jak to by powiedziała Chylińska dup.... nie urwało ja na to wszystko mogę powiedzieć nie było żle a dobrze wcale !!! przygotowanie logistyczne owszem było dobre ale niestety w porównaniu do innych zawodników okazywało się mierne byli zawodnicy którzy z racji wieloletniego członkostwa w kadrze Narodowej mieli okazję poznać tą wodę wcześniej w ramach kilku organizowanych zawodach eliminacyjnych, zawodach z przed kilku lat w pierwszej właśnie 20-ce są nazwiska wieloletnich członków kadry, mistrzów świata indywidualnych medalistów tych właśnie mistrzostw ludzi którzy w kadrze utrzymują się od kilku lat a co za tym idzie są w czołówce wszystkich eliminacyjnych zawodach na szczeblu ogólnopolskim nie można twierdzić że łowią oni jakoś bardziej rewelacyjnie ale obycie z wodą i ta właśnie szeroko pojęta logistyka daje im nie rzadko przewagę . w związku z tym pomijając 20/30 znanych nazwisk wynik nie okazuje się tak zły ale jadąc na tego typu zawody trzeba jechać po to by okazać się lepszym od znanych wyjadaczy w dziedzinie polskiego spinningu i tu plan się nie powiódł nie poszło w pierwszej turze pływając z jak się okazało z lepszym zawodnikiem zapłaciłem niezłe frycowe ucząc się dopiero od lepszego 2 i 3 tura była moja ogarnięty po pierwszej porażce to ja znajdowałem miejscówki i łowiłem pod siebie i wyniki 2 i 3 tury były dla mnie satysfakcjonujące owszem zabrakło troszkę szczęścia siadły ryby o mm poniżej wymiarów były spinki i obcinki ale cóż takie to są ryby !!pocieszeniem jest jednak fakt zostawienia w tyle 81 zawodników z dużo silniejszy okręgów i większym wędkarskim bagażem sukcesów!!!

 • belleisle Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  Pokazałeś się z dobrej strony, forma rosła... łowiłeś równo... może trochę szczęścia zabrakło... gdyby nie liczyć O/Nadnoteckiego to byłeś najlepszym wśród licznego grona wielopolskich spinningistów ;)
  W dodatku perfekcyjnie się przygotowałeś pod względem logistycznym...
  Gratulacje :)

  PGr