Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Karpiowe Łowisko Specjalne - Przylask Rusiecki zbiornik Nr. 10 i 11

 Karpiowe Łowisko Specjalne "3K" Przylasek Rusiecki - zbiorniki nr. 10 i 11
 
 
 
  • REGULAMIN ŁOWISKA:
 
      Na łowisku obowiązują zasady połowu zgodne z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb PZW, z następującymi ograniczeniami, dotyczącymi limitów ilościowych: Szczupak – 1szt/ dobę, Sandacz – 1szt/tydzień, Sum 1szt/tydzień. Wymiary ochronne: sandacz do 50 cm, szczupak do 50 cm. Obowiązuje całkowity zakaz zabierania karpia i amura. Po złowieniu i zważeniu ryby, wędkarz powinien natychmiast wypuścić w/w gatunki do wody z zachowaniem należytej ostrożności. Dopuszcza się możliwość przetrzymywania karpia złowionego w nocy w celu wykonania pamiątkowych zdjęć. Każdorazowe wejście na łowisko należy obowiązkowo odnotować poprzez wpisanie daty w rejestrze połowu - licencji. Złowione ryby przeznaczone do zabrania, należy natychmiast wpisać do rejestru podając gatunek i długość w centymetrach. Łowienie dozwolone jest tylko w wyznaczonych miejscach, maksymalnie na dwie wędki. Na łowisku należy mieć ze sobą matę do odhaczania karpi, duży podbierak karpiowy o rozstawie ramion nie mniejszym niż 80x80cm. Zabrania się: wędkowania z urządzeń pływających, wędkowania z cypla, używania podpórek wykonanych z drzew i krzewów, parkowania pojazdów oraz przyczep kempingowych w bezpośrednim sąsiedztwie wody, minimum 15m. Gospodarz łowiska może wyłączyć zbiorniki z wędkowania celem organizacji zawodów wędkarskich 10 dni w roku. Poinformuje o tym fakcie na 7dni przed zamknięciem, w punktach sprzedaży licencji oraz na stronie internetowej ZO PZW Kraków. Wędkarzowi który będzie dokonywał połowu niezgodnie z w/w regulaminem zostanie odebrana licencja, a w stosunku do łamiącego przepisy RAPR lub Ustawy o Rybactwie Śródlądowym, będzie skierowany wniosek o ukaranie do odpowiednich organów. Za czystość stanowiska odpowiada wędkujący: usuwa skutki biwakowania a odpadki i śmieci zabiera ze sobą lub składa w wyznaczonym miejscu.
 
 
 
 
  • OPIS ŁOWISKA:
     
      Zbiornik położony jest przy trasie wylotowej z Krakowa na Brzesko, w Przylasku Rusieckim. Jest to łowisko specjalne, należące do PZW, którym opiekuje się Krakowski Klub Karpiowy. Powierzchnia zbiornika nr. 10 wynosi 6,5 ha. Charakterystyczne dla niego są lekko pagórkowate brzegi, łagodnie schodzące do wody. Wokół ciągnie się wąski pas roślinności szuwarowej z głównym udziałem trzciny. Dno zbiornika jest mało urozmajcone, w przeważającej części równe, o głębokości do 5 metrów. Populacja ryb w zbiorniku jest dość duża i pochodzi z wcześniejszych zarybień PZW oraz teraźniejszych KKK. Dominującym gatunkiem spośród ichtiofauny wyrobiska jest karp. Możemy także liczyć tu na amura, szczupaka, leszcza, płoć oraz suma. Dla wędkarzy zostało wytypowanych około piętnastu stanowisk, w większości dwuosobowych, gdzie można swobodnie rozbić obozowisko. Wędkowanie dozwolone jest tylko w wyznaczonych miejscach, maksymalnie na dwie wędki. Łowisko jest bardzo dobrze pilnowane przez strażników SSR, więc kłusownictwo jest tu praktycznie znikome.
 
  • LICENCJE:
 
      Roczne oraz jednodniowe licencje można nabyć w sklepie firmowym FISHPOINT ul. Facimiech 10B, 30-667 Kraków. Wszelkie informacje pod numerami telefonów: tel/fax +48 12 658 10 73 oraz tel. kom +48 888 501 601. Jednodniowe licencje można zakupić także na Stanicy Wędkarskiej, zbiornik nr. 2 w Przylasku Rusieckim. Stanica czynna jest całą dobę.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin