Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

"Gniazdo dla pana sandacza" na Łowisku Specjalnym "Ósemka"

Aktualności | 2017-03-25 | Publikujący: Koło PZW HTS


We wtorek 14 marca przy rybaczówce nad brzegiem „Ósemki” zebrała się grupa wędkarzy pod przewodnictwem prezesa koła. Wreszcie udało się zrealizować pomysł wykonania i zatopienia kilku tarlisk dla sandacza.

Obniżający się od kilku lat poziom wody w zbiorniku odsłaniający korzenie drzew, dno pokryte czarnymi liśćmi wierzby raczej utrudniają sandaczowi w wyborze odpowiedniego miejsca na gniazdo tarłowe.

Postanowiliśmy im więc pomóc. Ktoś przywiózł pełną przyczepę gałęzi świerkowych ( Jurek, Włodek, Andrzej i Zbyszek), ktoś drut do powiązania i kamienie do obciążenia. Po chwili gotowe krześliska świerkowe można było pakować do łódki (znów ten Włodek),rozwozić i zatapiać we wcześniej typowanych miejscach. 

Krześliska pozostaną w wodzie na zawsze, do pełnej biodegradacji , nawet gdy przestaną już pełnić swoją główną role i tak rożne inne ryby nadal będą je wykorzystywać w formie ostoi, schronienia itd. Miejsca zatopienia usytuowane są na odpowiedniej głębokości poza zasięgiem spinningistów, a nawet karpiarzy.
W akcji „Gniazdo dla pana sandacza” (samiec pilnuje gniazda) brali udział:Jerzy Łąka, Marian Winiarski, Andrzej Jamka, Władysław Jachna, Augustyn Kornaś , Adam Balicki, Włodzimierz Gębala, Jan Lackosz, Krzysztof „Miodo” Bąk.  Pomysł –Zbigniew Ślęczek.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (4)

 • kerkhof Data dodania: 3 lata temu Oceń: 6 + / -

  Wreszcie się udało. Mam nadzieję że w przyszłym roku też się uda.
  Dzięki Panowie. Żałuję że nie mogłem uczestniczyć w tej akcji.
  Pozdrawiam

 • robs Data dodania: 3 lata temu Oceń: 7 + / -

  robs

  A może okręg pójdzie za przykładem i zrobi to samo na innych wodach.

 • michcup1 Data dodania: 3 lata temu Oceń: 12 + / -

  Szacun! :-) fajnie że komuś chciało się poświęcić swój czas i zrobić coś aby było lepiej mam nadzieje ze na tej stronie będą częsciej pojawiały się takie wpisy bo dbanie o naturalne tarło powinno być na pierwszym miejscu a dopiero później zarybienia

 • robs Data dodania: 3 lata temu Oceń: 9 + / -

  robs

  Super sprawa, mam nadzieję że sandacz skorzysta na takim prezencie i odbuduje się jego populacja. Dziękuję Panowie za pomysł i jego realizację.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin