Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Komunikaty

Zarybienie pstrągiem tęczowym

Komunikaty | 2014-04-09 | Publikujący: Okręg PZW w Krakowie

W dniu 15.04.2014 odbędzie się zarybienie pstrągiem tenczowym ZBIORNIKÓW:

 • BAGRY,
 • BRZEGI 3
 •  PRZYLASEK RUSIECKI zb. nr 9


ZAKAZ WĘDKOWANIA BĘDZIE OBOWIĄZYWAŁ NA ZBIORNIKACH BAGRY, BRZEGI 3 i PRZYLASEK RUSIECKI zb. nr 9  od  15.04.2014  od godz. 10:00  do  18.04.2014 do godz. 8:00

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (11)

 • czaplasiwa Data dodania: 6 lat temu Oceń: 1 + / -

  czaplasiwa

  kolego kenko czyżby hybrydy które goszczą w zbiornikach koła Zwierzyniec koledze nie pasiły? A może to że można zabrać TYLKO 1 szt. miesięcznie? Wiedza kolegi jest jak zawsze skromna, aby nie powiedzeć tego dosadniej. Czy jest koledze wiadomo ile w/w ryb zgodnie z ustalonym wymiarem ucieszyło wedkarzy naszego koła i zostało zabranych z łowiska? A w temacie ponieważ w ubiegłym roku spotykaliśmy się na różnych łowiskach. Czy rybki wpuszczane przez okręg nie lądowały również w siatce kolegi/ zgodnie zresztą z przepisami/ ? Wczym więc problem? wg mnie tylko w mieszaniu w kotle co od czasu do czasu kolega uskutecznia na różnych forach.

 • kenko Data dodania: 6 lat temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • Więcław Robert Data dodania: 6 lat temu Oceń: 6 + / -

  Szanowni Koledzy;
  Wcale nie twierdzę że wędkarze nie mają prawa do wglądu w zarybienia twierdzę i twierdził będę że jest to nasz obowiązek i co do tego nie ma żadnych wątpliwości, jak kolega stan24 słusznie zauważył ja zajmuję się Sportem i organizacją zawodów w naszym Okręgu ale od czasu do czasu zaglądam na stronę by poczytać co nurtuje Brać wędkarską, nie znam się na gospodarce zarybieniowej , ale zauważyłem jedną zasadniczą rzecz jakie by nie było zarybienie to i tak i tak są pretensję płynące od wędkarzy ale ja na to nie mam wpływu. Przysłuchuję się waszej dyskusji czy pstrąg powinien być wpuszczany czy nie, nie wiem nie mam zdania w tym temacie. Refleksja płynąca z tej polemiki jest jedna Panowie już najwyższa pora pokazywać się na walnych zebraniach zabierać głos w dyskusji starć się przekonywać starszych od nas wędkarzy o innych priorytetach wędkarstwa i tak dalej można by o tym długo pisać.
  Pozdrawiam Robert W.

 • stan24 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 3 + / -

  Szanowny Kolego Robercie.
  Całkowicie zgadzam się z wypowiedzią pablo80.Dziękuję że ma kolega ochotę od czasu do czasu włączyć się do dyskusji i poczytać co mają do powiedzenia wędkarze naszego Okręgu.Szkoda że nie uczestniczą w niej osoby z zarządu odpowiedzialne za gospodarkę i zarybianie.Kolegę bardziej interesuje sport i organizacja zawodów.Większość wędkarzy traktuje pobyt z wędką nad wodą jako rekreacje i czynny wypoczynek chcąc złowić medalową rybę.Proszę nie traktować nas jako tylko dostarczycieli kasy a propozycje i zapytania to do tego nie mamy prawa bo my przecież nic nie wiemy,ale my też czytamy prasę,mamy internet i wiemy co dzieje się w innych okręgach.Wystarczy zobaczyć jak są podawane komunikaty o zarybieniach np.z okręgu Nowy Sącz.U nas wygląda to tak jakby Zarząd nie chciał by ktoś widział jak przebiega zarybianie.Przypomnę ostatnie zarybianie karpiem Bagrów i Przylasku.Robur z brezentowymi pojemnikami nie zakrytymi przyjechał z bardzo dużym opużnieim bo podobno pobłądził.Skąd wiadomo ile tych ryb przywiózł.Takie mamy czasy.Każdy chce wiedzieć za co płaci.
  Pozdrawiam.

 • kenko Data dodania: 6 lat temu Oceń: 2 + / -

  Co do ankiety dobry pomysł, ale komu się chce jak koło to małe pomieszczenie, a dużo ludzi, to czeka sie żeby załatwić jak najszybciej. Prędzej bym proponował na walnym zebraniu coś takiego zaproponować. ( kto będzie ten będzie decydował, żeby potem nie było pretensji).

  Co karpi o jakich piszę Pan Robert W. Powiem szczerze że na przylasku widziałem że pływają małe karpie, ale nie złowiłem ani małego ani dużego. Jedynie leszcze jak kartka papieru, ale być może za mało jeżdżę na te stawy lun nie miałem szczęścia.

  Chciałem zapytać gdzie są duże płocie w okręgu Kraków?
  W każdym stawie sa karłowate leszcze, płocie małe a gdzie są te ponad 25cm?
  Gdzie jest lin gruby, zawsze tylko taki jak z zarybień.
  O sandaczu nie piszę , szczupaku,

  Wędkarz pracujący na pełen etat kontakt z wędkarstwa ma jedynie w weekend, ale wtedy już nie liczy na grube ryby o których pisze się że sa w wodzie, bo czasu nie mam żeby zanętą zwabić na jednej zasiadce. Prstrągi są wyłapane przez emerytów lub bezrobotnych co w tygodniu jadą po szybką zdobycz, bo wtedy kontroli nie ma, a ludzi mniej i szanse są większe.

  Wędkarz taki jak ja, i zapewne wielu innych jedzie na ryby żeby odpocząć, i dobrze by było żeby coś sie działo na wędce nie koniecznie zawsze, ale łowiąc tam drugi sezon dużej płoci nie widziałem, a leszczy jak żyleta jest od cholery. Tzw. "karp dla ubogich" jak ktoś kiedyś pisał. Płacimy za pozwolenie na połow ryb i trudno nie skomentować co się dzieje nad wodą lub co w wodzie pływa. A wyniki są nie obiecujące. Albo jedzie sie na ilość lub byle czym zarybiać. Proszę sprawdzić po zdanych zezwoleniach ile ryb złowiono i kto je łowi.

  Należy doprowadzić stawy do zwiększenia drapieżnika żeby wyjadł te skarłowaciałe ryby, bo z tego dobrego narybku nie będzie. Wprowadzić ryby takie żeby nikt nie miał pretensji czy 35cm za karpia to dobry czy nie? Bo regulamin mówi do 35cm ale nie dopisał czy łacznie czy nie. Bo Karp 35cm jest nie miarowy w myśle prawa.
  Ryba ma być i duża i mała ,a nie mówić że źle się zarybia, tylko jakoś nie widziałem żeby ktoś obok mnie coś złowił....( leszcze)

  Ale na koniec dodam, że możemy sobie pisać, i pisać....a w wodzie będzie to co jest, bo wszystkich interesuja statystyki ile wpuścili , kiedy itd....a w wodzie dalej będą tylko leszcze, wzdręgi, małe karpie, i szczupaki jak pistolety.

 • seba Data dodania: 6 lat temu Oceń: 3 + / -

  Witam,
  podzielam opinie Kolegi pablo.

  Osobiście uważam że korzyści z zarybienia pstrągiem tęczowym
  odczuje niewielka ilość wędkarzy , para dni i będzie po sprawie.

  Można by przeprowadzić przy opłacania karty w przyszłym roku
  krótką ankietę wśród wędkarzy odnośnie zarybień(gatunki ryb)
  każdy mógłby się do tego odnieść ,
  a związek miałby jakiś informacje.

  Chciałbym zapytać kolegów czy ktoś się orientuje dlaczego
  niema zarybień amurem choćby w niewielkiej ilości np. Bagrów.


  Pozdrawiam
  S

 • pablo80 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 3 + / -

  Szanowny Kolego,

  Dziękuję, że Kolega znalazł czas, aby włączyć się do dyskusji.

  W kwestii zarybień powiedzmy sobie jasno, że nie dogodzimy wszystkim (ani co do gatunków wpuszczanych ryb, ani ich wielkości, ani akwenu, który ma zostać zarybiony). PZW robi sporo dobrej roboty w kwestii zarybień: wpuszczacie lina, szczupaka, sandacza, pstrąga potokowego, itp. – ryby te, gdy podrosną odbędą tarło.
  Jednak zarybienie pstrągiem tęczowym, w obecnej formie, to pomyłka. Rozumiem, że jest grupa wędkarzy, której takie zarybienie pasuje, ponieważ mogą w krótkim czasie i niskim kosztem złowić sporo atrakcyjnej wędkarsko i do tego smacznej ryby. Tylko, jaka jest wartość takiego zarybienia dla danego akwenu? Według mnie żadna – pstrąg zostanie wyłowiony w ciągu kilku dni (niedobitki kilku tygodni), a dodatkowo jest to drapieżnik żerujący między innymi na narybku innych gatunków.

  W poprzedniej wypowiedzi Kolegi bardzo nie podoba mi się stwierdzenie: „skupcie sie na tym co umiecie czyli na wędkowaniu”. Jest ono w mojej opinii wysoce nietaktowne (wydaje mi się, że umiemy zdecydowanie więcej niż tylko wędkować). Naszą, wędkarzy, rolą jest pokazywać Wam, działaczom, co nas boli i mieć nadzieję, że we władzach Związku znajdzie się ktoś, kto nasze uwagi nie odbierze jako atak, ale jak wskazówkę co można zmienić na lepsze. Nie jest niczyja intencją opluwać kogokolwiek, natomiast trzeba się zastanowić nad sensem i trafnością pewnych decyzji. I nie po to żeby krytykować dla samego krytykowania, tylko, żeby wyciągnąć jakieś konstruktywne wnioski na przyszłość.

  Komunikat dotyczący zatrudnienia strażników, na który powołuje się Kolega, większość z nas widziała. Dodatkowe etaty to krok w dobrym kierunku. Niestety większość z Nas, z racji wykonywanej pracy, nie ma możliwości brania czynnego udziału w pracach PZW, czy SSR (nad czym bardzo ubolewamy). Jestem pewien, że Kolega zdaje sobie z tego sprawę. Zapewniam, że my ze swojej strony doceniamy społeczników pracujących w PZW i SSR. Chcielibyśmy widzieć ich nad wodą częściej.

  Pozdrawiam,
  P

 • Więcław Robert Data dodania: 6 lat temu Oceń: 0 + / -

  Szanowni koledzy z tego co czytam dalej macie problem natury za mało nie takie i td. z wieści z nad wody zaczerpniętych od wędkarzy karp był wpuszczony za mały no miał 28-29 cm potem za duży bo miał 38 cm już sam nie wiem co o tym myśleć ile wędkarzy tyle opinii skupcie sie na tym co umiecie czyli na wędkowaniu A CO DO KONTROLI na stronie ZO jest komunikat wartało by się z nim zaznajomić a potem opluwać innych z poważaniem; Robert W.

 • kenko Data dodania: 6 lat temu Oceń: 4 + / -

  Pstrągi polecam wpuszczać na odcinki rzek np. Rudawa, Raba , Dłubnia itd.. a do stawów wpuszczać ryby do tego adekwatne np. karp , lin, sandacz itd.
  Tęczaki to ryba nie pasująca ani do stawu ani do rzeki, bo w rzekach robi za pasożyta, a w stawie tylko frekwencje prze z to że wpuszcza się, a w zbiorniku bywa góra 2-3 tygodnie.
  Ryba typu pstrąg tęczowy powinien być w specjalnych stawach i połów dozwolony na muchę. Wtedy przyjemności będą mieli wędkarze co lubią tę rybkę łowić lub tą metodą. Ale na ogolnym stawie nie ba bytu z dwóch powidów. Wyłapią je goście szybko na spławik, druga nie powinno się wpuszczać do ogólnego gdzie wpuszcza się narybek np. sandacza. Teczaki wyjedzą wszystko.......
  Sa stawki na przylasku 12 lub 13 co mało kto odwiedza, to można by zrobić staw typowo pstrągowy i tam niech się bawią faqnatycy sportu mucha....

  Propozycji jest wiele żeby podzielić wszystkich, na tych co łowią i na tych co przyjechali po rybke.

 • pablo80 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 7 + / -

  Witam,

  Podłączam się do tematu - po co wpuszczać tęczaki na te łowiska?
  Kolega stan24 ma rację - pstrągi te są zaraz po zarybieniu wyławiane. Kiedyś chciałem nawet wybrać się na Przylasek na 9-tkę zaraz po tym jak skończyła się "karencja" związana z zakazem łowienia po zarybieniu pstrągiem - niestety o 8:00 nie było już gdzie stanąć (chyba już w nocy trzebaby zająć miejscówkę). Poza okresem zarybień takiego obłożenia wędkarzami tam nie ma - wniosek: widać ilu z nich przychodzi tylko po łatwe mięsko. Szkoda pieniędzy na takie zarybienia. Wpuśćcie lepiej rodzime gatunki ryb. Tyle w temacie.

  Pozdrawiam,
  Pablo

 • stan24 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 4 + / -

  Kiedy skończy się moda lub czyjś interes w zarybianiu naszych zbiorników pstrągiem tęczowym.Jest to ryba która w zbiornikach jest przez ok.dwa tygodnie po zarybieniu.Jednym z powodów jest też brak kontroli po zarybieniach.Szczególnie po zarybieniach pstrągiem teczowym kontrole powiny być non stop i to jak najwcześniej rano gdy grasują amatorzy mięsa zabierający po kilka i więcej sztuk.Proponuję wprowadzić nakaz opuszczenia łowiska po złowieniu limitu dwóch sztuk ryb łososiowatych i zatrzymaniu ich.
  Druga sprawa to dlaczego w komunikatach o zarybianiu nie podaje się godzin ilości ryb w szt i kilogramach i miejsc na zbiornikach gdzie będą zarybiane.Myślę że nie jest to tajemnica i powinno być podane do wiadomości wędkarzy.Są osoby które chciały by być przy zarybianiu.Zarybianie zbiornika powinno być przeprowadzone przynajmniej w dwóch miejscach oddalonych od siebie.Co z zarybieniem zbiorników sandaczem ,amurem,jesiotrem,okoniem?Wyrażam tu opinię też innych kolegów z nad naszych wód.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin