Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Przepisy PZW

Regulamin amatorskiego połowu ryb

Przepisy PZW | 2009-01-15 | Publikujący: Okręg PZW w Krakowie

Regulamin amatorskiego połowu ryb na łowisku specjalnym "Wspólnota Kraków" w 2009 roku.

Z ważnych powodów regulamin może w ciągu roku ulec zmianom


Gospodarzem, łowiska jest Okręg PZW w Krakowie.
Adres: 31-978 Kraków oś. Szkolne 39
tel.012-643-16-65, tel/fax 012-643-69-35


Zbiorniki "Wspólnoty":

Bagry, Kryspinów, Przylasek Rusiecki - 11 zbiorników nr 1,2,3,4,5,6,7,9,12,13,14 (zbiorniki nr 8 oraz 10 i 11 są odrębnymi łowiskami specjalnymi)


 1. Po przybyciu na łowisko wypełniamy długopisem w rejestrze datę i nazwę zbiornika.

 2. Zasady połowu zgodne z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb PZW, obowiązującym od 29.03.2003, z następującymi ograniczeniami, dotyczącymi dobowych limitów ilościowych: karpia - 2 szt, sandacza - 2 szt, szczupaka - 2 szt, suma 1 szt, jednak łącznie nie więcej niż 2 szt/dobę w/w gatunków, leszcza 10 szt/dobę oraz następującymi wymiarami ochronnymi: san-dacz do 50 cm, szczupak do 50 cm, karp do 30 cm, sum. Ryby objęte limitem ilościowym, po zatrzymaniu przechowuje się w siatkach w żywym stanie - nie podlegają one wymianie. Wszystkie zabierane z łowiska ryby, obowiązkowo wpisujemy do rejestru.

 3. Łowisko otwarte jest przez 24 godz. a za okres jednego dnia uważa się czas od godz. 00.00 do 24.00.

 4. Na zbiornikach zarybionych karpiem handlowym, przez 3 dni od dnia zarybienia, obowiązuje zakaz wędkowania - zgodnie z informacjami na tablicach.
 5. Zabrania się:

  • wędkowania z urządzeń pływających (wyjątek patrz punkt. 6),

  • wędkowania z wysp,

  • używania podpórek wykonanych z drzew i krzewów

  • parkowania pojazdów w bezpośrednim sąsiedztwie wody, minimum 15 m.

 6. W godzinach 900 - 1900 obowiązuje zakaz wędkowania na zbiorniku nr 1 Przylasku Rusieckiego od dnia 15.06 do dnia 31.08

 7. Składki wędkarskie uiszczone przez wędkującego na wody ogólnodostępne Okręgu nie uprawniają do wędkowania na łowisku specjalnym „Wspólnota”.

 8. Za czystość stanowiska odpowiada wędkujący: usuwa skutki biwakowania a odpadki i śmieci zabiera ze sobą lub składa w wyznaczonym miejscu.
  Wędkarz łowiący na "Wspólnocie" wyraża dobrowolnie zgodę na skontrolowanie złowionych ryb znajdujących się w samochodzie.

 9. Osobom naruszającym regulamin łowiska może zostać cofnięte zezwolenie (licencja) bez odszkodowania. W przypadku naruszenia postanowień ustawy o rybactwie śródlądowym wniosek zostanie skierowany do Sądów Powszechnych. Natomiast naruszenie postanowień regulaminu sprawca zobowiązany jest do naprawienia szkody w drodze ugodowej.

 10. Gospodarzem Łowiska Specjalnego „Wspólnota” jest Biuro Zarządu Okręgu Kraków.

 11. Do kontroli uprawnieni są Strażnicy Społecznej Straży Rybackiej, lub inne osoby uprawnione do kontroli na podstawie pisemnego upoważnienia ZO PZW Kraków. Wędkarz ma prawo do złożenia skargi do Zarządu Okręgu PZW w Krakowie w terminie do 7 dni od daty odebrania zezwolenia, zostaje uruchomiona procedura przyjęta w regulaminie działania Rzeczników Dyscyplinarnych Kół PZW.

 12. Wędkarze mają prawo wzajemnej kontroli na łowisku specjalnym „Wspólnota” Zarząd Okręgu PZW Kraków

Zarząd Okręgu PZW Kraków

Poleć znajomemu

Załączniki

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin