Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności - archiwum

Mistrzostwa świata juniorów U18 w wędkarstwie spławikowym - Coruche - Santa Justa/Portugalia 2016

Aktualności | 2016-08-30 | Publikujący: Główny Kapitanat Sportowy

W dniach 06 - 07.08. 2016 roku odbyły się Mistrzostwa świata juniorów U18 w wędkarstwie spławikowym - Coruche - Santa Justa/Portugalia 2016           

 

Polską reprezentacje wyprzedziły reprezentacje Włoch, Portugalii, Anglii, Francji, Niemiec, Hiszpanii, Chorwacji i Serbii. Są to reprezentacje bardziej wszechstronne o większym doświadczeniu w zawodach międzynarodowych. Reprezentanci tych krajów znacznie lepiej radzą sobie w trudnych technikach takich jak metoda odległościowa czy łowienie z ciągłym strzelaniem przynętami z procy przy zachowaniu odpowiedniej precyzji. Na tym tle nasi zawodnicy byli bardzo młodzi, trzech z nich przeszło z kadry kadetów do lat czternastu i pierwszy raz mierzyło się z osiemnastolatkami. Dysproporcje związane z różnicą wieku a zatem i rozwoju fizycznego oraz emocjonalnego dzieci i młodzieży w tej samej kategorii została zauważona przez władze Międzynarodowej Federacji FIPSed i od stycznia 2017 roku wprowadzona zostaje nowa regulacja granicy wieku w poszczególnych kategoriach wiekowych a mianowicie: kadeci do 15 roku życia, juniorzy do 20 roku życia, młodzieżowcy do 25 roku życia.

 

Widoczne są również braki sprzętowe w stosunku do najlepszych ekip, które są nie do nadrobienia podczas trwania mistrzostw (ze względu na ograniczony budżet jak i możliwość zakupu sprzętu i opanowania jego stosowania).

 

W tym roku idealnym przykładem takich braków były odpowiednie „wagglery” (spławiki odległościowe z własnym obciążeniem), które w Polsce nie są stosowane a te modele najlepiej sprawdzały się w Portugalii.

 

Aby umożliwić kolejnym rocznikom naszych młodych wędkarzy rywalizację ze światową czołówką należy zarówno stale podnosić poziom młodzieżowych zawodów Gpx Polski jak i dołożyć wszelkich starań aby odbywały się one na różnorodnych łowiskach wymuszających stosowanie szerokiego wachlarza technik wędkarskich. Dzięki temu będziemy szkolić elastycznych i dobrych technicznie zawodników, którzy odnajdą się w każdej sytuacji.

 

W tej chwili atutem naszych zawodników jest szybkość ale brakuje im precyzji i opanowania. Uważam, że właśnie różnorodność łowisk oraz zapewnienie im udziału w zawodach międzynarodowych (np. poprzez organizowanie międzynarodowych zawodów młodzieżowych w Polsce) znacząco wpłynie na rozwój tych cech.

 

Wyjazd juniorów na Mistrzostwa świata 2016 możliwy był dzięki pracy społecznej członków Polskiego Związku Wędkarskiego i sympatyków wędkarstwa pracujących na co dzień z zawodnikami za co serdecznie dziękujemy.

 

Na ten wyjazd uzyskaliśmy także dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach „Programu wspierania sportów nieolimpijskich poprzez dofinansowanie przygotowania zawodników do udziału we współzawodnictwie międzynarodowym”

 

Zespół Sportu i Młodzieży ZG PZW

Poleć znajomemu

Załączniki

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin