Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności - archiwum

Mistrzostwa świata juniorów w wędkarstwie muchowym w Santiago de Compostela /Galicja / Hiszpania 2016

Aktualności | 2016-08-30 | Publikujący: Główny Kapitanat Sportowy

W dniach  08 – 14.08. 2016 roku odbyły się Mistrzostwa świata juniorów w wędkarstwie muchowym w Santiago de Compostela /Galicja / Hiszpania 2016      

 

Reprezentacja Francji: W następstwie słabych wyników lat poprzednich dokonano zmiany sztabu szkoleniowego oraz zbudowano program szkoleniowy przygotowujący młodych zawodników do rywalizacji. Wynik z pewnością jest również determinowany poprzez możliwość częstego trenowania na terenie zawodów sąsiadujących ze sobą krajów. Zawodnicy bardzo dobrze wyszkoleni technicznie, skoncentrowani na realizacji założonego celu. W efekcie końcowym zdominowali zawody zdobywając trzy medale w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowe złoto.

 

Reprezentacja USA: Reprezentacja, która od pierwszych dni zawodów nie radziła sobie z panującymi warunkami zajmując odpowiednio piąte miejsce po trzech turach zawodów i czwarte miejsce po czterech turach zawodów. Obecne zawody przerwały dominację drużyny USA, pokazały jej słabe strony a szczególnie w zakresie przygotowania i planowania strategii. Niemniej jednak jest to drużyna perfekcyjnie wyszkolona technicznie i z pomocą lokalnego przewodnika, który został przez sztab szkoleniowy wynajęty do weryfikacji dotychczasowej strategii była w stanie podnieść się i osiągnąć wynik medalowy. 

 

Reprezentacja Republiki Czeskiej: Drużyna młoda, bardzo dobrze przygotowana zarówno pod względem technicznym jak i w kwestii opracowania strategii pozwalającej osiągnąć wynik medalowy. Tak jak i reprezentacja naszego kraju miała słabsze i mocniejsze stanowiska tak i reprezentacja Czech. Lepsze wykorzystanie przez Czechów potencjału stanowisk w relacji do polskiej drużyny doprowadziło do wyniku medalowego.

 

Podczas zawodów drużyna polska wraz z czeską przeplatały się na tabeli wyników zachowując do siebie niewielki dystans. Osiągnięty wynik determinuje suma popełnionych błędów. Czesi popełnili ich mniej.

 

Wyjazd juniorów na Mistrzostwa świata 2016 możliwy był dzięki pracy społecznej członków Polskiego Związku Wędkarskiego pomocy (także finansowej) macierzystych Okręgów PZW i sympatyków wędkarstwa pracujących na co dzień z zawodnikami za co serdecznie dziękujemy.

 

Przygotowanie do mistrzostw świata poprzedzone zostało poprzez organizację szeregu zgrupowań, w których uczestniczyli wszyscy członkowie kadry narodowej.

 

Na ten wyjazd uzyskaliśmy także dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach „Programu wspierania sportów nieolimpijskich poprzez dofinansowanie przygotowania zawodników do udziału we współzawodnictwie międzynarodowym”

 

Zespół Sportu i Młodzieży ZG PZW

 

 

 

 

Poleć znajomemu

Załączniki

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin